Astroloji

BENGÜ KARAGÜL ile ASTROLOJİ

Koç
Koç 21 Mart - 20 Nisan
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Koç Burcu Yıllık Yorumları

01.01.2018

Sevgili Koçlar, 2018 yılında kariyer ve iş temalarına odaklanacaksınız. Amaçlarınızı yeniden planlayacak ve kariyerinize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Eğer bu dönemde disiplinli, istikrarlı ve kararlı bilgilerle yolunuzda ilerlerseniz, kariyerinizde gerçek başarılara ulaşabilirsiniz.

 

Bir yandan da bu yıl başkalarının kaynaklarından en güzel şekilde faydalanabilirsiniz. Parasal konularda şans sizden yana! Maddi alanlarda, kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bu süreçte beklenmedik insanlardan ve yerlerden hayatınızı iyiye doğru değiştirecek etkiler göreceksiniz. Bu sene birikimlerinizi, ortak kazanımlarınızı etkili bir şekilde değerlendirmelisiniz.

 

İş – Para - Kariyer

Uranüs 15 mayısta para alanınıza geçiyor. Bu dönem sonrasında Kasım ayına kadar paraya bakış açınız değişebilir, ani kazançlar yakalayabilir ama aynı zamanda ani para çıktıları yaşayabilirsiniz. Hiç beklenmedik yerlerden elinize para geçebilir.

 

Mart sonu doğumlu bir Koç’sanız (20-30 Mart) yılın ilk aylarından itibaren Satürn'den alacağınız ters açılarla, hayatın sizi desteklemediğini düşünebilir, bazı işlerinizde sorunlar ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Otorite figürleriyle anlaşmanız kolay olmayacak. Bu dönemde sorumluluklar size ağır yük olarak görünebilir ve siz de bu sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilirsiniz.

 

17 ocakta gerçekleşen Yeniay, iş ve kariyer alanlarınızda yapmak istediğiniz, adım atmak istediğiniz işlerinizi başlatmak için uygun bir zaman. Yeni girişimler ve iş fırsatları için bu Yeniay zamanı adımlar atmayı unutmayın. Bu döngüde atacağınız adımlar uzun soluklu ve kalıcı olabilir. 15 şubatta oluşan Parçalı Güneş Tutulması, işten elde edilen gelirlerinizde hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Önemli adımlarınızda aradığınız esnekliği bulacak, farklı düşüncelerinizi hayatınıza dahil edebileceksiniz.

 

09 mart itibarıyla Jüpiter geriliyor. Ortak parasal işlerinizde bu tarih sonrasında işler yavaş ilerleyebilir. Bazı engeller, ertelenmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yolunda gitmeyen size zorluk çıkaran konuları farketmek önemli olsun. 31 Mart ve üç haftalık dönemde parasal getirileriniz yüksek olabilir. Paranızı, elde ettiklerinizi zenginleştirmek ve korumak bu dönemde önemli olabilir. Parasal işlerinizde doğru ilişkiler içine gireceksiniz.

 

Nisan ayı girişimleriniz, önemli adımlarınız konusunda sizi destekleyecek sevgili Koçlar. Uğraşılarınız ve mücadeleleriniz bitmiş değil. Kendinizi zorlayarak bile olsa doğru düşünerek atılacak adımlar sizi olası zorluklardan koruyabilir. 16 nisanda oluşan Yeniay ile beraber planlarınızı, girişimlerinizi uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu Yeniay sizin için önemli sevgili Koçlar. Önünüzdeki dönemin konularını bu yeniayla beraber başlatıyorsunuz, doğru başlangıçlar işlerinizin kolay ve hızlı ilerlemesini sağlar. Bu yüzden önemli girişimlerinizi bu yeniaya denk getirin. Mayıs ayında parasal konular ve girişimleriniz önem kazanırken, mayısın ortalarına kadar kariyer mücadelelerinizin devam ettiğini göreceksiniz sevgili Koçlar. 15 mayıstaki Yeniay, parasal başlangıç ve kararlarınızı uygulamak için biçilmiş kaftan.

 

28 haziranda oluşan Dolunay, kariyerinizde ve iş hayatınızda önemli duygusal sonuçları karşınıza getirecek. Bu dönemde sorumluluklarınızı göz ardı etmeyin. 14 temmuzda işinizde kuracağınız güçlü bağlar sayesinde kalıcı adımlar atabileceksiniz. Yine 22 temmuz iş ve hizmet hayatınızda şansınızın yüksek olacağı tarihlerden.

 

09 eylülde oluşan Yeniay, iş ve hizmet hayatınızdaki başlangıç ve kararları uygulayabileceğiniz bir Yeniay. Günlük hayatınızın ritmiyle ilgili alanlarda önemli başlangıç ve kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Ekim ayında en fazla ortak parasal konulara, banka işlerinize, yatırımlarınıza ve parasal konulara dikkat etmelisiniz sevgili Koçlar. 06 ekimde Venüs gerilemesi ortak para işlerinizde sıkıntı ve sorunları karşınıza getirebilir. Ortağınızın veya partnerinizin parasal konularda bazı sıkıntılarına kasım başına kadar açık olabilirsiniz. 24 ekimde gerçekleşen Dolunay, para işlerinizde, kişisel yatırımlarınızda beklenmedik hızlı ve ani gelişmeleri karşınıza getirebilir. Kolay tepkiler vermeye açık olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla, ortağınızla parasal konularda ters düşmemeye çalışın.

 

08 kasımdan sonra Jüpiter, Yay burcuna geçecek ve bu tarihten sonraki 1 yıl boyunca seyahat, yabancılarla yapılacak olan işler, medya, ticaret, hukuk alanlarınızda size göz kırpacak. Bu alanlarda şanslı bir dönem başlıyor. 13 aralık ve sonrasında önemli iş görüşmeleri ve fırsatları karşınıza gelecek. Ama dediğim gibi şansınız yüksek ama fazla zorlamaya da gelmez. Gerçekçi net adımlar atmalısınız özellikle 21-25 aralık günlerini bir kenara not edin ve fazla hayale kapılmayın.

 

Aşk – Evlilik- İlişkiler

Bu sene tutulmalar aşk hayatınızı ve sosyal çevrenizi etkileyecek. Kalbiniz boşsa 31 ocaktaki Ay Tutulması, 11 ağustostaki Güneş Tutulmasıyla aşkı bulabilir veya var olan ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. 31 ocakta gerçekleşen Tam Ay Tutulması aşk hayatınızı, çocuklarla olan konuları, yaratıcı ve sanatsal işlerinizi mercek altına alabilir. Bu alanlarda duygusal olarak hızlı ve beklenmedik adımlar hızlanabilir. Aşkı yakalayabilir, flörtünüz varsa ilginizi daha fazla onun konularına yönlendirebilirsiniz. Bebek haberi, çocuğunuz varsa onun hayatındaki olaylar öne çıkmaya başlayabilir.

 

15 şubatta oluşan Parçalı güneş tutulması sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda gerçekleşiyor. Bu tutulmayla beraber çevreniz değişebilir, değişik yerlerde bulunabilirsiniz. Önemli adımlarınızda aradığınız esnekliği bulacak, farklı düşüncelerinizi hayatınıza dahil edebileceksiniz. 31 martta Terazi burcunda oluşan Dolunay’da özel hayatınız, ikili ilişkilerinizde önemli duygusal kararlar almaya yatkın olacaksınız. Bu Dolunay'da sevdiğiniz insanın hayatındaki olaylar sizi de etkileyebilir veya özel hayatınızda hızlı duygusal kararlar alabilirsiniz.

 

19 mayıstan sonra aile ilişkilerinizi kuvvetlendireceksiniz. Vaktinizin çoğunu evinizde harcayabilir, misafir ağırlayabilirsiniz. Evinizde değişim yapmak istediğiniz konularla uğraşabilirsiniz. Boya, badana, tadilat, tamirat için uygun zamanlar. 12 hazirandan sonra ailevi iletişiminiz hızlanacak. Aile büyüklerinizle konuşmalarınızı artırabilir, evinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. 13 hazirandan sonra aşk hayatınıza kalbinizi açabilirsiniz. Eğlenceli konu ve olaylar içinde yer alabilir, varsa çocuğunuza daha fazla zaman ayırmaktan hoşlanabilirsiniz. Flörtler, partiler, kutlamalar, spor aktiviteleri kendinizi iyi hissedeceğiniz alanlar. Riskli işleri seveceksiniz.

 

Temmuz ayında aşk hayatınıza, sosyal çevre ilişkilerinize ve ailenize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Tatiliniz bu döneme denk gelirse oldukça keyifli ve aktif bir tatil sizi bekliyor. 13 temmuzda oluşan Parçalı Güneş Tutulması ev ve aile alanlarınızda hızlı ve beklenmedik olayları karşınıza getirebilir. Ev değişimi, ev alımı, satımı, aile bireylerinin hayatındaki önemli olaylar yaşayacağınız olasılıklardan birkaç tanesi. Ağustos ayında daha çok özel hayatınıza yatırım yapacak, sevdiklerinizla daha fazla vakit harcamak isteyeceksiniz. 07 ağustos itibarıyla özel hayatınıza ve ikili ilişkilerinize yatırım yapmaya başlıyorsunuz. Sevdiğiniz insanla olan ilişkilerinizi güzelleştirebilir, karşı cinsle vakit geçirmekten hoşlanabilirsiniz. 11 Ağustosta oluşan Parçalı Güneş Tutulması aşk hayatınızda yeni ve hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir. Çocukla ilgili konularda da hızlı gelişmeler oluşabilir. Riskli adımlar atacaksanız, bu tutulma sırasında abartma riskiniz olduğu için yapmamaya özen gösterin.

 

09 eylülden sonra cinselliğe olan eğiliminiz artabilir, değişik ve sıradışı konulara olan ilginiz artacak. Tutkularınızı devreye sokacaksınız. 25 eylüldeki Dolunay, kişisel hayatınızda önemli duygusal tepkileri karşınıza getirebilir. Bu dönemde partneriniz veya ortağınızla anlaşmak kolay olmayacak. Karşı tarafın sorumluluklarını yerine getirmediğini düşünebilir ve hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. 11 ekimde oluşan Yeniay, özel hayatınızda ve ilişkilerinizde yeni kararlar almaya açık olacaksınız. Sosyal ilişkilerinizde de karşı cinsle anlaşmak kolay olmayabilir. 11-12-24 ekim tarihlerine dikkat edin lütfen. 31 Ekim’den sonra Venüs özel hayatınızda ve ilişkilerinizde gerilemeye devam edecek. Eski ilişkiler çözüme kavuşmak üzere karşınıza gelebilir. Bu dönemde eski eşiniz veya sevgilinizle temasınız artabilir. Böyle bir durumu yeniden ilişkiye dönmek fikriyle değil, yapılan yanlışları çözmek niyetiyle kullanın.

 

Sağlık

Bu sene daha çok işinizde gücünüzde olacağından sağlığınıza gereken yatırımı yapmaktan ve özen göstermekten çekinmeyin. Merkür sizin sağlık evinizin yöneticisi olduğundan merkür gerilemelerinde bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Yine mart sonu doğumlu bir Koçsanız (20-30 Mart) yılın ilk aylarından itibaren Satürn'den alacağınız ters açılarla, sağlığınıza ekstra dikkat etmelisiniz.

 

18 şubattan sonra sağlığınıza ekstra özen göstermelisiniz. Mide, bağırsak sıkıntıları, ayaklarınızı üşütmekten kaynaklı olarak sizi zorlayabilir. Birkaç hafta boyunca bağışıklığınızı sağlam tutun, vitamin takviyelerinizi ihmal etmeyin. 02 martta oluşan Dolunay, sağlığınızı ve günlük beslenme alışkanlıklarınızı tetikleyebilir. Günlük iş hayatınızın akışındaki değişimler sizi ruhen zorlayabilirsiniz. Uykusuzluk, tedirginlik, endişelerden uzak durmalısınız. 23 martta Merkür Gerilemesi ile beraber sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde eski hastalıklar nüksedebilir. Merkür sizin sağlık alanınızın yöneticisi olduğundan kendinizi çok fazla zorlamayın. 09 eylülde oluşan Yeniay sağlığınızla ilgili konularda önemli girişimlerinizi ve adımlarınızı destekliyor. Beslenme şekliniz, diyetinizle ilgili konularda bu yeniayı kullanmalısınız.

 

Eğitim

26 ocak itibarıyla kendinizi eğitim konularına vereceksiniz. Yüksek eğitim alıyorsanız akademik alanda bazı mücadeleleriniz artabilir. Bu dönemde sabırla ilerlemeyi unutmamalısınız. 24 nisandan sonra eğitim hayatınızın üzerinize eğilebilir, bu alandaki ilişkilerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

 

29 mayısta oluşan Dolunay’da eğitimsel konularda bazı dalgalanmalar, iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Eğitime dayalı konularda kararlarınızı 13 hazirandaki yeniay dan sonra uygulamaya özen göstermelisiniz. 31 ekimden sonra akademik konuların, eğitim hayatınızın üzerine eğilebilir, bazı zorlanmalarınız olsa bile 2 hafta boyunca öğrenmekten mutluluk duyabilirsiniz.

 

08 kasımdan sonra Jüpiter eğitim alanlarınıza geçecek. Bir yıl boyunca yurtdışı bağlantılı eğitim ve akademik hayatınızda istediğiniz sonuçları elde edebilir, bu dönem içinde okul hayatınızda büyük başarılar kazanabilirsiniz.

Başımıza Neler Gelecek ? 17.11.2018

Ay, Balık burcunda ilerlerken Kiron ile görünüm yapıyor. Yeni başlayan Merkür Retro'su ile yönsüzlük, zihinsel dağınıklık, dikkatsizlik, detayları gözden kaçırma, düşüncesizce konuşma ve hayal dünyasında yaşayıp güne uyumlanmama söz konusu olabilir. Bugün manevi konulara vurgu var. Gün boyu idealist esprili vasıflarımızla, kasvetli ve endişeli güdülerimiz çatışma halinde olacaktır.

Ayurvedik Astrolojide günü verimli geçirmek için renklerden istifade edilir.

Günün rengi: Duman rengi

YÜKSELEN BURÇ

Görünüşünüzü ve sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü etkileyen burç olan yükselen burcu doğum anınızda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Yükselen burç Ay ve yönetici gezegen ile bağlantılıdır. Yükselen burcunuz kendi burcunuz kadar önemli ve etkilidir. Peki yükselen burcunuzu nasıl öğrenirsiniz? Yükselen burç saat olarak ortalama iki saatte bir değişir. Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğduğunuz yer ile doğrudan ilgilidir. Tüm bu bilgileri biliyorsanız yükselen burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki kutudan burcunuzu seçin ve saate göre yükseleninizi öğrenin...

Astroloji Haberleri
hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön