Diz bölgesi şekillensin

Ne yazık ki ince yapılı kadınlar dahi, belli başlı bölgelerde yağ birikimi meydana gelebiliyor. Ancak en zor tedavi edilebileni hiç kuşkusuz diz bölgesi.

Diz bölgesi şekillensin

İnatçı yağ hücrelerine en fazla maruz kalan bölgelerden olan dizler için bu kez Ultra Lipoliz devrede! Şu an sadece İngiltere ve Fransa’da Dr. George Roman tarafından uygulanan bu yöntem ile kadın silueti yeniden şekilleniyor.

 

Ne yazık ki ince yapılı kadınlar dahi, belli başlı bölgelerde yağ birikimi meydana gelebiliyor. Ancak en zor tedavi edilebileni hiç kuşkusuz diz bölgesi... Üstelik spor yapmak ya da sağlıklı beslenmek de diz çevresindeki yağlanmanın yok edilebilmesine ne yazık ki tam olarak yardımcı olamıyor. Neştersiz bölgesel zayıflama yöntemleri ise basen ve karın bölgesinde olduğu kadar diz bölgesinde de etkili değil. Özellikle 40 yaş ve üstü kadınlarda sarkmaların da meydana gelmesiyle birlikte durum daha zorlaşıyor. Bilim adamları inatçı yağların yer aldığı bölgelere yönelik uygulamalar geliştirmeyi sürdürürken, iyi haberlerden biri de diz bölgesi için geldi! Dr. George Roman’ın Londra ve Paris’teki ofislerinde dünyanın farklı noktalarından gelen kadınlar randevu alabilmek için sıraya girmiş durumda... Ancak randevu alabilmek neredeyse imkânsız! Adını selülit tedavileriyle duyuran Dr. George Roman, bu kez inatçı yağ hücreleriyle savaşacak bir cihaz ile karşımıza çıkıyor. Ultra lipoliz, özellikle diz N çevresindeki yağları yok etmek amacıyla geliştirildi. Geçtiğimiz ay Demi Moore’un başvurduğu bu yöntem kısa sürede herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Roman’ın bekleme listesine göz attığınızda, haftalarca beklemeye razı olduklarını fark ediyorsunuz. Peki, bu cihazı liposuction’a alternatif kılan ve bu denli popülerleştiren nedir? Acısız oluşu, iğnesiz uygulanabilmesi ve iz bırakmaması... “Hiçbir kadın diz bölgesinde hayat boyu taşıyacağı izlere sahip olmak istemez. Ayrıca bugüne kadar başvurdukları yöntemlerde hissettikleri acı da onları korkuttu” diyor Dr. George Roman.

 

Sıkılaşmayı ve kolajen üretimini de artırıyor:

Ultra lipoliz; lazer yardımıyla cildin altına inilerek yağların sıvılaşarak kırılmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olan bir cihaz. Bugüne kadar birçok kadın, yağın sıvılaştırıldığı uygulamalardan rahatsız edici bir duygu olduğu için genellikle uzak durmaya çalışıyordu. Ancak daha önce diz bölgesi için bu kadar olumlu sonuçlar veren bir başka cihaz bulunmadığı için, bugüne kadar herhangi bir işlem yaptırmaya çekinen kadınlar çoktan Dr. George Roman’ın bekleme listesine adını yazdırdılar... Nedenini ise uygulamanın pratikliğine bağlıyorlar. Ultra lipoliz üç seanstan oluşuyor. İlk iki seansta ultrasound yardımıyla toksinler vücuttan atılıyor ve yağların kırılma sürecinin başlaması sağlanıyor. Bu süre içinde hastanın dizinin sarkmış ya da yağ birikmiş bölgesi birkaç disk ile sarılarak ortalama 20 dakika bekletiliyor. Amaç yağ hücrelerinin içini boşaltarak ultra lipoliz uygulaması için bölgeyi hazırlamak. Bir gün arayla gerçekleştirilen iki seansın ardından bir hafta ara verilerek, hastaya vücudunun direnç kazanması için bir antibiyotik kürü uygulanıyor. Bu arada da hastanın vücut ölçülerine göre uygulama sonrası giyeceği bir tayt hazırlanıyor. Dr. Roman hastaların birçoğunun bu ara süresince çok heyecanlandıklarını ve uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için sürekli kendisini aradıklarını dile getiriyor ve asıl uygulamanın üçüncü seansta gerçekleştiğini belirtiyor. 

 

Bu seansa Dr. George Roman uygulamayı gerçekleştireceği alanları sarı bir kalem ile çizerek başlıyor. Daha sonra lokal anestezinin gerçekleşmesiyle birlikte iki saat sürecek uygulamaya başlıyor. Diz bölgesinin iki tarafına, sonrasında dikiş gerektirmeyecek şekilde ince kesiler yapılıyor ve derinin altına ısı gönderilerek yağ hücrelerin kırılması sağlanıyor. Açılan delikten yağın bir kısmı dışarı atılıyor. Böylece yağ alma süreci tamamen acısız bir şekilde başlamış oluyor. Ancak kusursuz dizlere sahip olmanın da bir bedeli var! Uygulama sonrası aşırı terleme, şişlik, morarma ve gerginleşen dizlere alışmakta zorluk çekmek gibi... Ancak endişelenmeyin! İyileşme süreci uzun sürmüyor ve herhangi bir iz de kalmıyor. Tek yapmanız gereken cildinizin kendini onarması ve şişliğin inmesi için ortalama yedi ila on gün arası, doktor tarafından verilen taytı hiç çıkarmadan giymek. On günün sonunda ise dizlerinizdeki morarmada ciddi bir azalma meydana geliyor ve dizlerinizi rahatlıkla gözler önüne serebiliyorsunuz. Üstelik bu süre sonunda sadece yağlarda azalma meydana gelmiyor, aynı zamanda cilt pürüzsüzleşiyor, sıkılaşıyor ve tetiklenen fibroblast hücreleri kolajen üretimini artırıyor. Ancak görünümünüzü korumak için sık sık su içmeye ve yürüyüş yapmaya da özen göstermeniz gerikiyor. Şu an için sadece Dr. George Roman tarafından uygulanan ultra lipoliz, ‘yeni bir lazer sistemiyle bölgesel incelme yöntemi’ olarak tanıtılıyor. Acı hissettirmemesi ve iz bırakmaması büyük bir avantaja dönüşürken, iyileşme süreci de neşterli incelme yöntemlerine nazaran oldukça rahat geçiyor. Bizlerse bu Ultra Lipoliz’in büyük bir heyecanla ve en yakın zamanda ülkemizde de uygulanmasını bekliyoruz

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön