İş izninizi iyi değerlendirmenin 3 yolu!

Bir eliniz cep telefonunuzun tuşlarındayken yapılan tatil hiçbir zaman tam anlamıyla tatil değildir ve ayrıca iş yaşamınızı da olumsuz etkileyebilir. İşte tatilinizi iyi değerlendirmenin 4 yolu!

İş izninizi iyi değerlendirmenin 3 yolu!

İş yerlerinde verimi artırmak için Cola gibi dünyaca ünlü markalarla çalışan Carson Tate, müşterilerine iş konusunda her zaman mutluluğu takip etmelerini öneriyor. İngilizce’de Bliss anlamına gelen mutluluk, Tate için aynı zamanda iş yerinde mutluluğun da kısaltması. Tate mutluluğu yani Bliss’i şöyle açıklıyor: davranışsal öğrenim ve destek birimlerinde entegrasyon (Behavioral learning and intergration support systems). Üretkenliğin artırılması için ayrıca kesinlikle sadece tatil odaklı izinlerinde çok önemli olduğunun altını çiziyor.

Gözlemlerinde belirttiklerine göre Tate şunları söylüyor “İş yerinde, bilgi, taahhüt, zaman çizelgeleri, teslim tarihlerinin saldırılarına uğruyoruz ve böylece düşüncelerimiz dağılıyor. ‘Buldum’ dediğiniz anları hatırlayın. Genellikle en iyi fikirler banyoda duş alırken gelir. Tatilden geldiğinizde kendinizi işe daha odaklanmış bulursunuz”.

İşte izninizi verimli geçirmenin 3 yolu!
Kendinize izin verin!
Üst düzey yönetici olan Brian Miller önemli olanın işten kendinizi arındırmak olduğunu söylüyor. Şirket ne kadar küçük olursa olsun, görevi işte bırakmanın öneminin altını da çiziyor. Ayrıca yöneticiler ve üst düzeyler olmadığı zamanlarda çalışanların daha verimli çalıştıklarını da söylüyor.

En kötüyü düşünün!
Tate, çalışanların tatile çıkmadan önce, onlar tatildelerken olabilecek en kötü şeyleri sıraladıkları bir liste hazırlamalarını öneriyor. Tate bir diğer önemli unsurunda sosyal medyadan ve teknolojiden uzaklaşmak olduğunu söylüyor.

Ulaşılmaz olmayın!
Şirket sahibi Mike Masin, tatile çıkmadan iki hafta önce tüm önemli projelerini sonlandırmaya ya da kesin hatları ile belirlemeye özen gösterdiğini açıklıyor. Tatilde olduğu zamanlarda ise çalışan ve yöneticilere, acil mesajlara yanıt verilebilmesi için güvendikleri birinden e-postalarını kontrol etmelerini rica etmelerini öneriyor.

Kaynak: Fast Company

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön