Kanseri yenerken yeşil tedaviden yararlanın!

Kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilerin yan etkilerinin azaltılıp tedavinin etkinliğinin artırılması ve hastaların yaşam kalitelerinin yükseltilmesinde önemli yer tutmaya başlayan tamamlayıcı doğal - bitkisel antikanser tedaviler ülkemizde de yayılıyor.

Kanseri yenerken yeşil tedaviden yararlanın!

Giderek artan bilimsel araştırma, kanser tedavisinde tamamlayıcı olarak kullanılan doğal ve bitkisel ürünlerin yararını gösteriyor. Gelişmiş ülkelerde onkologlar tarafından tedavilerin bir parçası olarak

uygulanan tamamlayıcı yöntemler ülkemizde de yayılıyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nden İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Can Feza Sezgin, “Sadece alternatif tedavi alan kanser hastaları daha kısa yaşıyor, uzmanlığı bulunmayan ancak kanseri alternatif yollarla tedavi ettiğini iddia eden kişiler ise hasta ve hasta yakınlarını kandırıyor” diyor.

 

Yeşil tedavi ne demek?

Hastalığının tekrarlama riski yüksek kişilerde veya ileri evre (4. evre) kanserli hastalarda ilaç tedavilerinin yanında, doğal - bitkisel tamamlayıcı tedavileri kullanan Sezgin, yeşil tedavinin; doğal, doğaya saygılı ve insan vücuduyla uyumlu tedavi yaklaşımlarının bir bütünü olduğunu, doğal – bitkisel ürünler, beslenme, egzersiz, meditasyon (dua, yoga), akupunktur, hipnoz, masaj, müzik tedavisi ve homeopatiyi içerdiğini söylüyor.

 

Tedavide en çok kullanılan bitkiler

Brokoli filizi: En güçlü ve doğal antikanser sulforafanı içerir. Kanser kök hücreleri ile çeşitli kanser hücrelerinin öldürülmesi ve ilaçların etkisinin artırılmasında çok yararlıdır.

 

Çin geveni: Bağışıklık sisteminin uyarılması ve kanser tedavisinin başarısının artırılması konusunda yararlanılır.

 

Koenzim Q10: Kanser tedavisinin başarısının artrılması ve kalbin korunmasında etkilidir.

 

Reishi mantarı: Bağışıklıkbsisteminin uyarılması, kanserbhücrelerinin öldürülmesi, aşı, kemoterapi ve akıllı ilaçların etkinliğinin artırılması ile yan etkilerin azaltılmasında faydalıdır.

 

Yeşil çay: Çeşitli kanser hücrelerinin öldürülmesi ve ilaçların etkisinin artırılması gibi özellikleri vardır.

 

Çörekotu yağı: Kanser hücrelerinin öldürülmesi, kanser ilaçlarının etkinliğinin artırılması, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının korunması amaçlı kullanılır.

 

Sonuçlar başarılı

Yeşil  tedavi ile ilk başvuru anında karaciğer sıçraması olup, kemoterapi ve tamamlayıcı tedaviler ile tam yanıt elde ettiği ve 5. Yılına giren çok sayıda hastası bulunduğunu (ileri evre pankreas, meme ve mide kanserli  hastalar) söyleyip, “Dünyada bu kadar uzun yaşayan ileri evre mide ve pankreas kanseri hastası yok” diyen Doç. Dr. Sezgin, literatürde tedavilere yanıtsız kabul edilen dev hücreli akciğer kanserli hastaları arasında da, çok iyi yanıt aldıkları olduğunu belirtiyor.

 

Ülseratif kolit, artrit ve kronik lenfositer lösemisi olan bir hastasının kolit ve artritinin, bu tedaviyle tamamen kaybolduğuna, lösemisinin ise 2 yıldır kontrol altında tutulduğuna dikkat çeken Sezgin, bu sonucun saygın bir dergide de yayımladığını söylüyor. Kemoterapi ve tamamlayıcı tedavi ile akciğer kanseri tamamen kaybolan ve tedavilere yanıtsız kabul edilen farklı kanser hastaları tedaviye çok iyi yanıt veriyor.

 

Haber: Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön