Kaş uygulamasında son trend, kıl şeklinde pigmantasyon....

Kaş göz gerisi söz… Eskiden de günümüzde de hala geçerliliğini korumakta olan bir sözdür…

Kaş uygulamasında son trend, kıl şeklinde pigmantasyon....

Kaş göz gerisi söz… Eskiden de günümüzde de hala geçerliliğini korumakta olan bir sözdür… Özellikle ülkemizde ve Orta-Doğu ülkelerinde güzellik anlayışı kaş ve göz üzerine konumlanmıştır. Günümüz kalıcı makyaj uygulamaları ile kaş seyrekliği veya kaş azlığı sorun olmaktan çıkmıştır.

 

Popy Güzellik ve Zayıflama aletleri satan şirketin sahibi ve aynı zamanda Türkiye’nin Kaş kontürü ve kalıcı makyaj  uygulamalarında ki en başarılı  ismi Sevil Ercan kalıcı makyaj ve kaş uygulamalarındaki son trendleri HT Hayat okurları için cevapladı..


Kalıcı makyaj veya mikropigmantasyon nedir?

Mikropigmentasyon, kalıcı makyaj  veya kontur makyaj, iğne-yardımı ile pigment boyaların cilt altına yerleştirilmesidir.


Kaş uygulamasında son trendler nedir?

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği  ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.


Mükemmel sonuç almak için uygulama yaptırmak isteyen okuyuculara önerileriniz nelerdir?

Uygulama günü dinlenmiş ve stressiz olmalılar. Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol alımını sonlandırsınlar. Ayrıca uygulamadan 1 gün önce ve uygulama günü kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin almamalılar. Uygulama gününden 1–2 gün önce solaryuma girmeyi kesinler, dudak bölgesine uygulamada, uygulatıcının herpes (uçuk) öyküsü var ise (doktora danışarak) uygulama gününden önce uçuk önleyici ilaç alınmalıdır.

Kalıcı makyajın kullanım süresi uzatılabilir mi?

Bazı önlemler almak mümkün:

 

 • Pigmentler kalıcıdır ama daima belli bir süre sonra solarlar ve rötuşa ihtiyaç gösterirler. 
 • Hem güneş  ışığı, hem de düzenli ışık renklerine maruz kalmak ya da solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Ayrıca alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir (sadece uygulama yapılan bölgeler). Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir.
 • Göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak da kalıcı makyajın ömrünü uzatır.
 • Son olarak da dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler pigmentasyonun kalıcılığını artırabilir.

  

Peki geçmişten günümüze kaş şekillerinde trendler nasıldı?

20 ‘li yıllarda kaşlar çizgi kadar  inceydi, 60’ larda gür – kalın, 80’lerde zarif  kavisli, 90’ larda gösterişli ve mükemmel şekil verilmiş kaşlar modaydı. 2012’ da doğal gür-kalın kaşlar çok moda (60’lı yıllarda olduğu gibi).

Sevil Ercan kendi çizimi ile farklı kaş şekilleri ile bakışlara nasıl ifade katabileceğinizi en ince ayrıntıları anlatı.

1- Gözleri daha büyük göstermek ve göz çukurunu gölgelemek için kaşların kıvrımları daha bariz şekilde belirginleştirilir ve burnun iki yanından kaşlar alınarak kaş araları açılabilir.

2- Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını çekici ve alımlı gösterir.

3- Kaş uçları aşağı doğru uzatılırsa yüz ve bakışlar saf / hüzünlü bir görünüm kazanır.

4- Bakışlara sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katmak için ark biçiminde bir şekil denenebilir.

5- Yüze, bakışlara ciddi ve sert bir anlam kazandırmak isteniyorsa üçgen kaş biçimi denenebilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3490

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9300

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2415

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5804

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3718

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön