Dönmek isteyen erkekten size yar olmaz! (5. bölüm)

Ayrılmayı isteyen bir erkekten gerçekten ayrılmalısınız. Tekrar görüşmek, arkadaş olmak ya da yeniden flörte etmek için kendinize mazeretler uydurmayın! Çünkü ondan size yar olmaz!

Dönmek isteyen erkekten size yar olmaz! (5. bölüm)

Sizi artık hayatında istemediğini söylemiş bir erkeğin telefonda pişmanlık dolu bir sesle “Seni çok özledim” demesinden daha güzel ne olabilir ki? Bu insana kendini müthiş hissettirir. Heyecan vericidir. Dayanılmazdır. Ama dayanmalısınız.

 

Eğer eşyalarınızı yeniden onun evine taşımak için bir kamyon kiraladığını söylemek için sizi aramıyorsa, onun henüz alışamadığı bir yalnızlık ve kayıp duygusu yaşadığından, başını omzunuza yaslamak istediğinden emin olabilirsiniz.

 

Sex and the City’nin yazarı Liz Tuccilo ile danışmanı Greg Behrendt’in yazdığı ‘Ondan Sana Yar Olmaz’ isimli kitap, kadınlara “Boşa zaman harcamayın” diyor. Kitapta ayrılmak isteyen erkekler için kadınlar tarafından hangi mazeretlerin uydurulduğu ise şöyle sıralanıyor.

 

Eğer erkek ayrılıyorsa...

İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Ama beni özlüyor.

(Sizi özlüyor diye yelkenleri suya indirmeyin. Elbette sizi özleyecek çünkü siz özlenmeye değersiniz. Ama o, sizi terk eden erkek, değişmedi. Unutmayın, sizi özlemesinin nedeni, günlerini sissiz geçirmeyi seçmiş olması.)

 

2. Ama üzerimizdeki baskıyı kaldırıyor.

(Ayrılmanıza rağmen görüşmeye devam mı ediyorsunuz? Geziyor, tozuyor, sevişiyorsunuz... Ayrılmak üzerinizdeki baskıyı mı kaldırdı? Lütfen elde edeceğinizden daha azına razı olmayın. Erkekler bildiklerini okuyorlar çünkü onlara bu hakkı veren bir sürü kadın var.)

 

3. Ama herkes yapıyor.

(Ayrıldıktan sonra sevişmek iyi bir fikirdir, çünkü tanıdığın biriyle sevişmek güzeldir. Ama sonunda işleri karıştırır, çünkü kadınlar seks ile duyguları birbirinden ayıramazlar. Bu hatayı yapmayın.)

 

4. Ama sonra yeniden birleşmek istiyor.

(Ayrılıyor, sonra bir şekilde yeniden sizin yanınızda bitiyor ve siz de kabul mü ediyorsunuz? Kısa bir süre önce sizin güzel yüzünüze baka baka bundan sonra sizi hayatında istemediğini söylememiş miydi? Eğer uzaydan gelen yaratıklar onun beynini alıp yerine tam olarak size yar olacak birinin beynini koymadılarsa, bu adamın sizi sırf kendini yalnız hissettiği için yeniden istiyor olabileceği fikrini lütfen aklınızın bir köşesinde bulundurun.

 

5. Ama ben de çok iyiyim canım.

(Ayrıldıktan sonra onun için iyilik yapmayın. Yardımsever olmakla kapıda köle olmayı birbirine karıştırmayın. Yardımsever insan başı dik ve mağrur yürür. Kapıda köle olan kişi ise eski sevgilisi dişine dolgu yaptırmaya giderken onun şoförü bile olabilir.)

 

6. Fikrini değiştireceğini biliyorum.

(Ayrılma teklifini kabul etmemek, sık sık telefon etmek, evde kalan eşyalarını geri vermemek bir nevi psikopatlıktır. Fikri değişmeyecektir. Şu iki basit kuralı unutmayın: Her zaman aklı başında, mağrur davranın ve çılgınlık yapmayın. Bu kurallara uyarsanız üzülmezsiniz.)

 

Eğer erkek evliyse...

İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Ama karısı korkunç bir kadın.

(Dırdırcı, cadaloz bir karısı olan bir adamla flört ediyorsanız, her şey çok daha kolay görünür. Ama ilişkileri ya da koşulları nasıl olursa olsun, siz karısını aldatan bir erkeğe yardım ve yataklık etmektesiniz. Kabul edin, bu hiç size göre bir şey değil, değil mi?)

 

2. Ama o çok iyi bir insan.

(Sonunda aradığınız aşkı bulduğunuza inanıyorsunuz. Ama adam evli... Lütfen bu gerçeği göz ardı etmemeye çalışın. O başka biriyle evli. İlişkiniz diğer yasak aşklardan farklı olabilir ama adamın evli olduğu gerçeği değişmez. Bu engeli hafife almayın, bedeli herkes için ağır olabilir.)

 

Yarın: Sizinle evlenmek istemiyorsa... Ondan size yar olmaz!

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Çıkma teklif etmiyorsa, ondan size yar olmaz! (1. bölüm)

 

Aramıyor, flört etmiyorsa ondan size yar olmaz! (2. bölüm)

 

Sevişmiyorsa ondan size yar olmaz! (3. bölüm)

 

Mutlu etmeyen erkekten yar olmaz! (4. bölüm)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7144

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2301

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1744

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26035

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5938

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön