Valentino 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Valentino yine seksi, feminen, sofistike, yumuşak ve romantik...

Valentino 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Valentino'nun Ekim 2008 'den beri tasarımcısı olarak çalışan Maria Grazia Chiuri ve Pier Paolo Piccioli, marka için hazırlamış oldukları olağanüstü tasarımlarını, Paris moda haftasında, Palermo'nun ünlü sarayı Valguarnera Gangi'nin büyüleyici atmosferinde moda severlerle buluşturdu.

 

Folklorik bir etki altında hazırlanmış olan kıyafetler hem göz doldurucu hem de büyüleyiciydi. Rus ve Yunan karışımı bu etki, tasarımlarda özelliklede işlemelerde çok net görülebiliyor. Kullanılan işlemelere rağmen sade bir şıklık yakalamayı başaran tasarımcılar renk paleti konusunda Valentino'nun çizgileri dışına çıkmamaya özen göstermişler.

 

Yumuşak ve tatlı bir romantizmin temsilcisi olan Valentino'nun o kendine has, karakteristik ateşli kırmızısıyla hazırlanan elbiseler muhteşem üstü olmuş diyebilirim. Özellikle bir dantel inceliğinde işlenmiş kırmızı deri elbise büyüleyici. Kırmızının dışında, diğer modacılarda bu kışa özgü olan moda renklerini kullanmayı red eden tasarımcıların tercihi siyah, beyaz, toprak, sütlü kahve, duman ve toz pembe renklerinden yana...

 

Piccioli ve Chuiri'nin koleksiyon için seçtikleri kumaşlar ipek, dantel, deri ve kadifedir. Elbise, etek, bluz gibi parçaların yanı sıra bu kış için birbirinden şık tulumları da gördüğümüz koleksiyonda, o yumuşak ve feminen hava her tasarımda var. Özellikle kabanlarla ilgili küçük bir detayı vermeden geçemeyeceğim. Genel olarak vücüda oturan, kadının dişiliğini ortaya çıkaran kabanlarda yumuşatılmış bir askeri tarz kullanılmış.

 

Valentino'nun şüphesiz her sezon ve her koleksiyon içinde en muhteşem tasarımları kokteyl elbiselerdir. Bu koleksiyon içinde durum farklı değil. Genelde abartıdan uzak olan bu elbiseler bu kış taş işlemelerle biraz abartılmış da olsa kesimlerin sadeliği sayesinde hem şık hem duru bir güzellik içinde...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526