İlişkinin bir adım ötesi: Beraber yaşamak!

Beraber yaşamaya mı karar verdiniz, bunun için önünüzde Hiçbir engel yok mu? Harika! Peki ya sizin kafanızdaki sorular?

İlişkinin bir adım ötesi: Beraber yaşamak!

İlişkinizde büyük bir adım atmak üzeresiniz. Artık ayrı gayrı uyumak, uyanmak yok. Birlikte yaşamaya karar verdiniz. Faturalarınızın yanı sıra, yemekler, dolabınız, yatağınız, her şeyinizi paylaşmaya karar verdiniz. Eğer beraber yaşama fikrine hazır değilseniz bu sizin için sert bir deneyim olacaktır. Beraber yaşamak istiyor ama yinede çekiniyorsanız başarılı olabilmeniz için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz.

 • Temel kuralları belirleyin. Birlikte hareket etmeden önce, giderleri, aile ve diğer ziyaretçileri nasıl idare edeceğinizi, ev işlerini nasıl bölüşeceğinizi konuşun. Garip görünse de, kira, mobilya taksitlerini nasıl karşılayacağınız açısından konuşmalısınız.

 

 • Uzlaşma. Başka bir kişiyle yaşamak için her zaman uzlaşma yoluna gitmemiz gerekir. İlişkiler zordur ve beraber yaşamak yeni zorlukları beraberinde getirir. Erkek arkadaşınızın en kötü alışkanlığını düşünün. Beraberken erkek arkadaşınızın en kötü huylarını da öğreneceksiniz. Mesela kirli kıyafetlerini odanın her yerine dağıttığını göreceksiniz. Esnek olmak, yaşam koşullarınızı engellemediği sürece rahatsız edici değildir. Beraber yaşarken çiçekleriniz ya solacak ya da açacaktır. Ortak bir paydada buluşabildiğiniz takdirde beraber yaşamanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlayacaksınız.

 

 • Paylaşın. Büyük olasılıklara bağlı olarak tuvalet, banyo da dahil olmak üzere bütün evi paylaşacaksınız. O daireyi beraber paylaştığınızı her seferinde hatırlayın. Kendinizi rahat ve özgür hissetmek için biraz fırsat tanıyın. Daha önce birisiyle ev paylaşmamışsanız bile zamanla bu duruma alışacaksınız. Küçük bir banyonuz varsa orada beraber diş fırçalamak sizi yakınlaştıracaktır.

 

 • İletişim kurun. Sorunlar ortaya çıkar ve bunları tartışmanız gerektiğinden emin olun. Erkek arkadaşınızın can sıkıcı alışkanlıkları sizi çıldırtsa bile, onunla sakince konuşmak sizi bir çözüme götürecektir. Mutsuz bir partner evin huzursuz bir alan olmasını sağlar ve taraflar bir süre sonra eve geç gelmeye hatta gelmemeye başlayabilir. Bunun gibi sonuçlardan kaçınmak istiyorsanız iletişim içinde olmalısınız. Kontrolü elinize alırsanız sorunların ilişkinizi mahvetmesine izin vermezsiniz.

 

 • Affedin. Hiç kimse mükemmel değildir. Erkek arkadaşınızın kötü alışkanlıkları ve kusurları için evi terk etmeyin. İlk etapta birlikte yaşamak yerine, birlikte yaşamanın olumlu taraflarını düşünün. Her gün birisinin çevrenizde olması zor olabilir ama bu sizi birbirinize daha çok bağlayacaktır. Anlayışlı ve bağışlayıcı olursanız ilişkinizde uzun bir yol gidebilirsiniz.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön