Yatak odası nasıl düzenlenir?

Küçük bir planlama ile bütçenizi aşmadan odanıza taze bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yatak odanızı yeniden düzenleyin

Odanız size ait bir vaha olmalı. Bunun içinde düzenleme işlemi  rahat ve huzur veren bir yer olması açısından çok önemli. Dağınıklık ve etrafta olan gereksiz eşyalar odanın kullanımını zorlaştırır. Bazen basit bir düzenleme bile mekânda farklı bir his ve görünüm kazandırabilir. Küçük bir planlama ile bütçenizi de aşmadan odanıza taze bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

Bunları yapın:

 • İstemediğiniz eşyalardan kurtulun veya ihtiyacı olanlara dağıtın. Yatak odalarında çok eşya olması sıklıkla yaşanan bir zorluktur. Düzenlenecek eşya sayısını minimize ettiğiniz takdirde odanız ile işiniz daha kolay olacaktır. Ayrıca gereksiz eşyaları atmak sizi daha da rahatlatır.

 

 • Sahip olduklarınızı kategorilere bölün ve her parça için en iyi yeri bulun. Mesela; kitaplarınızı üst üste koyun, aksesuarları bir tarafa, resimler veya çerçeveleri ise başka bir tarafa. Elinizde en fazla olanı belirledikten sonra onları nasıl düzenlemek istediğinize karar verin. Bu eşyaların kullanım sıklığını da göz önünde bulundurarak kullanıma hazır elinizin altında bulundurun.

 

 • Eşyaları odanıza getirmeden önce eski yerlerini iyice temizleyin. Hazır eşyalar yokken dolapları ve mobilyaları da olduğu yerden çıkarıp kapladıkları alanları da temizleyin. Düzenlemeye temizlikle başlamak her zaman daha işlevseldir.

 

 • Odanızın boşluklarının akışını sağlamak için Feng Shui öğretisini dikkate alın. Feng Shui odanızda uygulayabileceğiniz bir Çin öğretisidir. Feng Shui prensiplerine göre dağınıklığı yok edin ve 5 element- evren, metal, ateş, su ve ağaç dengesini sağlayın. Odanızda uygulayabileceğiniz diğer Feng Shui kuralları ise, aynaların  ve eşyaların oda içinde yerleştirilmesidir.

 

 • Düzenleme tekniklerinizi gardırobunuz, yatağınız ve çekmeceli dolabınız içinde uygulayın. Eşyalardan kurtulma yönteminiz dağınıklıkları bunların altında saklamaksa bundan vazgeçin. Çünkü dağınıklığın miktarı stres ve denge hissinizin bozulmasına neden olur. Dolaplarınızdaki dağınıklıkları toplamak için dolap içleri için satılan düzenleyicileri kullanabilirsiniz.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3479

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9289

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2399

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5786

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3706

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön