Kentplaza ile Konya’da yepyeni bir hayat başladı…

Deha Grup’un yatırımı olan Kentplaza Alış Veriş Merkezi, 16 Kasım 2012 Cuma günü gerçekleştirilen renkli ve coşku dolu bir törenle Konyalılarla kucaklaştı.

Kentplaza ile Konya’da yepyeni bir hayat başladı…

Deha Grup’un yatırımı olan Kentplaza Alış Veriş Merkezi, 16 Kasım 2012 Cuma günü gerçekleştirilen renkli ve coşku dolu bir törenle Konyalılarla kucaklaştı.

 

T. C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın da katıldığı törende; Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Milletvekili Kerim Özkul, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Deha Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı birer konuşma yaptı.

 

Kentplaza açılış etkinlikleri çerçevesinde yerli ve yabancı birçok gösteri sanatçısının hünerlerini sergiledi.

 

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’la Çarkıfelek Yarışması, Beyaz Melekler Kortej Grubu, Barselona’dan gelen canlı heykeller,  Thriller Show, Çocuklar İçin Atölyeler, Jonglör & Sihirbaz şovları izleyenleri hayran bıraktı.

 

Bu arada Konya ilimiz, dünyanın ilk alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapmış bir kenttir.

 

Resmi açılış töreninde konuşan DEHA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı, Konyalıların böyle bir alışveriş merkezini uzun zamandır hak ettiklerini söyledi Ve şu sözlerle devam etti; “Kentplaza, Konya’nın gelişen ve değişen yüzünün simgesi olarak Konya’nın merkezindeki yerini aldı. Kentplaza, Türkiye ve dünyadaki; perakendeye, hızlı tüketime yön veren, modern alışveriş merkezleri ile aynı standartlara sahiptir.

 

Aslında Konyalılar için böyle büyük ve ticarete yön veren merkezler hiç de yabancı değil. Konya, Hindistan’dan çıkıp Avrupa’nın içlerine kadar uzanan, dünyanın en önemli ticaret yolları üzerinde; hanlar, kervansaraylar kurmuş, dünya ticaretinin belki de ilk alışveriş merkezlerine imza atmış bir kenttir.

 

Atalarımız bu topraklar üzerinde ipeğin, baharatın ve mücevherlerin en kıymetlisinin satıldığı, çağının en büyük ticaret merkezlerini kurmuşlardı.

 

Şimdi onlardan yüzlerce yıl sonra bizler, Konya’nın yeniden yükselişine şahitlik edecek ticaret merkezlerini kuruyoruz.

 

150 milyon TL.’lik yatırımla Konya’da ilklere imza attı…

60’ın üzerinde ulusal ve uluslar arası önemli markaları da ilk kez Konya’ya Kentplaza ile getirdiklerini belirten Arıcı, bu markalar arasında Lacoste, Tommy Hilfiger, Starbucks, Mango, Yves Rocher, Divarese, YKM, Tchibo, Chakra, Derimod, Saat&Saat, Beymen Club, Kahve Dünyası gibi isimler bulunduğunu kaydetti.

 

Ahmet Arıcı bu alışveriş merkezi ile birlikte, doğrudan ve dolaylı olarak 3.000 kişiye istihdam sağladıklarını dile getirdi.

 

Kentplaza’nın genel özellikleri;

 • Ofis bloğundan oluşan kulesi ile birlikte toplam 110 bin metrekarelik alana sahip.
 • 45 bin metrekarelik kiralanabilir alanı mevcut.
 • 160 mağaza hizmet verecek.
 • Yıllık yaklaşık olarak 250 milyon TL. ciro bekleniyor.
 • 11 adet sinema salonu, eğlence merkezi ve spor merkezi,  2 adet yüzme havuzu, dünya standartlarına uygun bowling alanı ve açık teraslar da bulunuyor.
 • Ayda ortalama 1 milyon ziyaretçi bekleniyor.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön