Dişlerdeki şekil bozukluklarına estetik müdahale

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerdeki şekil bozukluğunun estetik cerrahi ile düzeltildiğine değindi.

Dişlerdeki şekil bozukluklarına estetik müdahale

Presentabl bir görünüme sahip olmak, hem kişilerin öz güveni hem de kariyer başarıları açısından iş hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Durum böyle olunca, presentabl görünüme zarar verme potansiyeline sahip çarpık ve düzensiz sıralı dişler sorununun da çözülmesi gerektiği gündeme geliyor. Ancak pek çok kişi, presantabl imajına gölge düşer endişesiyle, dişlerin yüzeyini teller ile örten ortodontik tedavi yöntemlerine yanaşmıyor. İşte tam da bu noktada, yeni nesil uygulamalardan olan Invislign devreye giriyor ve kişiler, iş yaşamlarında konfor ve presentabl imaj avantajlarını bir arada yaşayabilme şansına sahip oluyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

 

Geleneksel diş telleri, dış görünüm nedeniyle tedaviyi zora sokuyor

Çoğunlukla genetik sebeplerden kaynaklanan diş çarpıklığı, küçük yaşlarda tedavi edilebileceği gibi, tedavinin ertelenmesi veya yeniden yapılmasına gerek duyulması gibi nedenlerle yetişkinlerde de tedavi gerektirebiliyor. Bu gibi durumlarda tedavi daha uzun sürebiliyor.

 

Geleneksel diş telleri, yetişkinlik döneminde daha uzun sürebilen diş çarpıklığı tedavisini, dişlerin özellikle de ön yüzeylerini saran aparatlar nedeniyle zora sokabilmektedir. Söz konusu diş telleri, iş hayatının gerektirdiği presentabl görünüme gölge düşmesini istemeyen kadın ve erkeklerin tedavi cesaretini kırabilmektedir. Teknolojinin getirdiği yenilikler neticesinde kullanılmaya başlanan yeni nesil tedavilerden olan Invisalign, görünmez olması ve çıkarılıp takılabilmesi sayesinde, çalışanlara büyük avantajlar sağlamaktadır.

 

Invisaling nasıl uygulanıyor?

Tel ve diğer dikkat çekici aparatlara ihtiyaç duymadan uygulanmasıyla dikkat çeken Invisalign yöntemi, şeffaf braket ve dişlerin arkasına sabitlenerek görünmeyen lingual braket olmak üzere iki farklı şekilde uygulanıyor. Şeffaf olan braketlerin, üç boyutlu bilgisayar sistemlerinin desteğiyle, hastanın ağız ve diş yapısına en uygun haliyle modellenerek uygulanıyor. Hem şeffaf hem de lingual braketler yaklaşık 2 hafta kullanılmakta.

 

Invisalign yöntemi kullanılarak diş çarpıklığının tedavi edilme süresi, dişlerin de durumuna bağlı olarak, 1 ile 1,5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ortodonti uzmanı desteğiyle yürütülecek olan bu süreç, geleneksel ortodonti yöntemlerinde daha uzun sürebileceği gibi, estetik açıdan da kişilerin sosyal ve iş yaşantılarında tatminsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmalarına neden olabilecektir. Ancak Invisalign uygulaması sayesinde, tedavinin daha kısa sürmesi ve kişilerin estetik kaygılarını da aynı anda gidermek mümkün olmakta, kişiler iş yaşamlarında hayal ettikleri gülüşü sergileyebilmektedir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 480

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2927

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2459

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1534

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4913

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön