Astroloji

BENGÜ KARAGÜL ile ASTROLOJİ

Boğa
Boğa 21 Nisan - 20 Mayıs
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Boğa Burcu Yıllık Yorumları

01.01.2018

2018 yılında Jüpiter’den alacağınız etkilerle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde fırsatlar sizinle olacak. Bekarsanız bu yıl evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Evliyseniz evlilik ve beraberliklerinizden şans ve fayda sağlayacaksınız. Yine eşinizin hayatında güzel gelişmeler ve şanslar oluşabilir. Taşınmayı ve başka bir yere yerleşmeyi düşünüyorsanız hayat sizi destekleyecek.

 

2018 yılında Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesiyle beraber birkaç yıl boyunca seyahatleriniz veya yolculuklarınız sorumluluk verici ve öğretici olabilir. Yüksek eğitim, din, metafizik, felsefe ve hukuk gerektiren konulara ilginiz artacak. Bir yandan da Satürn’den Güneş’inizin alacağı güzel açılarla attığınız adımların sizi desteklediğini ve geliştirdiğini göreceksiniz.

 

İş – Para - Kariyer

Bu sene kariyer ve iş hayatınızda sizi daha az tanıyan çevrelerde etrafınızdaki insanlarla yapacağınız işlerinizde kalıcı sonuçlar yaratabilirsiniz. Değişik ve farklı fikirlerden yararlanacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde, legal konularda sorumlu hareket etmeye özen gösterin. 26 hazirandan sonra önemli girişimlerden uzak durun, bu dönem atılacak büyük adımlar fos çıkabilir ve uzun vadede sizi zorlayabilir. Yaz aylarında haziran sonundan, 27 ağustosa kadar işlerinizi rölantiye almalısınız. Yine 15 şubattaki Güneş Tutulması ve 27 temmuzdaki Ay Tutulması kariyerinizi ve iş hayatınızı şekillendirebilir.

 

18 Ocak ve sonrasında odak noktanız kariyeriniz olabilir. İş hayatınızda kendinizi ortaya koyacağınız, güçlü bağlantılarla yolunuzda ilerleyeceğiniz bir üç haftalık döngü içine gireceksiniz. Bu süreçte patronlarınız veya üstlerinizle olan ilişkilerinizi güçlendirebilir, zam, terfi, prim gibi konuları konuşmak için uygun zamanlar içinde olabilirsiniz.

 

15 şubatta oluşan Parçalı Güneş Tutulması, kariyerinizde güzel ve hızlı açılımları karşınıza getirebilir. Kariyerinizde düşündüklerinizi uygulamalı, esnek ve farklı yaklaşımlarınızın size kazandıracağını bilmelisiniz. Önemli bağlantılar işinizde kolay ilerlemenize neden olacak. 17 martta oluşan Yeniay, ortamlarınızdaki değişiklikler için sizi destekleyecek. Yeni ortamlar, yeni ilişkiler, yeni işler anlamında önemli kararlarınızı devreye sokabilirsiniz. Birden fazla işle uğraşmak ve onların sonuçlarını almak önem kazanıyor. 23 martta Merkür gerilemeye başlıyor. Para ve aşk alanlarınızı yöneten Merkür gerilemesi bu alanlarda var olan iletişim sıkıntılarını ve problemleri karşınıza getirebilir.

 

Nisan ayında bazı işlerinizde, seyahat, eğitime dayalı konularda adım atmakta zorlanabilir, bir takım işlerinizde engeller ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Sanki sizi engelleyen bir güç varmış gibi hissedecek, bastırılmış enerjinizi kontrol etmekte zorlanacaksınız. Özellikle uzak yolculuklarda ve seyahatte dikkatli olmanız gerekebilir. 02-04-05 nisan bu anlamda dikkat çekiyor. Önemli işlerinizi bugünlere denk getirmemeye çalışın.

 

13 Mayıs itibarıyla fikirlerinizi ve düşüncelerinizi konuşmaktan çekinmeyeceğiniz, planlarınızı dillendireceğiniz, parasal konularda kendinizi ifade edeceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız. 15 mayısta oluşan Yeniay, hayatınızla ilgili önemli adımları başlatmak adına kullanmanız gereken Yeniay'lardan. Önemli girişimlerinizi, başlangıçlarınızı devreye koyabilirsiniz.

 

13 haziranda oluşan Yeniay, maddi konularda önemli kararlarınızı destekleyecek. Yeni bir eşya, mal veya mülk almak, yatırım yapmak istiyorsanız bu Yeniay’ı değerlendirin. 27 Temmuz’da oluşan Tam Ay Tutulması, kariyerinizde önemli konu ve olayları hızlandırabilir. Sizi hırslandıran konular artacak, sinirli ve tepkisel olabilir, anlık kararlar almaya yatkın olabilirsiniz. Tam tutulma zamanı bunu yapmayın. İşinizdeki beklenmedik değişim ve gelişmelerin aile yaşantınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Ağustos ayının başında iş ve kariyer mücadeleleriniz risk almanızı ve düşünmeden hareket etmenizi sağlayabilir. Göz önünde olacağınız yerlerde, iş hayatınızda tehlikelere ve bazı değişimlere hazır olmalısınız. Vereceğiniz tepkiler en çok size ve statünüze zarar verebilir.

 

11 eylülde enerjinizi ve mücadelenizi kariyerinize, toplumsal konulara ve iş hayatınıza kaydıracaksınız. 11-13-16 Eylül tarihleri ve iş alanlarınızda şansınız yüksek çalışacak. Karşınız gelecek olan fırsatları değerlendirmeye çalışın. Ekim ayında iş hayatınız, günlük rutin işleriniz ve özel hayatınız bir koldan ilerleyecek. İş hayatınızdaki zorlanmaları, özel hayatınıza yansıtmamanız gereken aylardan bir tanesi. 31 ekimden sonra iş ve hizmet alanlarınızda bazı ilişkilerinizde sorunlara açıksınız.İş yeriniz varsa yeni bir eleman alımı, çıkarımını bu döneme denk getirmeyin.

 

08 kasımda Jüpiter, Yay burcuna geçiyor. Ortaklaşa parasal işlerinizde oldukça şanslı olacağınız bir döneme giriş yapacaksınız. Banka, kredi, vergi, miras, eşin parası, ortak para kullanımınız gibi konularda fırsatlar karşınıza gelebilir. 09-11-15 kasımda iş hayatınızda destekleneceksiniz. 07 aralıkta oluşan Yeniay parasal konularda önemli kararlarınızı uygulamanız adına keyifli olabilir. Bu ay arkadaş ortamlarınızdan iş teklifleri alabilirsiniz ama yanıltıcı etkilere karşı her işinizi sağlama almaya bakın.

 

Aşk – Evlilik - İlişkiler

Özel hayatınıza 06 ekimden sonra dikkat etmelisiniz. Eski ilişkiler gündeme gelirken, var olan ilişkinizde tansiyonlu durumlar ortaya çıkabilir. Evlilik, söz nişan işlerinizi 06 Ekim - 16 Kasım arasına denk getirmeyin.

31 ocakta gerçekleşen Tam Ay Tutulması aile ve yuva alanlarınızı tetikliyor. Ailevi konularda bu tutulmayla beraber beklenmedik olaylar, hızlı ve duygusal kararlar devrede olabilir. 02 martta oluşan Dolunay aşkı karşınıza getirebilir. Sosyal ortamlarda tanışacağınız veya tanışmış olduğunuz bir insanla kendinizi aşkın ortasında bulabilirsiniz.

 

17 martta oluşan Yeniay, ortamlarınızdaki değişiklikler için sizi destekleyecek. Yeni ortamlar, yeni ilişkiler, anlamında önemli kararlarınızı devreye sokabilirsiniz. Haziran ayı özel hayatınızda karşılaşacağınız şanslı ve güzel etkilerle başlıyor. Kalbiniz boşsa yakın çevrenizden bir insandan alacağınız teklifi 01-02 haziranda değerlendirebilirsiniz.

 

10 temmuz itibarıyla aşka ve keyfe yöneliyorsunuz. Üç hafta boyunca aşk hayatınızda güller açabilir tabii çok didiklememek, eleştirmemek şartıyla. Çocuklarınızla olan bağlantılarınızı güçlendirebilirsiniz. Kreatif ve sanatsal işlerinizde ince eleyip sık dokuyacaksınız. 13 temmuzda oluşan Parçalı Güneş Tutulması yakın çevrenizde oluşacak. Yakınınızda bulunan kişilerin, akraba, kardeş, kuzen, yakın dostlarınızın hayatındaki değişimlere tanık olabilirsiniz.

 

11 ağustosta gerçekleşen Parçalı Güneş Tutulması, aile hayatınızı ve yuvanızı etkileyecek. Bu alanlarda hızlı ve beklenmedik gelişmeler içine girilebilir. Taşınma, ev kurma gibi etkileriniz yüksek ama ne karar alırsanız alın fazla uçmayın, açılmayın ve aşırı iyimserliğe teslim olmayın. 09 eylülde oluşan Yeniay, aşk hayatınız, çocuğunuz veya çocuklarınız için yapmak istediklerinizi gerçekleştireceğiniz bir yeniay. 09 eylül itibarıyla özel ilişkilerinize yoğunlaşacak, sevdiğiniz insanla bağlarınızı kuvvetlendirmek isteyeceksiniz. Hayatınızda bir insan varsa bu dönemde üzerine düşebilir, kıskançlık ve bazı baskılarınızla onu yorabilirsiniz.

 

06 ekim itibarıyla Venüs gerilemeye başlıyor. Venüs gerilemesi özel hayatınızda bir takım sıkıntı ve sorunları ortaya çıkartabilir. İlişkinizde tansiyonlu durumlar varsa bu durumların arttığını görebilirsiniz. Ortaklaşa işlerinizde de sorunlara açık olmalısınız. Eski ilişki sorunları nüksedebilir veya eski ilişkileriniz bu dönemde yeniden karşınıza çıkabilir. 24 ekimde gerçekleşen Dolunay hayatınızın ilgilendirecek önemli konuları karşınıza getirebilir. İlişkinizde olup bitenlere göre tam da bu dolunay karar verebilir, kendinizi hassas oluşumlar içinde bulabilirsiniz.

 

02 aralıkta Venüs'ün özel ilişki alanlarınıza girmesiyle beraber, çok baskıcı ve şüpheci davranmazsanız yaşayacağınız ilişki sorunlarını düzeltebilirsiniz. Birkaç gün dişinizi sıkın 06 aralıkta Merkür düzelecek ve ilişkileriniz adına derin bir 'Oh' çekeceksiniz.

 

Sağlık

Sağlık evinizin Yöneticisi Venüs Gerilemesi, sağlıkla ilgili sıkıntıları karşınıza getirebilir. 06 ekim - 15 kasım arasında sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. 20 marttan sonra sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmalı, baş bölgenizi soğuk havalardan ve tehlikeli durumlardan korumalısınız. Ateşli ve enfeksiyonel hastalıklara yakalanma riskiniz, isteksiz ruh haliniz bu dönem sizi zorlayabilir.

 

Eğitim

Eğitim alanlarınız 13 temmuzda oluşan Güneş Tutulması ile daha da önem kazanacak. Yaz aylarından itibaren eğitim hayatınızda özellikle yurtdışı eğitim veya kurslarınızda, seminerlerinizde sorunlara açık olabilirsiniz. Bu sadece yaz dönemini kapsayabilir. Çok çalışarak, uğraşılarınızı artırarak istediğiniz istikrarı ve başarıyı sağlayabilirsiniz.

 

11 ocakta eğitim ve öğrenme alanlarınız artıyor. Özellikle yüksek eğitime, yurtdışı bağlantılı kurslara, seminerlere daha fazla ilgi duyabilirsiniz. Öğrenmekten keyif alacağınız bir dönem. 12 hazirandan sonra eğitim ve öğrenim konularına daha fazla vakit ayıracaksınız. 16-21 hazirana dikkat etmelisiniz. Eğitim hayatınızda alacağınız bazı sonuçlar canınızı sıkabilir veya siz böyle hissedebilirsiniz.

Başımıza Neler Gelecek ? 16.01.2019

Ay boğa burcunda ilerlerken tutulmanın etkisi iyice hissediliyor. Bir yanda huzur arayışı söz konusuyken, diğer yanda kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Ay, oğlak burcundaki gezegenlerle etkileşim halindeyken Plüton ile olan görünümü keskinleşiyor. Sorumlulukları hatırlatan olaylar, finansal konular gündemde. Motivasyonu yükselten, dönüşüm gerektiren unsurlarla yüzleşeceğimiz konulara vurgu var. Dönüşümün doğasına aykırı inatlaşma, sabit fikirler akışı bozar ve uzun vadeli sorunlara yol açabilir.

 

Ayurvedik Astrolojide günü verimli geçirmek için renklerden istifade edilir.

 

Günün rengi: Nar kırmızı

YÜKSELEN BURÇ

Görünüşünüzü ve sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü etkileyen burç olan yükselen burcu doğum anınızda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Yükselen burç Ay ve yönetici gezegen ile bağlantılıdır. Yükselen burcunuz kendi burcunuz kadar önemli ve etkilidir. Peki yükselen burcunuzu nasıl öğrenirsiniz? Yükselen burç saat olarak ortalama iki saatte bir değişir. Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğduğunuz yer ile doğrudan ilgilidir. Tüm bu bilgileri biliyorsanız yükselen burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki kutudan burcunuzu seçin ve saate göre yükseleninizi öğrenin...

Astroloji Haberleri
hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön