Saçınızı kısa kestirmemeniz gereken zamanlar

Eğer saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız, bunu gerçekten isteyip istemediğinize ve doğru zaman olup olmadığına iyi karar vermelisiniz. Her ne kadar saç kestirmek özgürlük verici olsa da doğru sebeplerden dolayı yapılmalı.

Saçınızı kestirmekten çekinmeniz gereken 5 zaman

Yanlış olan zamanlara ve sebeplere göz atarsak...

1. Emin değilsiniz
Saçlarınızı gerçekten kısaltmak istediğinizde, bundan emin olmalısınız çünkü fikrinizi değiştirip hemen uzamasını sağlayamazsınız. Elbette tekrar uzayacaktır ama bu uzun zaman alır. İyi düşünün, özellikle de uzun saçtan kısa saça geçmeyi planlarken.

 


2. Kış
Kış mevsimi saç kestirmek için pek de uygun bir zaman olmayabilir. Sıcak iklimli bir yerde yaşamadığınız sürece, yazı beklemeniz daha iyi olacaktır. Soğuk hava, daha önce saçlarınız tarafından korunan ensenizde şok etkisi yaratabilir.

 


3. Bir adam yüzünden
Saç kestirmek, biten bir ilişki ile başa çıkmak için en popüler yöntemlerden birisi. Hayatınızı değiştirmeyi, yeni bir döneme girmeyi sembolize ettiğini düşünebilirsiniz, özellikle de saçlarınızın şu andaki halini seviyor ve daha önce kısa kestirmeyi düşünmüyorsanız. Pişman olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ve asla sebebiniz bir erkekten ayrılmak olmasın.

 


4. Sarhoşken
Sarhoşken dövme yaptırmak kadar kötü bir fikir! Bir anlık çılgınlık, değişiklik isteği ya da birilerinin etkisinde kalarak kendinizi kuaförde bulmanız ve saçınızı kestirmeye kalkmanız olası ama tavsiye etmediğimiz bir şey. Ayılınca bu konuyu tekrar düşünseniz, iyi edersiniz.

 


5. Kendi kendine kesmek
Saçınızı kısa kesmeye karar verdiniz. Üstelik kendi kendiniz keseceksiniz. Bir daha düşünün! Uzun saçlar hata kaldırabilir ama kısa bir kesim çok daha net ve keskin hatlara sahip olacağı için en ufak bir asimetri keyfinizi kaçırmaya yetecektir. Üstelik daha sonrasında uzmanlardan yardım alıp düzelttirmeniz de zor olacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7266

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2405

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1799

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26071

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5948

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön