Elif Şafak "Edebiyat Şövalyesi" nişanını aldı!

Yazar Elif Şafak, Fransa’nın “Sanat ve Edebiyat Şövalyesi” nişanını İstanbul’daki Fransız Sarayı’nda düzenlenen törenle aldı.

Elif Şafak "Edebiyat Şövalyesi" nişanını aldı!

Fransa tarafından 2010 yılında “Sanat ve Edebiyat Şövalyesi” (Chevalier dans L’ordre des Arts et des Lettres) nişanına layık görülen yazar Elif Şafak’a, İstanbul’daki Fransız Sarayı’nda düzenlenen törenle nişanı takdim edildi. Şafak’a nişanını, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili sundu.

 

Bili, “Fikir özgürlüğü hizmetindeki entelektüel çalışmalarınız, kültürler arası diyaloğa yaptığınız katkılardan ötürü Fransa Cumhuriyeti Kültür Bakanı adına size ‘Sanat ve Edebiyat Şövalyesi’ nişanınızı takdim ediyoruz” dedi.

 

Elçi, Fransa’nın bu nişanla, Türk kültürel ve entelektüel hayatından büyük bir şahsiyeti ve Türkiye’nin modernliğini simgeleyen gayretli bir mücadeleyi yücelttiğini belirtti.

 

Şafak da “Benim için yüreğime enerji veren bir ödül. Bana layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim” diye konuştu. 1957 yılından bu yana verilen nişan, Fransa ve dünyada sanat, edebiyat alanlarındaki eserleriyle öne çıkan isimleri onurlandırma amacını taşıyor.

 

Hazırlayan: Serkan Akkoç

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön