Astroloji

BENGÜ KADAKAL ile ASTROLOJİ

Başak
Başak 23 Ağustos - 22 Eylül
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Başak Burcu Yıllık Yorumları

01.01.2019

Geçtiğimiz yıllarda, yaşamı daha büyük bir pencereden görmenizi sağlayan olaylar yaşadınız. İlişkilerde değer sorunları, güven eksikliği oluştu. Bu yıl idealleriniz değişiyor. Daha romantik, katılımcı ve şefkatli tutumlar sergileyip karşılığını alacaksınız. İlişkilerde yaşadığınız sorunları aşmak için objektif ve tutarlı olmak önemli. Özgün arkadaşlar, yeni yaşam deneyimleri edineceksiniz. Dikkatiniz kişisel yaratıcılığınıza odaklanacak. Sanat ve bilimle olan ilginiz artarken, yeni uzmanlık alanlarına yöneleceksiniz. Zaman zaman gelişen karamsarlık sizi zorlasa da yetenekler geliştikçe kendinizin farkına varıp özgürleşeceksiniz. Sevilmeme, yoksunluk duyguları gelişirse, arka planda yatan, sizden kaynaklanan sebepleri irdelemek ve dönüştürmek faydalı olur. Dünyayı keşfetme, araştırma arzularınız artıyor. Kişisel gelişim alanında epey yol katedeceksiniz. Uranüs Mart ayı itibari ile sizi dönüştürecek kuvvetli etkileri açığa çıkarıyor. Zihniniz soyut gerçekleri kabul edip içselleştirdikçe bakış açınız genişliyor. Yabancılar, üniversiteler, yeni eğitimler, yurtdışı konularında vizyonunuz artıyor. Yaşam görüşünüze katkı sağlayan idealler değişiyor daha derin bir bilinç haline ilerliyorsunuz. Siz değiştikçe yakın çevreniz, ikili ilişkileriniz dönüşecek ve ortak anlayışa doğru evrilecek. Başlangıçta yaşanacak zorlukları göğüslemek , kendinizle barışık olmak sene boyunca önemli. Kariyerinizde, sosyal statünüzde yenilenen hedeflere uygun biçimde gelişmeler yaşanacaktır. Yaşam alanınızı yenileme, ev ya da araç alma arzularınız artabilir. Bu yıl önemli aşamalardan geçerek daha tutkulu, canlı ve dinamik olacaksınız. Evren size gerekli içgörüyü ve fırsatları sağlıyor. Yaşayacağınız sorunlara değil çözümlere odaklanmak seneyi verimli geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Sağlık: Bağırsaklar, safra ve sindirim organlarında hassasiyetler olabilir. Alt bacaklarda varislerle ilgili sıkıntılar olabilir. Dizler, kemikler, dişlerde sorunlar yaşanabilir. Nefes yoluyla bulaşan rahatsızlıklara yıl boyunca hassasiyet gösterin.

1 Ocak - 14 Şubat: Alerji, tansiyon, dolaşım hassasiyetleri oluşabilir.

 

Eğitim/Beceriler/Hedefler: Yabancı diller, felsefi konular sene boyunca sizi meşgul edebilir. Uzmanlık alanı değiştirme arzunuz artabilir. Kısa yolculuklar planlamak, görsel sanatlarla meşgul olmak sene boyunca iyi gelir. Mart ayında Uranüs boğa burcuna ilerleyince düşünme ve algı yeteneğiniz gelişecek. Maddi değer yaratma hedefleriniz yenilenecek. Bu vakte kadar kendinize koyduğunuz sınırları yaratıcı becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yaşam enerjiniz artacak sportif faaliyetlere yönelmek faydalı olur.

 

15 Şubat - 31 Mart: Yurtdışı, uluslararası konular, yükseköğretim alanında hareket olası. Hedeflerinizi yenileyebilirsiniz.

 

20 Kasım - Ocak 2020: Hedeflerinizi yenileyebilirsiniz. Akrabalar ve yakın çevre, iletişim, ticaret konularında gelişmeler yaşanabilir. Yurtdışı, yabancılar, yüksek öğrenim ve hukuki konularda, uzun yolculuk gerektiren durumlarda gelişmeler olabilir. Ufku genişleten insanlar vasıtasıyla önemli olaylar yaşanabilir.

 

Aşk/İlişkiler/Evlilik: Romantik ihtiyaçlarınız artıyor. İlişkilere bakış açınız dönüşürken, mükemmeli arama arzunuzun yerini ruhsal uyum alıyor. Yeni tanışacağınız insanlarla uzun vadeli ilişkilere başlayabilirsiniz. Hayatınıza yöne verecek danışmanlık alacağınız insanlarla tanışabilirsiniz. İlişkilerde bir süredir devam eden yönsüzlük, yerini sizi anlayan, değer veren insanlara bırakabilir. Evlilik, partnerlik konularında gelişmeler yaşanabilir.

 

15 Şubat - 31 Mart: Yakın çevre, akrabalarla gerginlik olabilir.

 

1 Nisan - 16 Mayıs: Ailevi konularda tartışmalar yaşanabilir.

 

27 Mart - 20 Nisan arasında ilişkilerde yenilenmeler olası.

 

15 Mayıs - 9 Haziran: Romantik konularda hareket yaratıcı becerilerde artış olası. Aynı dönemde Mars yengeçte size göre olmayan ilişkileri geride bırakma arzunuz artabilir. (17 Mayıs - 1 Temmuz evlilik anlaşmalar, ilişkilerde tedbirli davranmak önemli. Kavgalar, kopuşlar olası.)

 

17 Mayıs - 1 Temmuz: Aşk ve çocuklar alanında gerginlikler olabilir. Geçmişten gelen konular ailevi meseleler büyüyebilir. Sosyal çevrede hareket, küslükler, yenilenme ihtiyacı olabilir.

 

19 Ağustos - 4 Ekim: Gerginlik artabilir. İlişkilerde çatışmacı tutumlar sergileyebilirsiniz. Kendinizi daha çok ifade etme öne çıkma arzunuz olacaktır. Sağlık sorunları gelişebilir.

 

Kariyer/İş/Para: Kariyer evinize görünüm yapan Jüpiter imkanlarınızı artırıyor. Bekleten işlerde gelişmeler, anlaşmalarda akış olası. Yeni uzmanlık alanları, sizi tanımlayan, yaratıcı becerilerinizi kullanacağınız işler gelişebilir. Becerilerinizi gölgeleyen rutinleri bırakma cesaretiniz artıyor. Yeteneklerinizi açığa çıkaran, yaşam enerjinizi yükselten yeni konular hayatınıza giriyor. Bu yıl denemek üzere başladığınız girişimler uzun vadede kariyeriniz olabilir.

 

1 Ocak - 14 Şubat: Borç alacak alanında hareket, finansal konularda krizler olası. Sağlık sorunları baş gösterebilir.

 

1 Nisan - 16 Mayıs: Kariyer alanında hareket var. Taşınmalar, evde ya da işyerinde tadilat olabilir.

 

17 Mayıs - 1 Temmuz: Yatırım planlarınızı gözden geçirin, riskli işlere girişmeyin.

 

2 Temmuz - 18 Ağustos: Kısıtlayan koşullarda rahatlama gelişirken, mücadele gücünüz artacak. Projelerde gelişmeler olabilir. Bekleten işler hareket geçebilir. Üretme ve çalışma gücünüz artabilir.

 

5 Ekim - 19 Kasım: Ortak kaynaklar, harcamalar, miras konularında gündem olabilir. Ani gelişen kriz durumlarında metanetli davranmak önemli.

 

Retro gezegenler ve etkileri

Merkür

5 Mart - 28 Mart balık burcunda retro. İlişkilerde yönsüzlük, kararsızlık olabilir. Netlik önemli; kontrol duygusunu yitirmemeye çalışın. Yanlış anlaşılmalar, sağlıksız ifadeler olabilir. Sadakat duygunuz sınanabilir.

 

7 Temmuz - 1 Ağustos aslan burcunda retro. Anlamlı gelmeyen işlerle meşgul olma, yoğun depresif duygular söz konusu olabilir. Amaç edinerek çalışmak önemli. İş ve günlük rutinlerde aksamalar, sağlık sorunları olabilir.

 

31 Ekim - 20 Kasım akrep burcunda. Kısa yolculuklar, eğitim, ticaret, iletişim konularında aksamalar yaşanabilir. Yabancı ülkelere seyahat planları aksayabilir. Yükseköğrenim, uzmanlaştığınız konular, hukuki alanlarda aksaklıklar olabilir. Dar görüşlü tutumlardan kaçınmak önemli.

 

Jüpiter

10 Nisan - 11 Ağustos yay burcunda retro. Ailevi konularda plansız işler, emlak, araç alım satımda aksamalar olabilir. Kariyerde program dışı gelişmeler, bekleten durumlar gelişebilir. Sabır göstermek akışı bozmamak önemli.

 

Satürn

30 Nisan - 18 Eylül oğlak burcunda burcunda. Arkadaşlar, sosyal gruplar, ortak idealleri paylaştığınız insanlara dair bekleten durumlar olabilir. Sabır sınavları gelişebilir.

 

Uranüs

12 Ağustos - 1 Ocak 2020 boğa burcunda retro. Yakın akraba ilişkilerinde sorunlar, öğrenme, öğretme, dil, iletişim konularında yarım kalan konular gündem olabilir.

 

Neptün

21 Haziran - 27 Kasım balık burcunda retro. Duygusal tutumlar artabilir. Gerçek ve illüzyon karışabilir.

 

Yaratıcı beceriler artarken, kişi kendini olmayan becerilere dair kandırabilir.

 

Plüto

24 Nisan - 3 Ekim oğlak burcunda retro. Arkadaşlar, sosyal gruplar, ortak idealleri paylaştığınız insanlara dair dönüşümler, zorlayan olaylar yaşanabilir. Somut ve size özgü bir yön ve hedef duygusu geliştirmeniz önemli. Yönsüzlükten doğan karmaşa yorucu olur.

Başımıza Neler Gelecek ? 22.09.2019

Sabah erken saatlerde yarım Ay Terazi’ye girecek. Bu takımyıldız, kariyer, aile hayatı ve karşı cinsle ilişkilerde zorluklar ortaya koymaktadır. Melankoli ve mutsuzluk ile birlikte engeller ve kısıtlama görünebilir. İlişkiyle ilgili olarak şu anda iyi bir seçim yapmayabilirsiniz. Ani kararlardan kaçının.

Ay  Yengeç’e geçiyor. Yengeç burcunun içine girdiğinde hayat yumuşak bir şekilde yeniden ortaya çıkar. Doğaya özlem, huzur ve ev! Sakinleşmek ve içsel gücünüzü güçlendirmek için mükemmel anı yakalayabilirsiniz.

Merkür ve Satürn arasındaki kare açı,  güvensiz anlar ile dengesiz bir alanı temsil eder ve tuhaf bir ruh hali gösterir. Gerileme görünebilir. Aile çevrelerinde bazı ihtilaflar beklenebilir.

YÜKSELEN BURÇ

Görünüşünüzü ve sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü etkileyen burç olan yükselen burcu doğum anınızda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Yükselen burç Ay ve yönetici gezegen ile bağlantılıdır. Yükselen burcunuz kendi burcunuz kadar önemli ve etkilidir. Peki yükselen burcunuzu nasıl öğrenirsiniz? Yükselen burç saat olarak ortalama iki saatte bir değişir. Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğduğunuz yer ile doğrudan ilgilidir. Tüm bu bilgileri biliyorsanız yükselen burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki kutudan burcunuzu seçin ve saate göre yükseleninizi öğrenin...

Astroloji Haberleri
hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön