Seks yapmanın en ideal saati 08.00, sporun ise 16.00

Vücudumuzun biyolojik saati bize diyor ki; sabah 07.00’de yaptığınız spor kalp sağlığınızı tehdit eder. Seks için en ideal saat ise 08.00’dir.

Seks yapmanın en ideal saati...

Vücudumuzun biyolojik saati bize diyor ki; sabah 07.00’de yaptığınız spor kalp sağlığınızı tehdit eder. Seks için en ideal saat ise 08.00’dir. İşte, tansiyon ve hormon düzeyinizin ne zaman düştüğüne ve alerji ilaçlarınızı hangi saatte almanız gerektiğine ilişkin çok sayıda bilgi...

 

Hastalıkların temelinde, bağ dokusunda yerleşen ve beden tarafından atılamadığı için vücutta biriken, “yıkım ürünleri” bulunuyor. Tamamlayıcı Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, (Profesörlüğünü Almanya’dan almıştır) hastalıkları engellemenin ilk adımının bağ dokusunun temiz olmasından geçtiğini söylüyor. Bu alanın iyi kanlanması ve fazla yıkım ürünü birikmemesi, hastalıkların vücuda zarar vermemesi açısından çok önemli görülüyor. Vücudu, yıkım ürünü adı verilen toksinlerden arındırmanın ise çeşitli yolları bulunuyor.

 

Vücudumuzun biyolojik saati

Saat 09.00-İğne olmak için uygun zaman


06.00: Organizma kortizon salgılanmasıyla uyanır.
07.00: Vücut hâlâ zayıf olduğu için bu saatte spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Aksi halde kalbe ve dolaşıma gereksiz yere yüklenilmiş olur.
08.00: Bezler fazla miktarda hormon salgıladığından bu saat seks için en iyi zamandır.
09.00: Vücut dinçtir ve iğne olmak için en uygun zamandır. Vücut bu saatte röntgen ışınlarına karşı daha dirençlidir.

Saat 11.00-Vücudun en formda anı

10.00: Organizma harekete hazırdır. Verimlilik en üst düzeyde, kısa süre bellek ise iyi durum dadır. Buna karşın saat 10.00 – 12.00 arası kalp krizlerine sık rastlandığı unutulmamalıdır.
11.00: Vücudun tam anlamıyla formda olduğu saattir. Kalp ve dolaşım o kadar zindedir ki yapılan muaynelerde  kalpte ki bozukluk gözden bile kaçabilir.
12.00: Vücudun dinlenmeye ihtiyacı vardır. Öğle uykusu uyuyabilen kişide istatistiklere göre enfarktüse yüzde 30 daha az rastlanır.
13.00: Vücut formdan hayli düşmüştür. Verimlilik gün ortalamasının yüzde 20 altındadır. Bütün organlar en alt düzeyde çalışırken sadece safra, öğle yemeğini hazmettirmek için faaliyet gösterir.

Saat 14.00-Diş randevuları için uygun bir saat

14.00: Bitkinlik vardır. Çünkü tansiyon ve hormon düzeyi düşmüştür. Diş hekiminden korkan kişi doktordan bu saatte randevu almalıdır. Bunun nedeni bu saatte acının daha az hissedilme sidir.
15.00: Yeni işlere hazır olunması gereken saattir. Enerji geri gelmiş, bellek tam formundadır.
16.00: Spor faaliyetleri için en iyi saattir. Tansiyon ve dolaşım çok iyi durumdadır.
17.00: Organların faaliyeti üst düzeydedir. Buna karşın mide ülseri olan hastaların midelerindeki asit miktarı bu saatlerde çoğaldığı için saat 17.00’ye doğru mide kanaması nedeniyle hastanelere gelenlerin sayısı artar

Saat 18.00-Akşam yemeği için en ideal zaman

18.00: Akşam yemeği için en iyi saattir. Pankreas bu saatte özellikle aktiftir. Karaciğer bile alkole karşı zamankinden daha hoşgörülü ve dayanıklıdır.
19.00: Tansiyon ve nabız genelde bu saat tembelleşir. Bu nedenle; tansiyonu düşüren ilaçlar konusunda dikkatli olmak gerekir.
20.00: Karaciğerdeki yağ düzeyi düşer. Alerjisi olanlar ve astımlılar ilaçlarını bu saatte almalıdır.
21.00: Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir. Davetleri sevenler dikkatli olmalıdırlar. Çünkü yenen her şey midede sabaha kadar hazmedilmeden kalır.

Saat 22.00-Bu saatten sonra sigara içmeyin

22.00: Bu saatte akyuvarlar çok aktiftir. Ayrıca bu saat, sayısı azaltılması gereken ilaçlar için çok elverişlidir. Bu ilaçlar yanlış zamanda alındığında enfeksiyon tehlikesi fazlalaşır. Sigara içenler bu saatte son sigaralarını içmelidirler. Bunun nedeni vücudun bu saatten sonra nikotin ve benzeri zehirleri daha zor atmasıdır.
23.00: Organizma gün boyunca aktif bir şekilde faaliyet gösteren stres hormonu salgılamasını durdurur. Bu saatte sakinleşir, rahatlar ve gevşeriz. Tam dinlenme saatidir.
24.00: Uyuduğumuz sırada deri hücreleri durmadan çalışır. İlk rüya safhası bu saatte başlar.
01.00: Verimliliğimiz en alt düzeydedir. Bu saatte hâlâ çalışanlar hata yaparlar ve dikkatleri ciddi derecede azalır.

Saat 02.00-Trafik kazalarına dikkat

02.00: Araba kullananlar bu saatte dikkatli olmalıdır. Çünkü görme zayıflar ve görünenlere karşı tepki yavaşlar. Bu nedenle trafik kazaları en çok bu saatte olur.
03.00: Bedensel ve ruhsal olarak karanlık bir safhadır. Melatonin hormonunun salgılanması tembellik ve kararsızlığa neden olduğu için bu saatte intihar edenlerin sayısı hayli fazladır.
04.00: Stres hormonundan enerji kazanılır. Tansiyon çok yükselip kalp damarları çabuk gerildiği için enfarktüs krizleri 06.00’ ya kadar oldukça fazladır.
05.00: Bu saatte vücutta çok fazla erkeklik hormonu salgılanır, hareketlilik artar ve kaybolan enerji yeniden geri gelir.

 

Hazırlayan: Cayda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön