Gençler anne dırdırını duymuyor

Gençler ebeveynlerinin eleştirileri söz konusu olduğunda, beyinlerini kapatıyor.

Gençler anne dırdırını duymuyor

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, gençler ebeveynlerinin eleştirileri söz konusu olduğunda, beyinlerini kapatıyor. Duydukları tek şey ‘dır dır dır' sesi oluyor, özellikle de anneleri konuşurken.

 

Araştırmacılar, annelerinin 30 saniyelik eleştiri dolu ses kayıtlarını dinlerken 14 yaşındaki gençleri MR makinesinde gözlemlemiş. Sonuç: Şikayet eden sesleri duyan gençlerin beyinlerinin negatif duyguları işleyen bölümünün çalıştığı ve pozitif duyguları düzenleyen kısmın çalışmayı yavaşlattığı gözlemlendi. Bu denge kaybı dinletilen kayıtlar boyunca sürdü.

 

Araştırma sadece 32 genç ve annesinin katıldığı küçük çaplı bir fokus grubundan oluşuyordu. Gençlere MR'ları çekilirken dinletilen kayıtlardan birinde annesi şu cümleleri kullanmış: “Seninle ilgili beni kızdıran şeylerden birisi çok küçük şeylere bile sinirlenebilmen. Odanı toplamanı söylemem bile buna yetebiliyor.

 

Araştırmanın doğruluğuna inanmanız için daha büyük bir grupla mı çalışılmalı yoksa kendi çocuğunuzun söylenmelerinize verdiği tepkiyi gözlemlemeniz yeterli mi bilmiyoruz ama bilim, ebeveynler ve çocuklar arasındaki çatışmanın kişisel değil, biyolojik olduğunu onaylıyor.

 

ERGENLİK SORUNLARI İÇİN ÖNERİLER... Ergenlik çağındaki bir gençle sa... ERGENLİĞİN 27 GERÇEĞİ Ergenlikte başına gelebilecek 27...

 

Ünlülerin ergenlik halleri
+20
Jennifer Lopez

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 272

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1704

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1436

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3159

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1289

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön