İnsanlık ince işçilik ister...

İnsanlık ince işçilik ister...

İnsanlık ince işçilik ister, insan olmaya çalışan herkes kahramandır. Birçok insanın aşağılıkta sınır tanımadığını, yalakaların, yalancıların nasıl organize olup haklı çıktığını, bir insanın nasıl harcanabildiğini ve adaletin hiçbir yerde olmadığını öğrendim.

 

Bana benden, sana senden başka kimseden fayda yok. Yaşım ilerledikçe etrafımdaki insanların ne kadar iki yüzlü, çıkarcı olduklarını görüyorum. İnsanın beklentileri başkalarından olursa, hep hayal kırıklığına uğramasının normal olduğunu düşünüyorum.

 

Bir insanın geçmişteki doğrusu bu gününün yanlışı, bu gününün yanlışı da yarınının doğrusu olabilir, bunu hepimiz biliriz işimize gelmeyince de aksini iddia ederiz.

 

Ama hiç kimse tam anlamıyla kendi kendine yetemez, bu ego besleyen bir bakış açısı olur. Birileri üretimde çalışmasa, tamirciler olmasa, hizmet sektörü olmasa vs. her şeyi insan kendisi yapmak zorunda kalsa büyük bir kaos yaşanırdı.

 

Yaşam döngüsü ve insanın ihtiyaçları bunlar, hak hukuk meselesi ise ayrı konu. Birilerine muhtaç olmayı normal kabul ediyoruz. İrademizle yapıyoruz her şeyi sonrada sonucuna katlanıyoruz. Yani acıysa acı, mutluluksa mutluluk.

 

Yozlaşmanın dibine doğru ilerliyoruz, kimsenin kimseye sabrı yok, ayıp vs. kimsenin umursadığı yok, herkes egosunun peşinde, paramparçayız. Sevgi, dostluk, nezaket, fedakarlık hepsi atıldı, terk edildi, sadece egoizm var, egolardan başka bir şey kalmadı meydanlarda.

 

İnsanlar o kadar zayıf ki maskelerinin üzerine maske takıyorlar. Ama dünya çaresiz insanların korkularıyla yaşayamayacağı, bir şeyler başaramayacağı kadar büyük.

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5216

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3180

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 861

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 548

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2403

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön