Katie Holmes’den Afrika’ya destek

Katie Holmes, Afrika’da yoksulluk içinde yaşayan toplulukların durumunu ve bu topluluklara sürdürülebilir bir gelecek için kaynak sağlamak için Millennium Promise projesi kapsamında kamuoyunda farkındalık yaratma çabalarına destek olacak.

Katie Holmes’den Afrika’ya destek

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurulan Millenium Promise 2015 yılında Afrika’da aşırı yoksulluğu yarıya indirmeyi hedefliyor. Bu noktada Tommy Hilfiger tarafından Katie Holmes’un uluslararası marka elçisi olduğu Millennium Promise projesini desteklemek amacıyla hazırlanan The Promise Collection serisini sunuyor.

Afrika'ya yardım için sınırlı sayıda hazırlanan geleneksel Afrika giysilerinin çarpıcı desenlerinden, kumaşlarından ve canlı renklerinden esinlenilerek hazırlanan koleksiyon satışlarından elde edilecek gelirin tamamı, Afrika’nın çeşitli noktalarındaki Millennium Köyleri’nin desteklenmesi için kullanılacak. Koleksiyonda erkekler için 13 ve kadınlar için 17 parça yer alıyor. Kadın ve erkekler için fularlar, takılar, mayolar ve gözlükler de sınırlı seri kapsül koleksiyonu tamamlıyor.

Markanın Kuruluşla işbirliği, 2009 yılına dayanıyor. 2009 yılında Tommy Hilfiger Corporate Foundation beş yıllık bir dönem için kuruluşa 2 milyon $ bağışlamıştı.

Tommy Hilfiger konuyla ilgili : “Katie Holmes’u The Promise Collection elçisi olarak aramızda görmekten onur duyuyorum. Onun desteği, Millennium Promise’in Afrika’da gerçekleştirdiği projeleri duyurmamızda önemli katkıda bulunacak. El ele vererek aşırı yoksulluğu sona erdirmeye yardımcı olacağımıza ve bunun sonuçlarını göreceğimize inanıyorum.”dedi.

Katie Holmes ise projeyle ilgili olarak “Tommy Hilfiger’ın Millennium Promise’e verdiği destek ve kendisini Ruhiira, Uganda’da yaşayan insanların yaşamlarını iyileştirmeye adaması, hayranlık uyandırıyor. Bu işbirliğinin amacı, topluluklara kendi kaynaklarını yaratmak ve yönetmek, hastalıklarla mücadele etmek ve gelecek nesilleri eğitmek için ihtiyaç duydukları uygulamalı becerileri kazandırmak.” diye anlatıyor.

Columbia Üniversitesi’ndeki Earth Institute’un (Dünya Enstitüsü) direktörü ve Millennium Promise’in kurucusu Jeffrey Sachs da görüşlerini, “Dünyada yoksulluğu, açlığı ve hastalıkları azaltmayı başarabildiğimiz birçok noktada ciddi değişimler görüyoruz. Artık Afrika da bu değişimleri yakalayabilecek, Millennium Köyleri Projesi, Afrika’nın kırsal kesimlerindeki köyler için 2015 yılında Millennium Gelişme Hedefleri’ne ulaşmalarını sağlayacak ve yoksulluk kıskacından kurtulmalarına yardımcı olacak bir yol çizmek amacıyla 2005’te oluşturuldu. Bir düzineden fazla ülkedeki Millennium Köyleri’nde gelir yükseliyor, açlık azalıyor ve sağlık hizmetleri iyileşiyor. Karşımızdaki zorluk ise bu ilerlemeleri Afrika’nın her yanına yansıtabilmek. Tommy Hilfiger ve Katie Holmes, milyonlarca insana bu muazzam değişime nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda ilham kaynağı oluyor. Birlikte hareket ederek yoksulluğu sona erdiren nesil olabiliriz,” şeklinde ifade ediyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 403

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 266

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 4980

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 323

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 856

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön