Mutlu beraberliğinizi misafirlerinize duyurma zamanı…

Bir düğünün olmazsa olmazı, bir nevi demirbaşı olan düğün davetiyelerinizi seçtiniz mi? Eğer henüz karar vermediyseniz şanslısınız… “Ayşegül Evleniyor” un yaratıcı ve görülmedik tasarımları ile mutluluğunuzu paylaşma şansınız halen var!

Mutlu beraberliğinizi misafirlerinize duyurma zamanı…

Bir düğünün olmazsa olmazı, bir nevi demirbaşı olan düğün davetiyelerinizi seçtiniz mi? Davetiye seçimi başta küçük bir ayrıntı gibi gözükse de aslında çok şeyi ifade eder!

 

Hem düğün sahibi olarak sizin zevkinizi yansıtır, hem de düğününüzün tarzını misafirlerinize hissettirir…

 

Misafirlerinize düğününüzle ilgili ilk etkiyi davetiyenizle yaparsınız. Kâğıdından modeline, renginden yazı karakterine, içeriğine kadar sizi yansıtırlar…

 

Evlilik sektöründeki değişen trendlerden davetiyeler de nasibini alıyor. Geçen cumartesi gittiğim Adress İstanbul'daki Wedding Fest’te “Ayşegül Evleniyor” ile tanıştım… Tasarımlarının renkliliği ve çeşitliliğinden çok keyif aldım…

 

Fiyatları da korkutucu değildi, geniş bir fiyat skalası var, herkese hitap ediyor… Özellikle şişeli ürünlere, gelin damat figürlü objelere bayıldım. Bakalım sizler de beğenecek misiniz?
 
Markanın yaratıcısı Ayşegül hanımla davetiye seçmenin inceliklerini, sezonun davetiye modasını sizler için konuştuk.
 

Aysegul Evleniyor’un kuruluş hikâyesi nedir,  bu işi yapmaya nasıl karar verdiniz?


Tasarım ve baskı alanında butik olarak hizmet verdiğimiz firmamızda, müşterilerimizin
düğün davetiyelerini tasarlarken, hep alışılmışın dışında bir davetiye aradıklarını gözlemledik.
Kişiye özel tasarım istekleri ve bizim yaratıcı ürünlere duyduğumuz ilginin birleşmesi sonucunda, 2008 yılında Ayşegül Evleniyor markamızı yarattık.
 
Evlenecek çiftlerin beğenisi ve övgüleri ile sürekli kendimizi yenileyerek, heyecanla gelişmeye devam ediyoruz. Kişiye özel davetiye üretiminde müşterilerimizle beraber zevkli bir çalışma süreciyle, özgün davetiyeler üretiyoruz. Çiftlerin severek seçtikleri bir davetiye modelini onlara özel üreterek, mutluluklarına ufak bir katkıda bulunmak bizleri de çok mutlu ediyor.

 
Davetiye seçiminin evlilik hazırlıklarındaki önemi desem?


Düğün davetiyesi, evlenecek çiftlerin sevdiklerine ilettikleri ilk mesaj, beraberliklerinin ilk habercisi… Bu mutlu haberi verirken, onları temsil eden güzel ve duygu yüklü bir iletişim aracı aslında. Dolayısıyla mesajı alan kişiye de mutluluk, belki şaşkınlık ve heyecan veren, düğün konsepti ile ilgili ipuçlarını da taşıyan bir görsel malzemedir davetiye…
 
Evlilik ve düğün organizasyonu günümüzde öyle detaylandı ki çiftlerin tüm hazırlıklarla ilgilenirken davetiyeye pek fazla zamanları da kalmadığını gözlemliyoruz. Bu nedenle, onlara yardımcı olmaya çalışarak hayallerindeki düğünü yansıtacak, konseptleriyle uyumlu detaylar taşıyan bir model hazırlıyoruz. Bunun yanında düğün konseptine uygun anı defteri, magnet, masa kartları, nikah şekerleri, hediyelikler gibi ürünlerle de bu heyecanlı olayı güzelleştirmek için biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.
 

Davetiye seçimi neye göre yapılmalı?

Evlilik haberini öyle farklı şekillerde verebilirsiniz ki; sonsuz seçenek üretmek mümkün… Düğün davetiyesi hem çiftlerin zevkleriyle uyumlu olmalı, hem de bu güzel olayın önemini yansıtmalı… Ayrıca, düğün konseptine karar verildikten sonra davetiyenin belirlenmesi çok uygun olacaktır. Böylece düğün konseptini yansıtan ufak bir ipucu da davetiyede yer alabilir.

 

Davetiye ile birlikte nikâh şekeri, nikah hediyeleri olarak adlandırdığımız, gelen davetlilere sunduğumuz anı niteliğindeki ufak hediyeler de aynı çizgide detaylar taşıyabilir. Düğün konsepti ile uyumlu masa kartları, menüler, isimlikler, peçetelikler de bütünlüğü sağlayarak çok güzel mekânlar yaratmaya katkı sağlayacaktır.

Düğün konsepti, mekân ve kutlamanın içeriğine göre nasıl bir seçim yapılmalı?

Düğün konsepti ve düğünün yapıldığı mevsim, kullanılacak renkler, desenler ve aksesuarlarda en belirleyici etkenler. Örneğin bir yaz düğününde deniz kabuklarıyla tasarlanmış, gerçek deniz kabuklarıyla süslenmiş bir davetiye, masalarda istiridyeli peçetelikler, masa kartlarında ve menülerde deniz konsepti bir arada uygulanabilir.
 

Renkli bir parti niteliğinde yapılan kutlamalarda, konsept renkleriyle uyumlu 2-3 farklı renkte kartondan oluşan davetiyeler, pırıltılı ve  renkli teşekkür kartları, isimlikler, rengarenk masa kartları, renkli külahlarda nikah şekerleri düğün konsepti ile bütünlük sağlayacaktır.

 

Kır düğünlerinde ise soft tonlarda tasarlanmış çiçekli bir modelle romantik bir ortama uygun ürünler tasarlanabilir. Canlı bir açık hava konsepti ise kelebeklerle tasarlanmış bir davetiye, kelebekli masa kartları, peçetelikler çok güzel bir görsel şölen oluşturacaktır.

 

Siyah beyaz bir düğün konsepti için, yine siyah beyaz bir davetiye, şık bir aksesuarla bütünlenebilir, arasındaki uçuk pembe bir kurdela veya obje ile hareket sağlanabilir.
 
Sonsuz seçeneklerden birini belirleyecek en önemli unsur çiftlerin hayalleri… Biz bu hayali gerçekleştiriyoruz.


2012 sezonunda en çok tercih edilen modelleriniz hangileri?

Bu sezon sade ve şık modellerimiz, kumaş kaplamalı zarflarımız, dantel ve organzenin çeşitli renkleriyle ürettiğimiz davetiyelerimiz, organze ve dantel lavanta keselerimiz çok beğenildi.
 
Kişiye özel tasarladığımız kitap ayraçlarımız ise bu sezonun en çok ilgi gören davetiye modeli oldu. Çiftlerin sevdikleri bir tema, tanıştıkları yer, sevdikleri bir şarkı, akıllarına gelen her konudan yarattığımız tasarımlarla ürettiğimiz kitap ayracı davetiyeler, hem çiftler için özel anlamlı bir anı oldular hem de sevdiklerine kendilerini yansıtan, kalıcı bir hediye verme imkânı buldular.
 
Külah şeklinde özel kesimli rengarenk şekerliklerimiz de yaz düğünlerinde sunulan şekerlemelere güzel bir aksesuar oldu. Ayrıca minik poşet şeklindeki nikah şekerlerimizi düğün konsepti ile aynı temada üreterek renkli peçetelere de çiftin isimlerini yazarak masalardaki görsel şölene katkıda bulunduk.
 
2012 sezonunda pek çok çiftle birlikte hayallerindeki konsept ile yepyeni davetiyeleri birlikte yaratmaktan büyük mutluluk duyduk. Düğün konseptlerindeki renklerle detaylarla oluşturduğumuz davetiyeler, kendi resimlerini içeren pullu zarflar, aynı konseptte masa kartları, menüler, teşekkür kartları, peçeteler, magnetler ve nikah hediyeliklerinde tam bir uyum ve bütünlük sağlayarak güzel bir düğün şölenine katkıda bulunduk.
 

Davetiye seçimi yapıldıktan sonra yapım süreci nedir?


Davetiye modellerimizden birinin seçilmesi halinde üretim süremiz bir haftadır. Modellerimizin tümünde renkleri, kullanılan kâğıt, obje ve aksesuarları çiftler kendi zevklerine göre belirleyebilirler. Farklı taleplere göre, üretim süremiz bir haftadan iki haftaya çıkabilir. Elişi modellerimizde ise bu süre daha da uzayabilir. Yepyeni bir konsept çalışması için üretim bir ay sürebiliyor.
 
Bizim önerimiz düğün tarihinden yaklaşık 3 ay önce çiftlerin davetiyelerini belirlemeleri. Böylece hem postalama ve elden iletme için de yeterli süreleri olacak, hem de bir ay öncesinde düğün haberlerini sevdiklerine iletmiş olacaklardır. Ayrıca LCV ile ilgili geri dönüşleri alabilmek için de davetlilere yeterli süreyi tanımış olurlar.
 

Düğünler, özellikle davetiyeler konusunda son dönem trendleri neler?

Doğal kartonlar ve bunlar üzerinde kullanılan doğal renkler, dantel desenler, lazer kesimli hareketli modeller ile üretilen davetiyeler yeni trendlerin başında geliyor.

 

Doğaya dönüş her yerde olduğu gibi bu alanda da kendini gösteriyor. Biz en başından beri davetiyelerimizde doğa dostu, FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı, %100 geri dönüşümlü ve kısmen geri dönüşümlü lifler içeren kaliteli kartonlar kullanıyoruz. Ürettiğimiz her davetiye, bebek kutlama kartı veya şeker kutusu kartonu için kesilmiş olan bir ağacın yerine yenisi yetişmektedir.

 

Gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakabilmek, çevremizi korumak ve tükettiğimizi yerine koyabilmek için biz kullandığımız kâğıtlarda ve tüm üretim malzemelerimizde çevreye zarar vermeyen ürünler seçmeye özen gösteriyoruz.

 

Bu sene için yeni projeleriniz veya özel ürünleriniz var mı?

Yeni sezonda doğal kartonlarımızla ürettiğimiz davetiyelerimizde gömme baskı, termo ve kabartma baskı teknikleri uygulayarak çok farklı ürünler sunuyoruz.
 
Son trend vintage çizgiler de davetiyelerde yerini aldı tabii. Uçucu pembeler, pudra renkli çiçekler, motifler öne çıkıyor… Bahar düğünleri için kelebeklerle baharı yansıtan modeller, kuşlu modeller ise capcanlı, cıvıl cıvıl…

 

 

Hazırlayan: Meltem Öksüm
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 421

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 273

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 4998

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 326

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 856

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön