Madrid’de gelen evlilik teklifi...

Tanışmaları soğuk başlayan bir çiftin evliliğe uzanan hikayesi...

Madrid’de gelen evlilik teklifi...

Tuğba’yla (28) Barış (32) bir yılbaşı gecesi ortak arkadaşlarının organize ettiği bir yemekte tanışmışlar. “2006’nın yılbaşı gecesiydi. Müziğin olmadığı, tabakta yemeği bulmakta zorluk çektiğiniz, soğuk  bir restoran düşünün lütfen. Ben hayatımın aşkını işte orada buldum!” İlk muhabbet girişimlerinde Barış’ın tek kelimelik cümleler  kurması Tuğba’yı oldukça sinirlendirmiş. Tuğba’nın ağabeyinin arkadaşı olan Barış, o gece restoran çıkışı onlara gelmiş. Çok hoş geçmeyen ve zıtlaşmalı cümlelerden oluşan bir sohbetin ardından, Tuğba onlarla daha fazla vakit geçirmeden yatmış.  “Bizim evde uyuduğundan haberim yoktu, televizyonun  üzerine her şey için teşekkür ettiğini yazan bir not  bırakmış” diyor. İkinci görüşmeleri iş sebebiyle olmuş. Sonra yavaş yavaş görüşmeler sıklaşmış, ancak aralarındaki ilişkiye isim koymakta zorluk çekmiş ikili. “2 Şubat huzuru ve sevgiyi itibariyle yeni bir boyut kazandık. Zor günler geçirdik ama değdi” diyor Tuğba.

 


Beraberliklerinin başlamasından  kısa bir zaman sonra işini bırakan Tuğba, dil öğrenmek için  Madrid’de bir okula yazılmış. “2007 yılbaşında Barış bana sürpriz yaparak Madrid’e geldi. Çok romantik bir akşam  yemeği hazırlamıştı. Saat on iki olduğunda cebinden bir kutu çıkardı. Beni ve ilişkimizi yücelten birkaç şey söyledi ve ‘Biricik karıcığım ve bir gün çocuğumuzun annesi olur musun?’ diyerek sözlerini bitirdi. Dakikalarca gözlerimi annesi olur musun?’ diyerek açamadan, gözümden yaşlar süzülerek kaldım. ‘Bir cevap bekliyorum’ diyen sesi beni uyandırdı.” İstanbul’dan taşıdığı tek taşı parmağıma taktı. Hâlâ o anı hissederim, eşsiz bir duyguydu” diyor Tuğba. “İlişkimizde her zaman açık ve net olduk, soru sorduk, cevap bekledik, açıklama yaptık ve güçlendik. Benim ciddi bir güven sorunum vardı, ama Barış kendinden emindi ve benim ilişki sorunumu çözmeyi başardı, beni en çok etkileyen yanı bu oldu. Açıklamaktan hiç sıkılmadı, beni mutlu etmek için sürekli bir şeyler yaptı. Her şey onun  sabrının ve saygısının sonucu. Bir kadının sevgiden önce saygıya ihtiyacı  olduğunu bilen  azınlıktan bir erkek Barış” diye  anlatıyor. Zor  günleri atlatmayı başaran çift, şimdi doyasıya yaşıyor.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 88

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2789

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2299

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1517

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4894

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön