Binbir hünerli sevimli dostlar!

Dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren insanlara karşı büyük bir sevgi hissiyle doğan tek hayvan türü ise, köpekler. Peki sayısız cinsi bulunan bu köpeklerin özelliklerini hiç yakından incelediniz mi?

Binbir hünerli sevimli dostlar!

Evcil hayvan sahibi olsun olmasın, her birimizin onlara karşı olan sevgisi şüphesiz göz ardı edilemez.

 

Dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren insanlara karşı büyük bir sevgi hissiyle doğan tek hayvan türü ise, köpekler. Peki sayısız cinsi bulunan bu köpeklerin özelliklerini hiç yakından incelediniz mi?

 

Sahibi olduktan kısa bir süre sonra en yakın dostlarımız haline gelen bu sevimli varlıkların her birinin ayrı ayrı özellikleri bulunuyor. İşte bu sevimli dostlarımızı yakından tanımak için cinslerine göre karakter ve özellikleri…

 

Airedale Terrier

Önceleri ayıları ve kurtları avlamak için kullanılan Airedale Terrier, yıllar sonra centilmen ve nazik  bir köpek haline gelmiştir. Sabırlı, sevimli ve cana yakındır. Sevildiğini ve kendisine saygı gösterildiğini hissetmeye ihtiyacı vardır, aksi bir durumda  hırçınlık yapabilir.

 

Alman Çoban Köpeği
Alman Çoban Köpeği, Alsatian diye de bilinir. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü olan bu köpekler  kararlı, sahibi ve çocuklara karşı sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık ve kolay eğitilebilir bir ırktır.

 

Avustralya Terrier

Özünde bir iş köpeği olmasına rağmen sadakat ve sahibine bağlılığı nedeniyle eş değerde bir ev köpeği olabilir. Avustralya Terrieri, Aussie olarak da bilinen küçük, güçlü ve canlı bir köpek ırkıdır. Avustralya 'da çok amaçlı iş köpeği olarak yetiştirilmiştir. Tüm iklimlere ve yaşam koşullarına adapte olabilen dayanıklı bir ırktır. Sürekli sahibine yakın olmaktan hoşlanır. Apartman yaşamı için uygundur.

 

Ariegeois

Ariegeois, hafif, gösterişli ve güzel bir köpektir. Av sırasında tutkulu, aile içinde sakin ve duyguludur. İyi huylu ve evde bakılması gerekmektedir.

 

Beagle

Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Mutluluğunu  kuyruk sallayarak gösterir. Cesur, akıllıdır Sakin ve sevecendir. Çocuklarla mükemmel anlaşır.

 

Dalmaçyalı

Sakin, sadık, özgürlüğüne düşkün ama evden hoşlanan, son derece duyarlı bir köpek cinsidir. İnsana ve ilgiye ihtiyaç duyar, aksi halde melankolik bir havaya bürünür. Çocuklarla oynamayı sever. Mükemmel bir hafızaya sahiptir ve kendisine yapılan kötü muameleyi asla unutmaz,  yıllar sonra bile hatırlayabilir.

 

Labrador Retriever

Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. Özellikle de suda oynama en sevdiği aktiviteler arasındadır.

 

Maltese

Zeki, oyuncu ve sahibine bağlıdır. Yabancı sesler duyduğu zaman dikkat kesilir. Evde bakılması gerekir.


Valee Çoban Köpeği

Hafızası çok güçlüdür, yıllar öncesine ait bir dokunuşu ya da okşamayı hatırlar. Nazik, sakin, temiz ve çocuklarla uyum içinde yaşayabilen bir hayvandır. Güçlü, kaslı, iyi huyludur. Valee çoban Köpeği'nin, Bergamasco'nun aksine tüyleri taranabilir ve bu özelliği onu daha cazip hale getirir.

 

Yorkshire Terrier

Bütün terrierler gibi canlı, cesur, inatçı, sahibine karşı duygulu, yabancılara karşı kuşkucudur. Diğer hayvanlarla pek anlaşamaz...

 

 

Golden Retriever

Hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli bir köpektir. Çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktir. Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilir. Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlar.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön