Çocukluk kanserini artıran vitaminler!

21 Mayıs 2012 tarihinde Pediatrics dergisinde yayınlanan St Louis Washington Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi'nden araştırmalarda, folik asit takviyesi öncesi ve sonrasında kanser oranları ile karşılaştırıldı.

Bebeğinizi kanserden korumak için yemeniz gerekenler!

1996 yılında Amerika Gıda ve İlaç Kurumu, gıdaların folik asit ile takviye edilmesinin zorunluluğu olduğunu bildirdi. Folik asit ile güçlendirilmiş gıdalar ekmek, makarna, un, tahıl ürünlerini içerir. Folik asit kırmızı kan hücrelerinin oluşması için vücut tarafından ihtiyaç duyulan B vitaminidir.

Folik asidin gıdalar ile güçlendirme sonrasında, tümör, primitif nöroektodermal tümörler ve ependimomalar çocuklarda daha düşük oranda görülmeye başlandı. Tümör çocukluk böbrek kanserinin en yaygın biçimidir.

Folik asit koyu yeşil yapraklı sebzelerde doğal olarak bulunur. Ayrıca baklagiller, narenciye, meyve suları ve meyvelerde bulunur. Hamile, hamile olmayı düşünen kadınlar doğum kusurları önlemek için her gün folik asit 400 mcg tüketmelidirler. Araştırmalara göre, her yıl 2500’den fazla bebek nöral tüp doğum kusurları ile doğar.

Bunların yaklaşık yarısı doğum öncesi folik asit takviyesi ile önlenebilir.

21 Mayıs 2012 tarihinde Pediatrics dergisinde yayınlanan St Louis Washington Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi'nden araştırmalarda, folik asit takviyesi öncesi ve sonrasında kanser oranları ile karşılaştırıldı.

Baby Center'da yer alan habere göre 1986 ve 2008 yılları arasında 0 ila 4 yıl yaş 8000’den fazla çocukta kanser tanısı konuldu. Çocuklar için kanser oranlarının insidansı folik asid öncesinde ve sonrasında hiç değişmedi. Ancak yukarıda listelenen belirli kanser oranlarında düşüş görüldü. Biz gıda tavsiyesi ve kanser oranındaki düşüne ilişkin daha fazlaya araştırmaya yakından bakmak gerekiyor.

Koyu yeşil sebzeler, mercimek, fasulye, et, balık ve kepekli tahıllar bakımından zengin bir diyet yapmak gerekiyor.

Michelle Obama, sağlıklı beslenmenin önemini hakkında ailelere hatırlatmak için çok çalışıyor. Bu sadece politika ya da hükümet ile ilgili değil, ailelere obeziteyle savaşa yardım etmek ve çocuklarımızın genel sağlık iyileştirilmesi ile ilgili edilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 483

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 783

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2359

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1663

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3316

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön