Atalay Demirci

Yetenek Sizsiniz programında yarışmacı olarak sahneye çıktı, 25 dakikada şöhret oldu. Ondan önce de bir 13 yıl var tabii... Peki kimdir bu Atalay Demirci?

Atalay Demirci: "Sabırla binlerce kez sahneye çıktım!”

Yetenek Sizsiniz, ortalama 4.5 dakika sahnede kalınan bir yarışmadır. Kendisi sahnede tam25 dakika kaldı.

 

Acun Ilıcalı “Bu sene en etkilendiğimyarışmacı” dedi. Kendisine önce “Hayır” diyen Hülya Avşar’a kararını değiştirtti, kalem fırlattırdı! Atalay Demirci sadece ekrandakilerin değil jürinin bile kimyasını bozdu. Rakamlar yalan

söylemez... Kaba bir reyting hesabıyla, o sahnedeyken 25milyon kişi ekran başındaymış.

 

Bitmedi! Sadece acunn.com’da tıklanma sayısı birkaç günde 1milyonu geçti. Acaba bu patlamayı nasıl kullanacak Atalay Demirci? Ekrandan çok güzel bir enerji veriyor. Sıcak, komplekssiz ama bir o kadar da sıradan. Bence bir komedyende, komik olması dışında aranan her şey var onda. “Nesi komik” diyenler olabilir. Kuzenlerinizi, halanızı, dayınızı güldürdükten sonra siz çıkın o jürinin ve seyircinin karşısına, komik olun bakalım! Neyse... Atalay Demirci’nin ilk röportajı bu. “İnşallah birinci olursam yine yaparız” diyor. Bence olmasa bile, o olmuş...

 

Nerede, nasıl doğdunuz?

Ankara’nın Nallıhan İlçesi’nde, normal doğumla. Ankara’da yaşıyorum.

 

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

Nispeten sıkıntılı...

 

Aa, neden?

Pek küçüklükten bahsetmek istemiyorum...

 

“Nasıl bir çocuktunuz” diye sorabilir miyim?

O olur... İnce, zayıf, durgun ama çok hareketli...

 

Küçükken de etrafınıza çocukları toplayıp güldürür müydünüz?

Ortaokuldan itibaren evet. Ar ka daş larım ve öğ ret men le ri mi eğ len di rir dim. Aslın da çok ko nuş maz dım ama taşı gediğine koyunca da çok gülerlerdi.

 

Anne, babanız sağ mı? Neredeler? Kardeşiniz var mı?

Babam ben 3 yaşındayken vefat etmiş. Annemle 35 sene sonra, yeni buluştuk. O hikâye şimdilik bende kalsın... Bir

ağabeyim var Mersin’de, öğretmenlik yapıyor.

 

Peki okuyabildiniz mi?

Ticaret meslek lisesi mezunuyum, muhasebe bölümü ama hiç anlamam. ‘NO PANİC:)’

 

Çevrenizden ne tepkiler geldi yarışmadan sonra? Hayatınız değişmeye başladı mı?

Vallahi bir anda değişti ama yıllardır hayatımı sahneye çıkıp gösteri yaparak kazanıyorum. Tepkiler çok olumlu. Tabii tavrı değişenler de var, eskisi gibi olanlar da... Açıkçası çok önemsemiyorum. Önemli olan benim tavırlarımın değişmemesi.

 

Gösterinin ne kadarı doğaçlama, ne kadarı çalışılmıştı?

Doğaçlamalar zaten hissedildi. Hikâyeler benim yıllardır anlattıklarım. Bu arada nisan ayına yeni gösteri yazıyorum; no panic:)

 

Acun Ilıcalı sizin için “Finale çıkabilir” dedi. Bundan sonra Yetenek Sizsiniz’in götürdüğü yolda mı ilerleyeceksiniz yoksa bir B planı var mı?

Kısmetse, bu turu da geçersem, 3 defa daha ekrana bu programda çıkarım ve inşallah finale kadar yürürüm. Sonrasına halk karar verecek. Kazanırsam çok güzel olur. Açıkçası şimdiden plan yapmıyorum. Gelişmelere göre hareket edeceğim.

 

Hülya Avşar’la da gösteri içinde gösteri yaşattınız. Önce “Hayır” dedi, sonra neden döndü? “Başlarda kötüydün” dediğinde haklı mıydı?

Kötü değildim ama Metin Şentürk esprileri çok yapıldığından oraya takılmış, söyledi sonradan. Acele mi etti? Evet bence öyle çünkü bu iş için bir süreye ihtiyaç var. Dünyanın en zor işlerinden biri seyirciyi espri yaparak kazanmak.

 

Neden kalem attığını da söyledi mi?

Sevgisini göstermiş. Ben de onu seviyorum ve bir dahaki turda ilginç bir şekilde göstereceğim sevgimi kendisine; sürpriz olsun...

 

“Cem Yılmaz’la karşılaştırmak niye?’

 

Bu işin üstadı olarak Cem Yılmaz gösterilir. Size yeni Cem Yılmaz diyorlar. Siz kendinizi nerede görüyorsunuz?bMesela 120 dakika güldürebilir misiniz insanları?

Bence de bu işin üstadı odur. O bu işi başlatmasaydı kimi izleyip bu işi yapmayı öğrenecektik? Sene 2001... Beşiktaş Belediyesi bir yarışma düzenlemişti. Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ ve Tarkan jüriydi. Yılmaz Erdoğan sahneye çıkıp “Bu işin piri Cem’dir” demişti. Bu arada orada da ödül almıştım. Bu kadar büyük bir komedyenle adımın yan yana anılması beni ancak mutlu eder. Ama ille neden bu kıyas, anlamakta zorlanıyorum. Halbuki iki ayrı insan, iki ayrı hikâye; yani muz yediğinizde çilek tadı da alabiliyor musunuz? Bence bu konuda Cem Bey’e büyük haksızlık yapılıyor. Benim 2 saatlik kendi gösterim var zaten ve bu işi 13 yıldır yapıyorum. Ülkeyi karış karış gezdim, 300’e yakın ilçeye gittim, 25 ülkede gösteriler yaptım. Yani yine “no panic”...

 

Araştırmalarıma göre 14 reyting aldınız. Milyonlarca dolarlık diziler alamıyor! Ne buldular sizde?

Bence hikâyeler çok sıcak geldi ve insanların şu dönem gülmeye ihtiyacı var. İkincisi benim rahatlığım seyirciyi de rahatlattı ve jüriyle olan doğaçlama espriler hoşlarına gitti. Ben bu yarışmaya fark edilmek için katıldım ve amacıma ulaştım.

 

Kesinlikle... İnternet siteleri sizin gösteriyle adeta yıkılıyor! Sadece acunn.com’da izlenme sayısı 1 milyonu geçti. Sosyal medya ciddi güç. Cem Yılmaz, zamanında 30 kişiye sesleniyordu, siz sadece sanal âlemde milyonlara. 1-0 önde mi başlıyorsunuz?

Hayır önde başlamıyorum, benim de zamanında kendi biletlerimi satmaya çalıştığım dönemler oldu. İnsanları ikna etmeye çalıştığım çok yıllar geçti. Sabırla binlerce kez sahneye çıktım ve hiç “Aman herkes beni bir an önce tanımalı” telaşına düşmedim. 

 

Neden sizi tanımamız için Yetenek Sizsiniz yarışması gerekiyordu? Bir yerlerde yanlış mı yaptınız? Üstelik geçen sene başvurdunuz bildiğim kadarıyla.

Maalesef televizyonda yoksanız istediğiniz kadar gösteri yapın kıymeti olmuyor. Şimdi her şey 10 katına çıktı. Televizyonun önemi ve büyüsü çok önemli ve Yetenek Sizsiniz kendimi gösterebileceğim tek programdı. Geçen yıl eşim yollamış formu. Düşünmüyordum ama sonra aklıma yattı. Gerçekten zor bir karar, düşünsenize Hülya Avşar’dan sonra Sergen Yalçın da “Hayır” dese 13 yıl heba olacaktı ve ben muhtemelen bu işi bırakacaktım! Ben hayrı olanda arıyorum; Hülya Hanım “Hayır”a basmasa mevzu bu kadar büyümeyecek, 10 dakika şov yapıp inecektim sahneden.

 

Röportaj: Nazenin Tokuşoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön