Engelsiz tatil

Herkese iyi pazarlar… Sizlere bu hafta tatil olanaklarımızdan bahsedeceğim. Mersin'de engellilerin de turizm tesislerinden yararlanma, seyahat ve tatil olanağını hayata geçirebilmeleri için yürütülen Engelli Dostu Oteller Projesi resmi olarak başlatıldı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) işbirliği ile yürütülecek olan Engelli Dostu Oteller Projesi'nin imza töreni Atlıhan Otel'de gerçekleşti. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz ve MERTİD Başkanı Hamit İzol, Mersin Turizm Platformu Başkanı Numan Olcar, sivil toplum kuruluşları, öğretim üyeleri ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

 

İmza öncesi konuşan Başkan Kocamaz, Mersin'in engelsiz turizm kenti haline gelmesi için MERTİD ile birlikte el ele verdiklerini belirterek, "Maalesef ülkemizde engellilerimiz tatile gittiklerinde dinlenip eğlenmekten çok, tatilden eziyet çekerek dönüyor. Otellerin merdivenlerinden tutun da, tuvaletlerine, yemek salonlarına ve havuzlarına kadar özgürce hareket edebilecekleri alanlar oluşturulmamış ve maalesef engellilerimiz ailesi olmadan kendi başına otelde kalma lüksüne sahip değil" diye konuştu.

 

Kocamaz ayrıca, proje ile Mersin genelinde hizmet veren otelleri, engelli bireylerin yararlanabilmesi için gerekli tadilat ve tefrişatı yapmaları konusunda teşvik edeceklerini belirterek, "Otellerin kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde erişilebilir duruma getirilmesi için gerekli rehberliği yaparak, teknik desteği sağlayacağız. 'Engelsiz Turizm'in gelişmesine katkı vereceğiz" dedi.

 

Hamit İzol ise projenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Mersin'i bu alanda tanıtırsak, turizm ve diğer alanlarda da tanıtmış olacağız. Bize bu protokol teklifi gelince, sevinerek kabul ettik. Bu projede hep beraber güç birliği yaparsak çok verimli bir çalışmaya imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi bedensel engelli Levent Dölek de proje ile birlikte yıldız sayısına bakılmaksızın engellilerin rahatça tatil yapabileceklerini ve imzalanan bu protokolün içeriği bakımından Avrupa'ya bile örnek olabilecek bir protokol olduğunu belirtti.

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 236

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 591

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 546

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 558

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 932

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön