Geleceğinizi suyla şekillendirin

Geleceğinizi suyla şekillendirin

Her sabah aç karnına 2 bardak su için ve her gün belirlediğiniz pozitif bir niyeti suya okuyun ve pozitif olumlamalarınızı suya yükledikten sonra yavaş yavaş için. Suyun hafızası vardır ve hücreler arası bilgi alışverişini sağlar.

 

Bizim suyla temasımız anne karnında can bulduğumuzda başlar. Anne karnına ilk düştüğümüz anda tüm yaşamsal fonsiyonların devamı için, anne rahmine zarar vermemesi ve daha bir çok yaşamsal fonksiyon için bebeğin su kesesine ihtiyaç vardır. Amnios sıvısı mucizesi rahme ilk düştüğümüz andan itibaren sağladığı yaşamsal fonksiyonlarla, suyun hayatımız için önemini anlamak için çok güzel bir örnektir.

 

Gelelim suyun hafızasına. Örneğin zihninizden “Bütün kuşkularım, korkularım arınsın, bedenim bunlardan temizlensin” diye geçirip, suyu içtiğinizde, şifa özelliği taşıyor. Çünkü, sözlerle suya frekans yüklemiş oluyorsunuz. Düşündüğün anda beyin onu tanımlayarak bir dalga boyu yayıyor. Ve sen suya doğru bakarak bunları söylediğinde kayda alıyor. Bütün bunlar düşünülerek içildiğinde, bedenin ihtiyacı olan bir işleve bürünüyor.

 

Huzura kavuşmak, dertlerden kurtulmak için önce derin bir nefes almak, yaşam enerjisini bedene aktarmak sonra da bu düşüncelerle suyu içerek şifa bulmak mümkündür.

 

Suya yazı yazmak gibi

Konuyla ilgili iki ilkokul talebesi, okul için bir deney yapmışlar. İki farklı şişeye pişmiş pirinç koyup şişenin birine “Teşekkür ederim!” diğerine ise “Seni Aptal!” diye tekrarlamışlar. Bir ayın sonunda “Teşekkür ederim!” denilen pirincin renginin sarı ve kokusunun helmelenmiş pirinç gibi olduğunu ve “Seni Aptal!” denilen pirincin ise simsiyah ve kötü kokulu olduğunu, pirincin bile kelimelerden etkilendiğini görmüşler. Bu deney yayılmış ve birçok insan aynı deneyi tekrarladığında aynı neticenin elde edildiğini görmüşler.

 

Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Japon Bilim adamı Masaru EMOTO, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Hem dünyamız hem de bizler büyük ölçüde sudan oluştuğumuz için suyun mesajı hepimizin bireysel sağlığı, doğanın yenilenmesi açısından muazzam bir önem taşıdığını anlatan suyun gizli mesajı kitabını okumanızı öneriyorum.


Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir. Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Fakat değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şekli de değişiyor. Çevreden aldığı enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştiriyor.

 

Gündelik yaşantımıza yerleşmiş atalarımızdan kalma tabirler aklıma, geliyor suyun gizemini düşününce. “Su gibi aziz ol” derler, duaları suya okuyup içirirler. Birçok medeniyet suyun şifalandırıcı gücünden faydalanmış aslında. Her çağda suya bir anlam yüklenmiş. İnsanlar göllere, denizlere dileklerini yazıp bırakmış, günümüzde hala kutsal mekanların bahçelerindeki çeşmelere dilek dileyip bozuk paralar atılır. Hıdırellez’de gerçekleşsin diye yazılanları akan suya atmak en eski adettir.

 

Unutmayalım ki; insan bedeninin %70’i sudur. Düşüncelerimiz ve konuştuklarımız bedenimizdeki suya kaydedilir ve o kalitede yaşarız. Şeklimizi, sağlığımızı ve hayatımızı biz oluştururuz. Bu yüzden güzel niyetlerle güne başlayın, teşekkür edin, kendinize, yaşam alanınıza, işinize, hayatınızdakilere ve içtiğiniz suya güzel sözler söylemeyi eksik etmeyin ve suyunuza güzel niyetler yükleyin  ve yanı başınızdaki mucizenin farkında varın.

 

Gönül Sonzamancı

Yaşam Koçu 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5171

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3161

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 852

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 548

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2402

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön