Türkiye Barolar Birliği'nden Gezi Parkı'nda polisin müdahalesine suç duyurusu...

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, Taksim Gezi Parkı'nda bekleyen gruba polisin müdahalesiyle ilgili olarak, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Türkiye Barolar Birliği'nden Gezi Parkı'nda polisin müdahalesine suç duyurusu...

TBB Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "Taksim Gezi Parkı'nda güvenlik güçlerince vatandaşa yönelik uygulanan şiddetle ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiği" belirtildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TBB Yönetim Kurulu, siyasi iktidarı ve İstanbul Valisi'ni demokrasinin vazgeçilmezi olan toplantı, gösteri ve protesto hakkına saygı göstermeye, toplumu kutuplaştıran ve şiddeti körükleyen yaklaşımlardan uzak durmaya davet etmektedir. Yapılan suç duyurusunun sonuçları yakından takip edilecek ve kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezinden yapılan açıklamada da sosyal hizmet uzmanlarının, mesleki bilgileri, etik ilke ve değerleri doğrultusunda insanların çevrelerini koruma hakkına destek verdiği belirtilerek, "Gezi Parkı'nda yaşanan saldırılardan dolayı herhangi psikososyal sorunla karşılaşan yurttaşlarımıza psikososyal destek vermeye hazırız" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise "Taksim Gezi Parkı ile ilgili olayları ve güvenlik güçlerinin müdahalelerini endişe, üzüntü ve öfkeyle karşılıyoruz. Barışçıl itiraz hakkını kullanan vatandaşların fiziksel şiddete maruz bırakılması, biber gazı ve tazyikli suyla yaralanması kabul edilemez" görüşüne yer verildi.

 

 

 

VİDEO - Türkiye Barolar Birliği'nin açıklasını izlemek için lütfen tıklayın...

 

AA

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön