Bu yaz ekranda ne izleyeceğiz?

Kış dizileri bitti ama dizi setleri tatile girmedi!

Bu yaz ekranda ne izleyeceğiz?

Eskiden diziler genellikle kış sezonunda başlardı. Yazın iki buçuk aylık bir ara verdikten sonra yeniden ekranlara dönerlerdi. Bizde yaz tatili boyunca dizilerin tekrarlarını izler dururduk. Fakat artık yazın da dizi setleri tatile girmiyor. Hatta çok kaliteli oyuncuların rol aldığı diziler yaz sezonunda başlayıp, yeni sezonda da devam ediyorlar.

Peki bu sene yaz ekranında bizleri hangi diziler bekliyor?

Show Tv'de eğlenceli bir yaz bizleri bekliyor!

Düşman Kardeşler
Başrollerinde,  Kaan Urgancıoğlu, Murat Eken, Hande Subaşı, Burcu Biricik ve Oya Aydoğan ile Tarık Papuççuoğlu'nun yer Trakya komedisi olan "Düşman Kardeşler" dizisinde birbirinden habersiz aynı kaderi yaşayan iki kardeş olan Kaan Urgancıoğlu ve Murat Eken’nin komik hikayeleri anlatılacak.

Ustura Kemal
Haldun Sevel'in eserinden uyarlanan, mütarekenin, yokluk yıllarının, yorgun ama gururlu İstanbul'un, bir milletin kurtuluş mücadelesinin ekranlara yansıtılacağı dizide  sanat dünyasının ünlü isimleri bir araya geliyor:  Oktay Kaynarca, Emre Kınay, Naz Elmas, İpek Karapınar ve Esra Ruşan’ın yanı sıra Gökhan Bekletenler, Ali İpin,  İskender Bağcılar, Emin Gürsoy, Ferda Yalçın, Ezgi Sözüer, Fatih Dönmez, Bertan Dirikoğlu, Erdal Kuyumcu, Uğur Demir pehlivan, Cavit Çetin Güler, Murat Makar,Cem Cücenoğlu, Uğur Kural, Onur Orhan, Süleyman Atanısev, Buse Işık, Elif Burgaz, Nazlı Çiga, Özge Özdemir, Tugçe Kurt, Çigdem Aygün, Gözde Gizligöz, Cansın Bezircilioğlu, Fatih Doğan, Ural Buldu.

Şeflerin Düellosu

Geçtiğimiz senelerde ilgiyle izlenen Master Chef’in ardından Show Tv yaz sezonunda bu sefer Şeflerin Düellosu ile karşımıza çıkıyor.

Sunuculuğunu Atılgan Poyrazoğlu'nun yapacağı, juri koltuğunda ise Mehmet Özer, Nalan Aksoy ve Yağız İzgül'ün oturacağı, mutfak bilgisine ve yemek yapma yeteneğine güvenen herkesin katılabileceği programda,stüdyo ortamında, kendi seçtikleri yemekleri yapacak olan yarışmacıların tek bir hedefi vardır: Türkiye'nin en ünlü 3 yemek gurmesine, yaptıkları yemekleri beğendirmek!

Kanal D iddialı diziler ile sezona merhaba diyor!

Annem Uyurken
10 yıl sonra bitkisel hayattan uyanan bir anne ve çocuklarının hikayesini konu alan dizide Hümeyra, Büşra Pekin ve Cemil Büyükdöğerli gibi oyuncular yer alıyor.

Kötü Yol
Başrollerini Cansel Elçin, Şükran Ovalı ve İlker Aksum’un paylaştıkları “Kötü Yol”, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından esinlenerek televizyona uyarlandı. Adana’lı Nuran’ın İstanbul’a ve Yeşilçam’a uzanan öyküsünü anlatıyor.

Ben Bilmem Eşim Bilir

Eşlerin yarışacağı bir yarışma olan “Ben Bilmem Elim Bilir” de çiftler yarışma sırasında oynanan oyunlarda birbirleri ile ilgili tahminlerde bulunacaklar. Doğru tahmin ettikleri kadar puan kazanacaklar ve en çok puanı kazanan çifte haftanın finalinde büyük bir hediye verilecek.

Bu dizilerin dışında bahr aylarında başlayan "Sultan" ve "Şebeke" yaz sezonunda da yeni bölümleri ile ekrana gelmeye devam edecek.

Fox aile dizileri ile sezona giriş yapıyor!
Dedemin Dolabı
Okyanus annesini erken kaybetmenin etkisiyle içine kapanık bir çocuktur. Çiçek ise hayalci bir kız. Ve bir gün hayatlarına giren sihirli bir dolap her şeyi değiştirir. Sevgi dolu, eğlenceli ve kötülerin daima dersini aldığı bir hikaye olan Dedemin Dolabı yaz sezonunda ekranlarda olacak.

Oh olsun

Başrollerinde Metin Akpınar, Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu ve İclal Aydın bulunan komedi dizide birbirine düşman iki arkadaşın ikiz villada karşı karşıya gelmesi ve sonrasında yaşananlar ekrana yansıyacak.

Kamuflaj

Bir kelime yarışması olan Kamuflaj’da; sorulan sorunun cevabı gözünüzün önündeyken zamana karşı diğerlerini geride bırakıp ilk davranan olabilmek.

Kış sezonunda başlayan sunuculuğunu Celal Kadri’nin yaptığı “Kime Niyet Kime Kısmet” yaz sezonunda da ekranlarda olmaya devam edecek.

Atv yarışmalar ile öne çıkacak!

Bir Şarkısın Sen
Geçtiğimiz yıllarda 6-13 yaş arasındaki Türkiye'nin gizli kalmış çocuk yetenekleri programda yer almış ve izleyicileri mest etmişti. Program bu yıl da Türkiye'nin bilinmeyen minik yeteneklerini büyük bir titizlik içerisinde araştırıp izleyenlerle buluşturmayı amaçlıyor.
Minik yetenekleri keşfetmek için birçok ilde seçmeler başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda İbrahim Tatlıses'ten Sibel Can'a, Emel Sayın'dan Müslüm Gürses'e kadar Türkiye'nin dev sanatçılarını minik yıldızlarla buluşturan program bu yılda dev konuk sanatçılarla minikleri bir araya getirecek. Programı bu yıl da "Çocuklar Duymasın"ın sevilen yıldızı Pınar Altuğ sunacak.

Harry

Yeni başlayacak olan yarışma programında her gece 5 yarışmacı, 5 kelime oyunu ile karşı karşıya gelerek bölünmüş ve karıştırılmış kelimeleri sıraya koyup doğru kelimeyi bulmaya çalışacak. Doğru cevaba kim en çabuk ulaşırsa, o kazanacak. Yarışmacıların, oyunda kalabilmek için kazandıkları para ile şanslarını satın almaları gerekecek.Tüm bölümlerin sonunda sadece bir yarışmacı finale kalacak ve bu yarışmacı finalde zamanla yarışacak.

Nihat Hatipoğlu ile Ramazan Özel

Ramazan boyunca iftar ve sahura özel program hazırlayan Nihat Hatipoğlu bu Ramazan’da da yapacağı birbirinden bilgilendirici programları ile karşımızda olacak.

Geçtiğimiz ay yayına giren ve program ekibi ile işbirliği yapan bir gencin ailesine evleneceği adamı tanıştırması ile devreye ünlülerin de girdiği “Annemler Seni Çok Sevecek” programında anne ve baba, her şeyin bir oyundan ibaret olduğunun farkında değiller. Kimi zaman evde yaşadıkları anlarda geriliyor, kimi zaman şüpheye düşüyor, kimi zaman evlenecek gelin ya da damat adayı ile evde saklambaç oynarken buluyorlar kendilerini…

Star komedi dizileri ile ön planda!

Küçük Hesaplar
Başrollerini Mazhar Alanson ve Seray Sever’in paylaştığı dizide aynı apartmanda yaşayan üç erkekle üç genç kızın eğlenceli ve komik hikayesini konu alan senaryoda Sever ve Alanson’a  Deniz Alnıtemiz, Ali Yoğurtçuoğlu, Erman Koç, Ayşe Melike Çerçi, Arzu Oş , Gözde Türkpençe, Ali Çatalbaş, Emin Şaylan, Engin Gürmen ve Kerem Muslugil eşlik ediyor.

Çıplak Gerçek
18 yaşındaki bir genç kızın kaybolmasından sonra yaşananları konu alan dizide, olaylar genç kızın sırra kadem basmasından sonra ailesinin polisten yardım istemesiyle başlıyor. Kızın ailesi başta olmak üzere, tüm çevresi ve son günlerde kızı görmüş olan herkes, tek tek emniyete getirilerek sorgulanır. Araştırmalar derinleştikçe sürprizler de birbirini kovalar ve herkesi şaşırtan gerçekler ortaya çıkar. Dizide Yetkin Dikiciler, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu ve İdil Fırat gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Hayatımın Rolü
Hayatımın Rolü 'de de usta oyuncu Haluk Biginer, izleyicilerin karşısına Dadı Yaşar olarak çıkacak. Ela (Ebru Özkan), Müşfik (Haluk Bilginer) 'in ne kadar iyi baba olduğunun farkında olsa da onu çok sorumsuz bulmaktadır. Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen Müşfik istemeye istemeye Ela 'nın boşanma isteğini kabul eder. Fakat mahkemenin çocukları annelerine vermesi sonucu onlardan ayrı kalmak zorunda kalan Müşfik, bu duruma bir çözüm bulmaya kararlıdır. Ela 'nın evde bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu öğrenince hemen bu iş için başvurur. En iyi bulduğu çözüm, dadı kılığına girerek çocuklarının bakıcısı olmaktır. Reyting rekorları kıran dizileri kaleme alan Gamze Özer 'in senaryosunu yazdığı dizide, İlhan Şeşen, Bekir Aksoy, Güzin Özyağcılar, Emel Göksu, Ebru Aykaç, Tiraje Başaran, Su Kutlu, Berke Tevfik ve Alisa Sezen de rol alıyor.

Ayşe ile Alişan
Magazin dünyasının iki ünlü ismi ayşe Özyılmazel ve Alişan magazin, moda, güzellik ve gündemdeki konuları ünlü konukları ile tartışacakları, konuşacakları yepyeni bir program ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sudan Bıkmış Balıklar
Star Tv de yayınlanacak olan dizinin başrollerini yakışıklı oyuncu Burak Sağyaşar ve güzel oyuncu Ezgi Eyüboğlu paylaşıyor. Dizide Sudan Bıkmış Balıklar grubunun gitaristini canlandıracak olan Burak Sağyaşar, Hukuk Fakültesi 1.sınıfının gediklisi Selim olarak karşımıza çıkacak. Selim hayatı boyunca otoriteden nefret etmiş, daima başının dikine gitmiş biri olarak ailesiyle sürekli sorunlar yaşamaktadır. Hayatı Ezgi Eyüboğlu’nun canlandırdığı Zeynep’e rastlayınca değişir. Küçük bir sahil kasabasında büyümüş olan Zeynep te Hukuk Fakültesini kazandıktan sonra Selim ile birlikte hem ilk aşkı hem de ilk aşk acısını yaşar.

Yaşanan olayların ardından kendini aşka kapatır. Babasına ölesie bağlıdır. Çok güzel bir sesi vardır ama şarkı söylemesi evde bile yasaktır. Bu yasağın kendi geçmişinde saklı bir sırdan kaynaklandığını henüz bilmemektedir. Sonunda aşkı, hayalleri ve babası arasında sıkışıp kalır. Bundan sonra atacağı her adım onun hayat denen şeyi öğrenmesini de sağlar.

İşler Güçler
Üç ana karakterini gerçek hayattan, birebir gerçek isimleriyle ödünç alıp, onların etrafını kendi evreniyle sarıp sarmalayan, modern bir yalanı anlatan dizi, seyirciyi kendi merakıyla baş başa bırakıyor. Baş rollerinde  Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celal Cengiz’i izleyeceğimiz dizide, Yılmaz Gruda, Nazlı Tosunoğlu gibi usta isimler de yer almakta. Melike Emiroğlu, Ceren Moray,Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever,Yeliz Şar, Gaye Gürsel, Arzu Oruç,Hürriyet Özkılıç geniş oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerden bazıları.Üç yakın arkadaş, kendi filmlerini çekmek istemektedirler ancak kimse kendilerine yapımcı olmak istemez. Üçlü çareyi filmi finanse edecek parayı biriktirip kendi filmlerinin yapımcısı olmakta bulur. Sırf para kazanmak için Meslek Hikâyeleri adlı belgeselin sunuculuğunu kabul ederler.

Geçtiğimiz ay başlayan Türkiye’nin ve dünyanın en önemli efsane şarkıcıların taklitlerini nülülerin yaptığı yarışma “Benzemez Kimse Sana” yaz sezonunda da ekranda olmaya devam edecek.
Ayrıca başrolünü Müjdat Gezen’in oynadığı “İbret-i Alem” diziside önümüzdeki günlerde seyircinin karşısına çıkacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön