Annelerin hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar

 

Deneyimli Anneler: Bu uygulama ile deneyimli annelerden bir çok faydalı tecrübeye ulaşabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimini not edebilir, fotoğraf paylaşabilir, diğer annelerle tanışıp yeni arkadaşlıklar geliştirebilirsiniz.

 

İlk 6 Yıl: AÇEV anne babalar için bu uygulamayı hazırladı. İsimden de kolayca anlaşıldığı gibi, çocuğun ilk 6 yılına ait ebeveyne yardımcı olabilecek her türlü bilgiler içeren bu uygulama tamamen ücretsiz. Çocuğunuzun yaşına göre önemli bilgileri bulabilir, çocuğunuzun boy-kilo takibini yapabilir, çocuğunuzun ilklerini not alabilirsiniz.

 

İgnore No More: Biraz daha büyük çocukları olan annelere yönelik bu uygulama, annelerin büyük beğenisini kazanacak diye düşünüyoruz. Annelerinin aramasına dönmeyen çocuklara yönelik hazırlanmış uygulamanın kullanımı da çok kolay. Çocuğunuzun telefonunuza indiriyorsunuz. Ardından çocuğunuz sizin telefonunuzu açmazsa ya da meşgule alırsa, program telefonu sadece sizi aramasına izin verecek şekilde kilitliyor. Çocuğun telefonun kilidini açabilmesinin tek yolu, anneyi arayıp şifreyi alması :)

 

 

 

Bellabeat Smart Pregnancy Tracker: Bu uygulamamız da hamilelere yönelik. Hamileyken hepimiz “Bir yolunu bulsak da eve ultrason cihazı alsak keşke” diye düşünmüşüzdür. İşte bu uygulama gayet uygun bir fiyata bu hayali kısmen gerçekleştiriyor. Henüz anne karnındaki bebeğin kalp atışlarını takip edebiliyorsunuz.

Yalnızca kalp atışlarını değil, tekmelerini sayıyor, bebeğin kilosunu tahmin edebiliyor ve kaç gününüz kaldığını hesaplıyor. Tüm bu bilgileri ve kalp atış seslerini sevdiklerinizle paylaşabiliyor ve uygulamayı kullanan diğer anne adaylarıyla ilişki kurabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz, doppler aparatı ise yaklaşık 120 Dolar.

 

 

 

 

İeczane: Bebelerin, çocukların ateşlenmesi en büyük korkulu rüyamız... Umarız hiç ihtiyaç duymazsınız ama acil durumlar için tüm eczane ve nöbetçi eczaneleri listeleyen bu uygulama telefonunuzda duruversin deriz.Baby Sleep: Evet bebeğimize kendi sesimizden ninni dinletmek güzel bir hedef. Fakat anne yorgunluğu buna her zaman izin vermeyebiliyor. Bu gibi durumlar için Baby Sleep birbirinden güzel ninnilere kolayca ulaşabilme olanağı sağlıyor. Üstelik sevdiğiniz ninnilerden oluşan bir playlist oluşturup sabitleyebiliyorsunuz da...

Sizin kullandığınız ve diğer annelere önerebileceğiniz başka uygulamalar var mı? 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 236

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 591

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 546

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 557

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 932

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön