İklim Iraz Bakaç

Yarışmacı: İklim Iraz Bakaç

İklim Iraz Bakaç

Merhaba kızım sen daha doğmadan senin hayalini kurmuştum; benim kızım yeşil gözlü kumral olarak hayal etmiştim, tanrı bana hayalimde kurduğum bebeği verdiği için ona çok teşekkür ediyorum. Abin Yankı da senin dünyaya gelmeni dört gözle bekledi ve sen geldin abin de çok mutlu şimdi ve seni çok seviyor. Canım yeşil gözlü kızım sen büyüyeceksin zamanla bu dünyanın gerçeklerini de göreceksin; bu dünya öyle bir yerki insanlar ölüyor, savaşlar çıkıyor, masum bebekler açlıktan ölüyor, cehennemin aynası sanki...

Ama aynı dünyada öyle güzellikler varki meleğim ve emin ol meleğim senin bana verdiğin mutluluk dünyanın tüm sorunlarını göğüslemeye yetcek kadar karartıyor gözümü. Senin gözünden düşecek bir damla yaş kor olur düşer yüreğime meleğim. Sana biraz da olsa bu dünyadaki gerçekleri anlattığım için özür dilerim, senin şimdiden yaşama direncini kırmak istemedim ama gerçeklere de hazırlıklı olman lazım canım kızım. Okul hayatında başlayacak burda da zorluklarla karşılacaksın, burda 3 saatlik geleceğini belirleme sınavı yapıyorlar bunun adınada öss diyorlar canım kızım bunada hazırlıklı olman lazım ama bunun yanında teknoloji denen şey hızla ilerliyor ve senin bu hızada ayak uydurman lazım canım kızım. Sana baban olarak bu dünyada rahat ve huzurlu yaşamını sürdürmek istiyorsan en büyük tavsiyem kızım; dürüst olmalısın kızım ne pahasınına olursa olsun gerçekleri söylemekten kaçınmamalısın, yalan denen şeyi asla öğrenmemelisin eğer dürüst olursan başın herzaman dik durur kızım ve en büyük ödül belkide budur.

İkinci olarak saygılı olmayı bileceksin ailene, arkadaşlarına tüm insanlara, geçmişine, Ata'na, diline, dinine, bayrağına, ve en önemlisi kendine saygılı olmayı bileceksin. Bebeğim bunlar seni mutluluğa götürecektir.

Üçüncü olarak okumayı seveceksin kızım; zor dönemleri olacak okumanın ama her ne olursa olsun okuyacaksın eğer okuyup eğitimli bir birey olursan hayatın boyunca rahat ve huzurlu bir yaşamın olur ve toplumda her zaman saygı gören örnek alınacak bir birey olursun kızım.

Ve herşeyden önemlisi vatanımıza milletimize bu kadar ihanet etmek isteyenlere karşı hayırlı bir insan olursan, Mustafa Kemal'i bilirsen, onun düşüncelerini benimsersen, onun ışık tuttuğu yolda sağlam adımlarla yürüyebilirsen, bayrağımızın renginin şehit kanlarından geldiğini bir an olsun aklından çıkarmazsan, atamıza yakışır bir türk kızı olmayı hedeflersen hayırlı bir insan olursun kızım.

Canım, yeşil gözlü meleğim senin bu zorlu yolunda tanrının bana verdiği nefesimin yettiği kadar yanında olacağıma bütün kalbimle söz veriyorum tanrım senin ve abinin yolunu açık etsin canım kızım.

Baban

 

Not: Metinler yarışmacılarımızın gönderdiği şekilde yayınlanmaktadır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön