Çevreci Leonardo DiCaprio!

Leonardo DiCaprio, çevreye olan düşkünlüğü ve verdiği destekle dikkat çeken bir Hollywood yıldızı.

Çevreci Leonardo DiCaprio!

Bu tutumu onu daha da çekici kılıyor. Mesela İsviçreli Luxury Products International (LPI) 2 yıldır DiCaprio ile çalışıyor, dolayısıyla bir anlamda ünlü yıldız LPI’ın Türkiye temsilcisi Saat&Saat firmasının da yüzü. DiCaprio bu işbirliğini ve çevre için yaptıklarını sadece HT Cumartesi için anlattı.

 

Bu işbirliği nasıl ortaya çıktı?

Uzun süredir TAG Heuer’le çevre çalışmalarımızı birleştirebileceğimiz bir işbirliğine girebileceğimize inanıyordum. Jean Christophe Babin de bu konuda en başından beri çok istekli.

 

Çevre için eylemlerinizi yönlendiren nedir?

Çocukken bile doğa belgeseller beni hep büyülerdi, özellikle yağmur ormanları. Çok küçükken bile, dünya kaynaklarının tükenmesi ve soyu tükenmekte olan türlerle ilgili konulardan etkilendiğimi hatırlıyorum. Yaşım ilerledikçe, çevre çalışmaları ve eylemlerim daha bir önem kazandı. Gezegenimiz, çevremiz ve dünya üzerindeki etkilerimiz konusunda toplumsal algıyı artırmayı hedefleyen bir vakıf kurdum. Çalışmadığım zamanlarda, çeşitli çevre projeleri üzerine yoğunlaşıyorum. Bunlar mutluluk veriyor ve öğretici. Dünyanın en güzel yerlerine gitme imkânımda oluyor.

 

Sürdürülebilir bir yaşama öncülük etmek isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Dünyanın bilincinde olmak ve bu bilinci günlük yaşantınıza dahil etmek. Eğer çevrenizi etkileyen konularla ilgili bilginiz olursa dünyaya minnettarlığınız artacak ve elinizdekini nasıl kullanmanız gerektiğine dair daha bilinçli olacaksınız. En önemli davranış yerel kalmak. Her şeyin hemen olmasını istediğimiz çok karmaşık bir dünyada yaşıyoruz. Bunların içinde yiyeceklerimizin başka ülkelerden gemi veya uçaklarla taşınması da var. Yerli ürün tüketimi, yerli yemek, almak veya kendi bahçenizde bir şeyler yetiştirmek gezegenimizi günlük olarak olumlu etkiler.

 

40’larınıza yaklaşırken içinizde hâlâ bir şeyler yapma hırsı varmı?

40mı? Daha kırklı yaşları hissetmeye başlamadım. Orta sınıf bir aileden geliyorum ki bir aktör olmak benimiçin hiçbir zaman gerçekleşecek bir hayal gibi değildi. Bir aktör olarak bir senaryoyu hayata geçirirken tüm sanatımı tüm doğruluğuyla ortaya koymak için her şeyi yapıyorum. Ama günün sonunda eleştirmenlerin ve seyircinin işinize nasıl tepki vereceğini bilemezsiniz. Bir filmin yapımı her zaman gizemlidir; bu da benimişimin en eğlenceli,meydan okuyan ve heyecanlı yanı. Hedefim bu muhteşem işi sürdürmek... Henüz durmayı düşünmüyorumve umarım hiç durmak zorunda kalmam. Her zaman daha iyi işler yapmak için ve dünyada fark yaratmak için var olmaya devamedeceğim...

 

Röportaj: Esra Çoruh

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön