Tarot nedir?

Kartların anlamını öğrendikten sonra herkes Tarot falı bakabilir.

Tarot nedir?

Tarot’un anlamı

Tarot’un tarih sahnesinde ilk 1500’lerde göründüğü bilinir ama kelime anlamı gizemini korumaktadır. Tarot kelimesinin anlamı ile ilgili üç rivayet vardır. Bu rivayetlerin birincisine göre kelimenin kökeni Eski Mısır’da Kral Yolu anlamına gelen “Ta-rosh”tur. İkinci rivayet Latince “Rota” kelimesinden türetildiğini söyler, ki bu da “çark” demektir.

 

Tarot kartlarının anlamı

500 yıl önce kehanette bulunmak için kullanılan kartlar aslında bugün de aynı amaçla kullanılıyor. Tarot destesinde 78 kart bulunur: 22 büyük arkana, 78 küçük arkana. Büyük arkanaların kökeninin 1500’ler İtalyası, küçük arkanaların kökeninin ise Orta Asya olduğu söylenir.

 

 

Tarot nelerden haber verir?

Tarot destesindeki kartlara bakılarak, varlığı bilinen ve henüz bilinmeyen olaylar, eylemler hakkında yorum yapılır. Bu olayların zamanlaması ile ilgili öngörülerde bulunulur. Duygusal hayat, iş hayatı, maddi durum ev sağlığa dair değerlendirme yapılır. Dileklerin ve hayallerin gerçekleşmesini etkileyen faktörler gözönünde bulundurularak bazı ipuçları sunulur.

 

Kimler Tarot falı bakabilir?

Kartların anlamlarını bilen herkes yorum yapabilir. Ancak kartların anlamlarını birbirine bağlayarak değerlendirmek gerekir. Yorum yeteneğini geliştirmek pratik yapmaya ihtiyaç vardır. Kartların anlamını piyasadaki kitaplardan öğrenmek mümkündür.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön