Mobilyalarınızla evinizde Feng Shui etkisi yaratın

Odanız sizin dinlendiğiniz ve yenilendiğiniz barınağınız olmalı. Birkaç temel Feng Shui kurallarını anlayarak mobilyalarınız yeniden aranje edebirlir ve zararlı maddelerden uzak bir oda elde edebilirsiniz.

Mobilyalarınızla evinizde Feng Shui etkisi yaratın

Feng Shui felsefesinin temeli çevre ve insanlar arasında denge kurmakta yatar. Eski yöntemlerin uygulanmasıyla pozitif enerji akım sağlamak, mutluluk, sağlık ve huzur vermek üzere objelerin mekânlar içinde yerleştirilmesidir. Feng Shui'yi evinizde uygulamak pahalı bir işlem değildir. Sadece objeleri bu felsefeye uygun olacak şekilde yerlerini değiştirerek elde edebilirsiniz.

Odanız sizin dinlendiğiniz ve yenilendiğiniz barınağınız olmalı. Birkaç temel Feng Shui kurallarını anlayarak mobilyalarınız yeniden aranje edebilir ve zararlı maddelerden uzak bir oda elde edebilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar
Yatak
2 Komidin
2 Lamba
İlham verici sanatsal objeler

Bunları Yapın

 • Yatağınızı uygun şekilde yerleştirin.

Feng Shui kurallarına göre yatağınızın başucu kapıya dönük olmamalı. Camsız düz bir duvara hizasında olmalı. Diyagonal olarak kapıdan en uzak olan duvar olmalı. Başucu duvara dayalı olan  bir yatak sizi güvende hissettirir. Yatağa her iki taraftan da kolayca erişmek ve örtü kalitesi dinlenmenizi kaliteli hale getirir.

 • Komidin kullanın

Her biri yatağın iki yanına gelecek şekilde iki komidin kullanın. Feng Shui'de simetri önemlidir. Objeler genellikle çift halinde yerleştirilir, iki komidin odada simetri sağlar. Her bir komidin üstünde ve birbirinin aynısı olacak şekilde 2 lamba kullanılmalıdır.

 • Yatağın karşısına ayna koymayın.

Eğer odanızda ayna kullanmak istiyorsanız aynayı yatağın yan taraflarında olacak şekilde yerleştirin.

 • Televizyon, bilgisayar, çalışma masası ve egzersiz aletlerini odanızdan atın.

Odanız dinlenme ve rahatlama yerinizdir; ne çalışma, ne tv izleme ne de egzersiz alanı. Uyku ve çalışma enerjisi uyumlu olmadığından çalışma masası ve bilgisayarı da kaldırmanız gerekir. Eğer başka yeriniz yok ise arada bir separatör kullanarak farklı bir alan yaratıldığı takdirde bu olabilir.
    

 • Odanızı toplayın.

Odanız rahat ve toplu bir yer olmalı. Var olan yerinizden fazla eşya barındırmayın. Ayrıca yatağınızın altını da eşyadan uzak tutun. Tüm negatif enerji veren objeleri atın, mesela boşanma kâğıtlarınız gibi.

 • Aksesuarları düzenleyin.

Alarm ve telefonu yatağın yanında olmamalı, odanın diğer tarafında olmalı. Tablo ve sanatsal objeler de mutluluk ve ilham verecek şekilde çift olarak konulmalı. Eğer lüks nevresimleriniz var ise onlar da yatağın üzerinde olmalı.

 • Renkler hakkında düşünün!

Eğer kendiniz boya yapabiliyorsanız, odanız için en ideal renkler rahatlatıcı renklerden olan mavi, mor ve bej olacaktır. Kırmızı ve pembe tutkunun renkleridir. Odanıza biraz romantizm eklemek isterseniz boya yerine kırmızı veya pembe gibi tutku renklerinin kullanıldığı örtü ve yastıklar kullanın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3501

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9312

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2435

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5819

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3732

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön