Astroloji

BENGÜ KADAKAL ile ASTROLOJİ

Akrep
Akrep 24 Ekim - 22 Kasım
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Akrep Burcu Yıllık Yorumları

01.01.2019

Farkındalığınızın arttığı, yaratıcılığın geliştiği önemli bir senedesiniz. Yakıcı duyguların kontrolüne son verip bireysel hazları artıran, sizi geliştiren yaratıcı faaliyetlere yönelmelisiniz. Resim, görsel sanatlar, yazı, müzik alanlarında gelişme kaydedebilir, duygulanım ve derin hazlar yaşayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli desteği görüyorsunuz. Yıl boyunca bireysel ihtiyaçlarınızla başkalarının ihtiyaçlarını dengelemeyi öğreniyorsunuz. Bu yıl özverili şevkatli tutumlara ihtiyacınız yüksek. Romantik arzularınız artarken, bir başkasını olduğu haliyle kabulü deneyimleyeceksiniz. Yaratıcı becerilerinizdeki artışla birlikte kendinizi ifade etme arzunuz belirginleşiyor.

 

Mart ayı itibari ile özgürlük arayışınız artacaktır. Sizi bütünüyle anlayan, yadırgamayan insanlarla olmak isteyebilirsiniz. Yıl boyunca bütünüyle dürüst ve adil yaklaşımlar sergilemek önemli. Sadece kendinize adil seçimler yaparsanız, sene boyunca öfkeli tutumlara, bitmeyen eleştirilere maruz kalırsınız. Duygularınızı samimi bir biçimde ifade etmek, ilişkilerde açık davranmak başlangıçta zor olsa da işe yararlığını gördükçe memnun olacaksınız. Kendinizi bir yandan savunmasız hissederken diğer yandan yenilenen ihtiyaçlarınızı fark edeceksiniz. Aşk ve romantizm, yaratıcı becerilerden açığa çıkan hazlar yenilenme çabalarınıza eşlik edecek. Sezgilerinizin iyice geliştiğini fark edeceksiniz. Bu vasıflarınızı geliştirecek pozitif bilgiler, kişisel gelişim eğitimleri önem kazanacak. Kendinizle, ihtiyaçlarınızla ilgili yüzeye çıkan derin farkındalıklar büyümenize, hayattan daha fazla tad almanıza vesile olacak. Sene boyunca sağlıklı hedef koymak için, seyahat etmeli, başka kültürleri görmeli, araştırıp yeni bilgiler edinmelisiniz. Yaratıcılığınıza katkı sağlayan hedeflerle bu yıl maddi ve manevi kaynaklarınız belirgin biçimde artacaktır.

 

Sağlık

Sindirim hassasiyetleri, bağırsaklarda rahatsızlıklar olası. Cinsel organlar bu burç yönetiminde olduğu için sene boyunca hassasiyetler, dejenaratif rahatsızlıklar görülebilir. Ruh beden dengesinde sorunlar, depresyon görülebilir. Eklemler, el ve kol başta olmak üzere kemikler, dişler yıl boyunca hassas.

 

1 Ocak - 14 Şubat: Sağlık sorunları gelişebilir. Tansiyona dikkat etmek faydalı olur. Günlük işlerde telaş söz konusu olabilir.

 

1 Nisan - 16 Mayıs: Yanlış bilgilendirilme, iletişim sorunları, sağlık, dönüşüm gerektiren durumlar, ortak gelirler alanlarında hassasiyetler olası. Bu süreçte doğru ve adil olmak, krizleri büyütmemek, savunma ve savaş durumuna geçmeden gözlemde kalmak önemli. Derin duygular, kaygı, stres açığa çıkabilir. Danışmanlık almak gerekebilir.

 

Eğitim/Beceriler/Hedefler

Öğrenme arzunuzda artış var. Bilgide derinleşme, kendinizi geliştirme imkanlarınız artıyor. Eğitim alanında konsantrasyonunuz artıyor. Bu yıl çalışmaya dayalı başarınız artarken araştırma kabiliyetleriniz gelişiyor. İletişim becerilerinizi artıran hedefler koyacaksınız. Yazı yazma, edebiyatla uğraşma arzunuz artabilir. Seyahat ihtiyacında artış, yabancı dillere ve yurt dışına merak var. Yeni yerler görüp dünya görüşünüzü geliştirebilirsiniz.

 

19 Ağustos - 4 Ekim: Hedefler günü gerçekleriyle çatışabilir. Geleceğe yönelik hedefler, sosyal gruplar, ortak ideali paylaştığınız organizasyonlar ve sosyal çevrede hareket olası. Somut ve sürdürülebilir hedefler koymak önemli.

 

20 Kasım - Ocak 2020: Kişisel mücadeleler, hırslar başarma azmini tetikleyen olaylar yaşanabilir. Bir süredir ertelediğiniz sorunlarla yüzleşebilirsiniz. Uzmanlık gerektiren konularda danışmanlık almak, kontrol düşkünü ve benmerkezci davranmamak önemli. Kararlı tutumlar, yaşam amacına yönelik girişimler gelişebilir.

 

Aşk/İlişkiler/Evlilik

Bu yıl ilişkilere bakış açınız yenileniyor. İnsanlara ulaşma, daha sık vakit geçirme arzunuz artarken, yakın çevrede karşılıklı anlayış sorunları yaşanabilir. Sorunlara doğru yaklaşım sene boyunca önemli. Desteklenme arsunuzun destekleme güdüleriyle bütünleşmesi gerekecek. Kuzey Ay Düğümü yengeç burcunda evlilik, yuva kurma ile ilgili düşüncelerinizi artırıyor. Güdüsel olarak güvenli alan arayışınız artacak. Sizi ruhsal olarak bütünleyen insanlara doğru çekiliyorsunuz. Uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızla, akrabalarınızla görüşme sıklığınız artabilir. Yabancı eş ,evlenip yurt dışına yerleşim imkanları gelişebilir. Mart ayında Uranüs Boğa burcuna ilerleyince verimsiz ilişkileri bırakıp yeni bir içgörü ediniyorsunuz.

 

15 Şubat - 31 Mart: Eş partner ilişkilerinde hassasiyetler olabilir. Kavgacı tutumlar, olaylar size karşı gelişiyor algısına sebep olabilir. İlişkilerde adaleti sağlamak önem kazanacak. Eskimiş ve değerini yitirmiş olanları sonlandırmak olası.

 

17 Mayıs - 1 Temmuz: Akrabalarla ilişkilerde sorunlar olabilir. Arzularınız sorumluluklarla çatışabilir. Yabancı ülkelerle ilgili işler, seyahatler, üniversiteler, uzmanlık gerektiren işler yolculuklar, hukuki konular, ithalat ihracat alanlarında hareket olası. Merkür retro olduğu için bekleten koşullar olsa da geçmişten gelen işlerde hareket olabilir. Ağustos başında projeler hayata girer.

 

19 Ağustos - 4 Ekim: Hedefler günü gerçekleriyle çatışabilir. Romantik ilişkilerde objektif davranmak zorunda kalabilirsiniz. Geleceğe yönelik hedefler, sosyal gruplar, ortak ideali paylaştığınız organizasyonlar ve sosyal çevrede hareket olası. Somut ve sürdürülebilir hedefler koymak önemli. Gruplar içinde tartışmacı, agresif tavırlar uzuzn vadede zararlı olur.

 

5 Ekim - 19 Kasım: İlişkilerde çatışmalar olası. Geçmişten gelen iletişim sorunları gün yüzüne çıkabilir. Karmik olaylar, bilinçaltı tetiklenmeleri olası. Sırlar, strese sebep olan olaylar açığa çıkabilir. Ruh ve beden sağlığını dengelemek önemli.

 

Kariyer/İş/Para

Bu yıl Jüpiter değerler evininizden geçerek size bolluk bilinci yaşatıyor. Kaynaklarınızda artış olası. Geçen yıldan gelen projelerde büyüme ve gelişme kazanç artışı yaşayabilirsiniz. Hayatın mana tarafında yöneliminiz daha fazla ise derin arzuların duaların sonuç verdiği bir dönemdesiniz. Yetenekleriniz ve üretiminiz, inançlarınızdan kaynaklanan becerileriniz göz dolduracaktır. İş arayışındaysanız sonuç alabilirsiniz. Kariyer ve statü konularında gelişmeler yaşanırken beklenen terfiler gerçekleşebilir.

 

2 Temmuz - 18 Ağustos Aslan: Kariyer, sosyal durum, statü, saygınlık, bilinirlik konularında gelişmeler olası. Uzmanlaştığınız alanda kendinizi gösterebilirsiniz. Pozisyonu korumak için mücadele, yeni imkanlar gelişebilir. Saplantılı tutumlar, statü bağımlılığı sorun oluştururken, otorite ile çatışma yaşanabilir. Maddi konularda beklenti karşılanabilir.

 

Retro gezegenler ve etkileri

Merkür

5 Mart - 28 Mart: Balık burcunda retro. Yaratıcı yetenekler keyif ve zevk veren unsurlar eğlence, spor, çocuklar ve aşk konularında duraklama, geçmişten gelen konular hassasiyetler olabilir. Yaratıcı beceriler, yazı, resim kabiliyetleri artabilir.

 

7 Temmuz - 1 Ağustos: Aslan burcunda retro. Kariyer, sosyal statü, şöhret, otorite, ebeveynler konularında hassasiyetler olabilir. Geçmişin yükü toplumsal bilinirliği etkileyebilir. Kariyerinizin yaşam amacınıza uyumunu sorgulayabilirsiniz.

 

31 Ekim - 20 Kasım: Akrep burcunda retro. Derin düşünme, içe bakış, ilişkileri gözden geçirme imkanı sağlayacaktır. Akışa müdahale etmeden sukuneti korumak önemli. Yaşam amacınızın farkına varacağınız içgörüyü edinebilirsiniz.

 

Jüpiter

10 Nisan - 11 Ağustos: Yay burcunda retro. Maddi ve manevi kaynaklarınızı koruma arzunuz artabilir. Borç alacak ilişkisine dikkat etmek faydalı olur. Güvenlik arzunuz artabilir.

 

Satürn

30 Nisan - 18 Eylül: Oğlak burcunda retro. Akrabalar, kardeşlerle ilgili yüzleşmeler olabilir. Kendinizi hedeften sapmış ve engellenmiş hissedebilirsiniz. Bilgiyi özümseme, soyut düşünceleri somutlaştırma imkanlarınız olacaktır.

 

Uranüs

12 Ağustos - 1 Ocak 2020: Boğa burcunda retro. Eş partner, ortaklık ilişkilerinde gözden geçirmeler olası. Kendi arzularınızı anlama ve birliktelikleri sorgulama dönemindesiniz.

 

Neptün

21 Haziran - 27 Kasım: Balık burcunda retro. Romantik konularda tutkulu tutumlarınızdan vazgeçebilirsiniz. İdealize ettiğiniz insanların gerçek yüzleri ile karşılaşabilirsiniz. Çocuklar konusunda özveri gereken durumlar olabilir. Yazı, resim, müzik yetenekleriniz açığa çıkabilir.

 

Plüton

24 Nisan - 3 Ekim: Oğlak burcunda retro. Aşina olmadığınız konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Hedefleri dönüştürme ihtiyacınız olabilir. Derinleşen farkındalığı günün gerçeklerine uyumlama ihtiyacınız olabilir.

Başımıza Neler Gelecek ? 22.09.2019

Sabah erken saatlerde yarım Ay Terazi’ye girecek. Bu takımyıldız, kariyer, aile hayatı ve karşı cinsle ilişkilerde zorluklar ortaya koymaktadır. Melankoli ve mutsuzluk ile birlikte engeller ve kısıtlama görünebilir. İlişkiyle ilgili olarak şu anda iyi bir seçim yapmayabilirsiniz. Ani kararlardan kaçının.

Ay  Yengeç’e geçiyor. Yengeç burcunun içine girdiğinde hayat yumuşak bir şekilde yeniden ortaya çıkar. Doğaya özlem, huzur ve ev! Sakinleşmek ve içsel gücünüzü güçlendirmek için mükemmel anı yakalayabilirsiniz.

Merkür ve Satürn arasındaki kare açı,  güvensiz anlar ile dengesiz bir alanı temsil eder ve tuhaf bir ruh hali gösterir. Gerileme görünebilir. Aile çevrelerinde bazı ihtilaflar beklenebilir.

YÜKSELEN BURÇ

Görünüşünüzü ve sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü etkileyen burç olan yükselen burcu doğum anınızda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Yükselen burç Ay ve yönetici gezegen ile bağlantılıdır. Yükselen burcunuz kendi burcunuz kadar önemli ve etkilidir. Peki yükselen burcunuzu nasıl öğrenirsiniz? Yükselen burç saat olarak ortalama iki saatte bir değişir. Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğduğunuz yer ile doğrudan ilgilidir. Tüm bu bilgileri biliyorsanız yükselen burcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki kutudan burcunuzu seçin ve saate göre yükseleninizi öğrenin...

Astroloji Haberleri
hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön