Kahraman anneler ve çocukları İBS Festival'de buluşuyor!

Aile festivali İBS, ‘Kahraman Annem’ teması ile 15-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Kahraman anneler ve çocukları İBS Festival'de buluşuyor!

Bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan Aile festivali İBS'nin içeriği oldukça dikkat çekici. Ceyda Düvenci, Ayşe Arman, Akasya Asıltürkmen, Derya Özel gibi ünlü anneler ile alanının uzmanı doktorlar üç gün boyunca ebeveynlerle bir araya gelecek. İBS Sahnede ise renkli animasyonlar, illüzyon gösterileri, mini clup showlar, jazz konseri ve tiyatro gösterileri olacak. Ünlü tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz ise üç gün boyunca çocuklarla yaratıcı drama çalışacak. ‘İBS Hazine Avı’ yarışmalarında da ebeveynleri hediyeler bekliyor.

 

Aile Festivali İBS’nin 2017 teması “Kahramanım Annem” olarak belirlendi. Her yıl yüzbinlerce ebeveyn ve çocuğun katıldığı, unutulmaz anların yaşandığı İBS’nin 2017 içeriği ise önceki yıllardan daha yoğun ve “kahramanlıklarla” dolu. Temanın ruhuna uygun olacak şekilde sergiler, atölye çalışmaları, sohbet buluşmaları ve yarışmalar hazırlandı. Ayrıca ebeveynlik halleri ve çocuğa yönelik yaklaşımları ile fark yaratan pek çok ünlü anne ile uzman da ağırlanacak. İBS sohbetlerinde bu ünlü anneler ve uzmanlar ebeveynlerle bir araya gelip görüş alış verişinde bulunacak.

 

Cengiz Küçükayvaz çocuklarla drama yapacak!

İBS Sahnede tema dışı etkinlikler yer alacak. Mini club showların, illüzyon ve jonglör gösterilerinin yer alacağı sahnede, ünlü tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz da üç gün boyunca çocuklarla yaratıcı drama çalışmaları yapacak. Jazz konseri, jazz dansları ve animasyonlar da İBS Sahnedeki diğer renkli etkinlikler olarak ön plana çıkıyor. ‘Minik Yetenekler Sokağı’nda bu yıl çocuk tiyatrosundan dikkat çekici örneklerin yanı sıra ‘kukla tiyatrosu’ yer alacak.

 

Ceyda Düvenci, Ayşe Arman, Akasya Asıltürkmen ve Derya Özel İBS’de olacak

Eğlencesi bol festivalin, sohbet buluşmaları bölümü ise ünlü anneler annelik hallerini anlatacak. Kısa bir süre önce anne olan Akasya Asıltürkmen “Lohusa Kafası” adı altında bir sunum yapacak. İkinci defa anne olan Ceyda Düvenci ise “Hem Anneyim Hem Kadınım” diyecek ve bu konuyu tartıştıracak. Gazeteci yazar ve ikiz çocuk annesi Derya Özel de, “Masalların Çocuklar Üzerine Etkisine” değinecek. Köşe yazarı, sunucu ve anne olan Ayşe Arman ise “Bebek ve Çocuk Giysilerinde Trendler” konusunu masaya yatıracak.

 

Doktorlar İBS’de ebeveynlerle buluşacak

Beyaz Saray tarafından ödüllendirilen çocuk doktoru Gökhan Mamur’un da ebeveynlerle bir araya gelip, çözüm reçeteleri sunacağı İBS Sohbet buluşmalarının dikkat çekici diğer uzmanları ise şöyle: Dr. Sema Demir, Dr. Aykut Coşkun, Dr. Elif Çakır, Pedegog Melek Kılıç, Uzmam Psikolog Elif Saygın, Klinik Psikolog Yrd. Doktor Başak Demiriz ve Doktor Cevahir Tekcan. Elif Doğan, Esra Ertuğrul, Aslı Cebeci, Sinem Gerger Akınal ve Arzu Çulha gibi pek çok blogger anne de İBS sohbet buluşmaları kapsamında ebeveynlerle bir araya gelip, karşılıklı fikir alış verişinde bulunacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5064

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3119

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 841

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 541

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2401

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön