İlişkiniz hakkında arkadaşlarınıza söylememeniz gereken 11 şey

İlişkiniz hakkındaki bazı konuları arkadaşlarınızla paylaşmasanız daha iyi olur...

Bunları arkadaşlarınıza anlatmayın!

İşte o konular...

 

Seks: Arkadaşınıza seks hayatınızı detaylarıyla anlatmayın. Sevgilinizin hoşlandığı şeyleri ayrıntılarıyla anlatmayın çünkü arkadaşınızın sevgilinize bakışı değişir.

 

Parasal sorunlar: Kendi parasal sorunlarınız hakkında konuşsanız da sevgilinizin parasal sorunları hakkında konuşmayın. Pek çok insan bu konuyu bir zayıflık olarak görür ve bu kimsenin geçilmemesi istenen bir çizgidir.

 

Aldatılma: Eğer aldatılırsanız ve sevgilinizi terk ederseniz, bütün arkadaşlarınıza bunu söyleyebilirsiniz. Ama aranızı düzeltmek üzereyseniz bu konuda konuşmamanızda fayda var çünkü siz sevgilinizi affetseniz bile arkadaşlarınız affetmeyecektir.

Yatak odası sorunları: Tekrar ediyoruz, bu konuları arkadaşlarınızla paylaşırsanız, sevgilinize bakışları değişecektir. Yatak odası sorunlarınız ikinizi ilgilendirir ve yatak odası içinde kalmalıdır.

 

Sevgilinizin problemleri: Arkadaşlarınız, sizin arkadaşlarınız. Sevgilinizin problemlerini onlara anlatmak size düşmez. Sevgiliniz sorunlarını kimle isterse onunla paylaşır. Arkadaşlarınızın, sevgiliniz hakkında her şeyi bilmesi biraz haksızlıktır.

 

Sevgilinizin eski ilişkileri: Arkadaşlarınızın, sevgilinizin eski ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmasına hiç gerek yok. Dört yıl önce kiminle birlikte olduğu sadece sevgilinizi ilgilendiren bir konudur, arkadaşlarınızı ilgilendirmez.

 

Sevgilinizin geçmişi: Eğer sevgilinizin sorunlu bir çocukluğu varsa ya da geçmişte bazı olaylar yaşamışsa bunlar geçmişte kalmalıdır. Sevgilinizi yakından tanımaları için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ancak bunlar can sıkıcı konular olduğu için, sevgiliniz bilinmesini istemeyecektir.

Sürekli şikâyet: İlişkiniz hakkında sık sık şikayet etmek soruna neden olabilir. Arkadaşlarınız olayı sadece sizden dinliyor olacaktır ve sevgilinizin cevap hakkı olmayacaktır. Kısa süre içinde arkadaşlarınız da sevgilinize negatif bir açıdan bakmaya ve ayrılmanızı desteklemeye başlayacaktır.

 

Temelsiz şüpheler: Sevgiliniz biriyle mesajlaşıyor diye hemen arkadaşınızı arayıp aldatıldığınızı söylemeye gerek yok. Tabii ki şüpheleriniz varsa arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz ancak bu kuşkular temelsiz olabilir ve mantıklı bir açıklaması da olabilir. Sevgilinizin masum olduğunu anlasanız bile arkadaşlarınızın gözünde sadakatsiz olarak damgalanacaktır.

 

Karşılaştırma: Son olarak yeni sevgilinizi eski sevgiliniz ile kıyaslamak sorundan başka bir işe yaramayacaktır. İlişkiniz hakkında özel konuları paylaşmak bir yana, kıyaslama yapmak yeni ilişkinize de çok zarar verecektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 275

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1711

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1441

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3159

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1291

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön