Bengü: "Nükleer şarkıcılık dönemim başlıyor!"

Yaz aylarında geçirdiği kazadan sonra hayata bakışı değişen Bengü, artık daha iddialı. Kendi müzik şirketini kurup patron oldu. Şimdi de “Nükleer şarkıcılık dönemim başlıyor” diyor.

Bengü: "Nükleer şarkıcılık dönemim başlıyor!"

2000’de “Hoş Geldin” albümüyleçıkış yaptı İzmirli güzel kız. Aradan 12 yıl geçti ama o kız hiç büyümedi. Bengü ailenin şirin güzel kızıydı hep... Ta ki yeni single’ı “Anlatacaklarım Var”a kadar. Yazın geçirdiği, korumasını kaybettiği trafik kazasından sonra hayata bakışının değiştiğini söyleyen Bengü “Şimdiye kadar yapamadığım ne varsa yapacağım” diyor. Müzik şirketi BNG’yi kuran “patron Bengü”yle kaza sonrasını ve değişen
Bengü’yü konuştuk.

Her albümünüzde “Bengü bu yıl patlayacak, en seksi kadın o olacak” diye bakılıyor ama hep saklıyorsunuz kendinizi, niye?
Bilerek kendimi hiç saklamadım. Bu, işimi nasıl yaptığımla ve yaratılışımla alakalı... Kendini ortalara atan biri olmadım. “En seksi ben olayım, en iyi şarkıyı ben yapayım” demedim. Çok uçlarda bir tip değilim.

Evet, bu mesleğe göre biraz mülayimsiniz...
Öyleyim ama mutluyum. Büyük cümleler kurmayı sevmem, böyle daha huzurluyum ama böyle düşünmelerine üzüldüm.

Niye sizden beklenen patlamayı gerçekleştirmediniz şimdiye kadar?
Patlamak nasıl bir şey, ne demek? Çok konuşulmak mı, çok ortalarda görünmek mi? Kime göre, neye göre patlamak? Ben çok iyi gittiğimi düşünüyorum. Yaptığım işlerin çok farklı insanlara ulaştığını, çok konser verdiğimi... Baktığımda patlamış buluyorum kendimi.

Çok konser veriyorsunuz, ilk albümde 300 konser vermişsiniz...
Göstere göstere yapmak lazım belki ama zaten bilen biliyor. Ailem de öyle büyüttü beni, aldığım eğitim de öyle. İzmir’de Amerikan Koleji’nde okudum. Orada biz, başka türlü bir duruş öğrendik. Mesleğimle duruşumu yoğurmaya çalışıyorum.

Aileniz ne olmanızı isterdi?
Babam sağlık sektöründe olduğu için doktor ya da denizcilik işletmesi okumamı isterdi. “Şarkıcı olacağım” diye tutturdum. Tüm arkadaşlarım belli bir yere gelmişler; işkadını, işadamı olmuşlar. Bense şarkıcı... Uç bir şey yapmışım, mesleğime göre sakin duruyorum.

Potansiyelinizi sakladığınıza yanmıyor musunuz hiç?
Yok, o zaman sahte durur, zorlama olur. Peşimden kameralar koşsun, her gittiğim yerde skandallar yaratayım istemiyorum. O zaman uyuyamam.

Muhafazakârsınız...
Konservatif tarafım var. Hoşuma da gidiyor. Attığım her adımı aileme sorarım. Modern gelenekselim diyelim. Şarkı sözleri de bana uymalı. Çok zıpır bir şarkı söyleyemem, ayakları yere basmalı.

Korumanızı kaybettiğiniz büyük bir kaza geçirdiniz. Böyle büyük travmalardan sonra bambaşka hayata uyanır insan. Bu kaza sizde neyi kırdı?
Cesur bir karar alıp kendi başıma yaptım albümümü. BNG müzik markasını yarattım. Erteleye erteleye çok şey kaçıyor. Artık hayatla ilgili hiçbir şey kaçırmak istemiyorum. Dibine kadar yaşamak istiyorum her şeyi. Görmediğim neresi varsa görmek, okumadığım ne varsa okumak, çözemediğim tüm problemleri çözmek istiyorum. İşten de çok daha fazla haz alıyorum. Sahnede bir sürü yenilik yapmak istiyorum. Acılar insanlara çok büyük U dönüşler yaptırıyormuş. Genciz, daha ölmeme çok var diye yaşıyoruz ya, kafamı vurduğumda ölüyorum galiba diye düşündüm. Şimdi 1 saniyede 10 nefes birden almak istiyorum.

Büyük patlamaya az kaldı yani. Nükleer şarkıcılık dönemi başlıyor diyebilir miyiz sizin için?
Nükleer şarkıcılık dönemi başlıyor, evet.

Ama görüntünüzle, sahnenizle, şarkılarınızla bu bir paket işi... Hazır mısınız?
Sonuçta yediğime, içtiğime, yattığıma, kalktığıma dikkat ediyorum. Biz sporcu gibi yaşamak zorundayız. 15 kilo alsam hiç hoş olmaz. Çok yemek istediğim şey var ama yemiyorum. Gelip yatmak istiyorum ama spora gitmek zorundayım. İşin görsel tarafı bir gerçek.

"Seksiyim demekten utanıyorum"

Müzik şirketi kurdunuz. Patron bir Bengü var karşımızda?
Yok yahu o kadar abartamaya gerek yok. Aslında Samsun Demir’le işbirliğimiz var. Markamı kurmak, kendime yatırım yapmak istedim. Ahkam kesip patron oldum demek tarzım değil. Öyle yazılıyor ama içten içe hoşuma da gitmiyor değil. “Vay be” diyorum “Patronum ben”. Fazla mütevazı buldun değil mi? Psikoloğumu aramam lazım. Böyle değildim ben. (Gülüyor...)


Artık “Yeşil bikiniyle elma bahçelerine girdim, seksi durmadım. Şimdi seksiyim” de
diyorsunuz...
“Daha seksiyim” demek hoşuma gitmiyor aslında. Ama bir yerden sonra söylettiriyorlar. Bu övünülecek bir şey değil. Utanıyorum da bunu söylerken.

 

Şimdiye kadar kusur elmada mıydı sizde mi?
Nihat’ın bakış açısıyla çok zorlamadan, yırtınmadan iddialıyım. Seksi demeyelim de iddialı diyelim. Başka bir duruş ve bakış o. Nihat sayesinde oldu. Kapalı, sadece ayaklarımın göründüğü beyaz bir elbiseyle klip çektim, ayak fetişistleri “Ne kadar seksisin” dedi.

 

Röportaj: Aysun Öz Kaşi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön