"İlişkimizi benden başka bilen yok!"

1997’de hayatını kaybeden Galler Prensesi’nin hayatının son yılları “Diana” filmiyle vizyonda. Diana’nın gizli aşkı, “Bay Mükemmel”i Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan, “Film gerçek değil, siz beni dinleyin” diyor.

"İlişkimizi benden başka bilen yok!"

Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan (54) sessizliğini koruduğu 1995’ten bu yana İngiliz Kraliyeti’ni ilgiyle takip edenlerin en çok baktığı isimlerden. Bu ilginin sebebiyse, Doktor Khan’ın dünyanın en gözde kadını Prenses Diana’yla 1995’te başlayan ve 2 yıl süren aşk ilişkisi...

 

1997’de Paris’te Diana’nın ölümüne sebep olan trafik kazasında, Prenses’in yanında Hasnat Khan’la ayrıldıktan kısa bir süre sonra aşk yaşamaya başladığı Dodi Fayed vardı. O da hayatını kaybetti. Dodi Fayed’in babası Muhammed El Fayed ise daha başından bu ilişkiye karşıydı, kazayı onun planladığı söyleniyordu.

 

Ancak, Prenses’in trajik ölümünden sonra, “Bay Mükemmel” lakabını taktığı Hasnat Khan’la yaşadığı gizli ve tutkulu ilişkisi konuşulmaya devam etti. Hatta Galler Prensesi’nin yakın çevresi, Diana’nın Dodi’yle birlikte çektirdiği fotoğrafları Hasnat Khan’ı kıskandırmak için yaydığını düşünüyor.

 

Hasnat Khan’ı yıllardan beri tanırım. Çekingen, anlaşılması güç bir adamdır. Hasnat bana, Diana’yla hikâyesini anlattı. Bunca zamandır bu konuda bana karşı da sessiz kalmıştı. Sanırım başına bir şey gelmesinden ve insanların gerçekleri öğrenememesinden korkuyor. Dodi’nin dengesiz babası Muhammed’in onu tehdit edip etmediğiniyse söylemiyor.

 

Hasnat Khan Diana’yla hikâyesini anlattı

Lâkin Hasnat’ın korkusunu bastıran bir şey varsa o da öfkesi... Öfkesinin sebebiyse bu hafta Türkiye’de vizyona giren ve Hasnat’ın tüm hayat düzenini yerle bir eden film: Diana.

 

Tüm dünya Hasnat’a karşıymış gibi. Üstelik Diana rolü de ünlü aktris Naomi Watts’ın. Bu da filme olan ilgiyi epey artırıyor. Üstelik filmin ilk gösterim tarihiyle Diana’nın ölüm yıl dönümü olan 31 Ağustos neredeyse çakışıyor. Ve film, Diana’nın gizli aşkı Hasnat’a epey değiniyor.

 

 Hasnat Khan ise “Diana filmi zırvalıktan ibaret” diyor. “Diana ve benim ilişkimi gerçekten bilen iki kişi vardı, o ve ben...  Kate Snell denen kadın (Filmin uyarlandığı Diana kitabının yazarı) benim ailemi de hikâyeye katmış. Onlar neredeyse hiçbir şey bilmiyorlar! Birkaç gazete kitabın yalanlarla dolu olduğunu yazdı. Ama ben hiç konuşmadım. O yazar da bir, iki gazete haberiyle paçayı sıyırmış oldu. Şimdi de filmini yaptılar! Ben de artık konuşmaya karar verdim. Böylece insanlar bilsin ki bu film gerçek değil. Film ne beni ne de Diana’yı anlatıyor...”

 

"Diana evlenmek istiyordu"

Size Hasnat’ın ne demek istediğini söyleyeyim. “Gerçeği bilsinler” dediği insanlar aslında filmin izleyicileri değil, Kraliyet Ailesi! Çünkü William, Kate ve bebekleri George, aileye ilgiyi gitgide artırıyor. Diana ve Hasnat’ın aşk hikâyesiyse bu günlerde gündeme gelmesini arzu edecekleri son şey... Diana’nın oğulları Prens William ve Harry’yi çok yakından tanıyan ancak William ve Kate’in düğününe davet edilmeyen Hasnat, gerçek hatıralar bırakmak istiyor.

 

Ne var ki filmin yapımcıları herkesi “Bu filmin arkasında Dr. Khan var” diye inandırmış vaziyette. Ancak Hasnat, “Ben senaryoyu falan görmedim. Hatta böyle bir filmin yapıldığı haberlerini yalan zannediyordum. Bu filme hiçbir zaman onay vermem. Yapımcılarla konuşmuşluğum da yok. Bu haberlerin hepsi yalan” diyor.

 

Ben Hasnat’ın doğruyu söylediğine eminim. Zira filmin yapımcısı Tim Haslam’ı da tanıyorum. Peki bunca yalanın arasında gerçek ne? Diana ve Hasnat gerçekten evlenecek miydi? Hasnat yanıtlıyor: “Diana evlenmek istiyordu. Aramızdaki kültür ve din farklılıklarından konuşmuştuk. Ciddi konulardı. Sonra zaman istedi. Bir daha da bu konuyu o açmadı, ben açtım. Bence fikrini değiştirmişti.”

 

Hasnat’ın yeğeni Abdullah Khan “Diana’nın Pakistan’da Hasnat’la birlikte yaşaması mümkün değildi” diyor, “Bizim dünyamızda bu birliktelik kabul görmezdi”.

 

Hasnat’ın kuzeni, Pakistanlı siyasetçi ve Diana’nın yakın arkadaşlarından Imran Khan ise Prenses’ten şöyle bahsediyor: “Diana, kazadan kısa süre önce Pakistan’daydı. Bana, Hasnat’la konuşmak ve ilişkilerini kurtarmak istediğini söyledi. Diana, Hasnat’a âşıktı. Benden yardım istedi. Ben de Hasnat’ı aramadan önce ne söyleyeceğimi düşünmem gerektiğini söyledim. Hasnat’ı arayacaktım. Ama ben aramadan Diana öldü.”

 

"Görüştük, tartıştık, Dodi’ye döndü"

Son noktayı Hasnat koyuyor. “Dodi’yi öperken beni geri istediğini biliyordum. Onu sevdim. Evet, o fotoğraflar beni kızdırdı. Tıpkı istediği gibi! Sonra onunla görüştüm. Duygu doluyduk. Doğrusu kızgındık birbirimize. Tartıştık. O tekrar Dodi’ye döndü. Belki beni daha da sinirlendirmek için... Birkaç gün sonra da kaza meydana geldi.” Hasnat Khan filmi hiç izlemeyecek. Ama emin olun ki bu film, Diana’yla aşklarını daha da pekiştirecek!

 

Haber: Daphne Barak

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön