“Sevgiye inanmaktan başka çaremiz yok”

Marie Claire Şubat sayısı yine bomba gibi. Nejat İşler’in samimi röportajının yanı sıra Angelina Jolie’nin kemdi ağzından ‘İmkânsız aşkı’ dinleyebilirsiniz.

“Sevgiye inanmaktan başka çaremiz yok”

Marie Claire Şubat sayısı, 2012 İlkbahar/Yaz defile eki ve kitap hediyesiyle bayilerdeki yerini aldı! Dergi bu ay yıldızlar geçidine ev sahipliği yapıyor; Angelina Jolie, Nejat İşler,ve Doğa Rutkay. Son dizisinin genç ekibi Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Yiğit Özşener ve Berrak Tüzünataç. Marie Claire'in verdiği hediyeler, 2012 İlkbahar/Yaz Defile eki ve Pınar Kopuz Ürün'den Keşişen Hayatlar Kitabı.
Sakın Kaçırmayın!

 

Sibel Baykam’ın yaptığı röportajın tamamını Marie Claire Şubat sayısında bulabilirsiniz...

 

Başarı için ruhunu şeytana satmak gerekir mi?

Başarının ne olduğunu bilmiyorum. Üstüne düşünmüyorum. Sadece kafayı açık tutmak ve risk alabilmek lazım. Akademisyen olmak isterken kendimi bu meşhurlar dünyasında buldum. Baksana, ruhumu şeytana satmışım aslında.

Neyi gereğinden erken yapmak kötü olur?

Seks!

 

Umursamaz gözüken erkek de içinde bir yerlerde aslında sevdiğine çiçek götürmek istemiyor mu? Aynı umursamazlıkla çiçek beklemediğini iddia eden kadın da o sıcaklığı, ilgiyi beklemiyor mu? İki taraf da maskeyle mi yaşıyor? Bu çözümsüz görünen durumu kabullenecek miyiz?

Biraz öyle. Kabullenmekse eğer; evet. Ben çiçek vermeyi bıraktım. Daha nereye kadar, ne yapabilirim ki?

 

O çiçeği anlayacak, şükranla kabul edecek birini bulacaksın belki.

Belki... Tüketim koşulları değiştiği zaman insanların hal ve tavırları da değişiyor. Bunlar değişince o bir tane gül, bir tane karanfil hiçbir anlama gelmiyor. Güven duygusunu besleyebilecek olan her şey erkeğe aittir kadın için. Güven duygusunu verdikten sonra çiçeği de versen ne olur ki, ben bunu anlamıyorum. ‘Al çiçeği, ben seni koruyacağım!’ Bunun ne anlamı var ki? O çiçekle değil, tavrımla güven vermeliyim. ‘Bana güven, ben senin için hep burada olacağım’ diyen biriyim ben.

 

Kadın erkek işleri sondan başlıyor artık. Arıza nedeni de bu belki. İlişkiler konusunda hepimiz arızalı değil miyiz?

Ben de onu demek istiyorum, sondan başlıyoruz, devrik ve çirkin. Birbirimizi anlayışla karşılamaya çalışıyoruz devamlı. Kimse kimseyi anlamıyor, gayret bile göstermeye tahammül yok. Sevgi doğadır oysa. Onun dışında bir şey yoktur. Nefret gibi duygular sonradan gelir. Önce sevgi var, sevmeye çalışıyoruz birbirimizi, ısrarla her şeye rağmen sevmeye çalışıyoruz. Bu büyük bir test, çok büyük bir test. Sevgiye inanmaktan başka çaremiz yok.

 

 

Huzur mu demek istiyorsun?

Bildiğimiz geçim, iyi geçinmek yani. Aslında bu kadar basit. Dışardan göründüğüm gibi değilim, bildiğin ev erkeğiyim. Üstüme konan görüntüden farklıyım, evde kadınımın yanında otururum, hiçbir yere gitmem, dışarı çıkmam. Yeter ki geçimli olsun, beni sevsin, ben onu zaten çok severim. İnan başka bir şey istemiyorum hayatta. Evde huzur olsun, en önemlisi bu ama bu yeni değil, hep böyleydi benim için. Dışarıda zaten savaşıyorum, eve geldiğimde de n'olur sessiz olalım, sarılalım, sevelim birbirimizi...

 

Röportaj: Sibel Baykam

Fotoğraflar: Sedef Delen

Stylıng: Hakan Bahar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön