Evrende küçücük nokta insan

Evrende küçücük nokta insan

Evrende milyonlarca galaksi mevcut… İnsanoğlunun gücünün yettiği kadar yapabildiği araştırmalar sonucunda bu cümleyi kurabiliyoruz. Tahmini olarak evrende 2 trilyon galaksi olduğu söylenmekte.

 

Bize yani insan ırkına sadece dünya yaşam hakkını verdiğini diğer gezegenlerde yaşam belirtileri olmadığını bilmekteyiz. Peki, dünya bize yaşam hakkını veriyor da biz dünyaya ne veriyoruz? Onu kirletmekten ve atmosfere verdiğimiz zarardan başka hiç bir şey! Kendi çıkarlarımız doğrultusunda hareket ederek dünyayı nasıl yaşanması zor bir gezegen haline getiriyoruz? Dünya bizden bize vermiş olduğu yaşam hakkına karşılık istemezken biz her geçen gün onu daha da kirletiyoruz ve kirletme sonucunda Dünya'da bizlerin gibi onlarında yaşam hakkı olan hayvanlara da zarar vermemiz bunun cabası. Yapmış olduğumuz savaşlar, ekonomik, stratejik çıkarlar vb. şeyler sonucunda kendi türünden birilerini öldürmeyi de biz insanlar çok güzel beceriyoruz.Kocaman olan evrende insan olarak ancak nokta kadarken bulunduğumuz ve sadece bize yaşam hakkını sağlayan tek gezegene zararlar vermeye devam ediyoruz. Dinimiz, ırkımız, cinsiyetimiz ne olursa olsun bu dünyaya muhtaç bu dünyaya mecburuz. Onu korumak için bilinçlenelim, bilinçlendirelim.

 

Samet Güneş

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7165

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2330

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1761

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26037

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5940

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön