Tarzan Yağmur Ormanları

Çocuğa, çevreyi korumanın önemini ve gerekliliğini, tiyatronun eğlenceli üslubu ile öğretmek, bunun yanı sıra tek bir ağacın ya da tek bir hayvanın bile doğada ne kadar büyük görevleri üstlendiğini ve en az insanlar kadar değerli olduğunu vurgulamak.

Tarzan Yağmur Ormanları

Çocuğa, çevreyi korumanın önemini ve gerekliliğini, tiyatronun eğlenceli üslubu ile öğretmek, bunun yanı sıra tek bir ağacın ya da tek bir hayvanın bile doğada ne kadar büyük görevleri üstlendiğini ve en az insanlar kadar değerli olduğunu vurgulamak.


Tarzan, bir uçak kazası sonucu yağmur ormanlarına düşüp Maymun Kuki, Aslan Kral ve Badem Koala tarafından büyütülmüş ve onlarla yaşamakta olan bir insandır fakat insan olduğunu bilmemektedir. Bir gün Aslan Kral’ın yukardan geçen bir uçaktan ormana bırakılan çöpler için “İnsanların işi bu!” demesi ile Tarzan, “insan”ın ne demek olduğunu merak edip sürekli sormaya başlar. Bu sırada ormana, soyu tükenmekte olan koalaları araştırmak için gelen Ceyn ve onun yardımcısı Sasi çeşitli ayak izleri bulup fikir yürütmektedirler. Ormana gelen başka iki kişi de Yoket ve Tester’dir. Bunlar, tatil köyü ve golf sahası projeleri için uygun yerler aramakta, ağaçları kesmektedirler. Ormanda bir şeyler yavaş yavaş kötüye gitmeye başlar. Ağaçları dinleyen Kuki, onların, arkadaşları kesildiği için üzgün olduğunu söyler; ormandaki son iki koaladan biri hastalanır; yağmur zamanı olmasına rağmen yağmur yağmaz ve Tarzan insan olduğunu anlayıp bundan ötürü mutsuz olur.Bütün bunlar olurken Tarzan, Aslan Kral ve Kuki, Ceyn ve Sasi ile karşılaşmış ve onlarla arkadaş olmuşlardır. Ceyn Tarzan’a konuşmayı öğretmiştir ve hasta olan koalaya yardım edecektir.Ağaçlara onları kesilmekten kurtaracağını söyleyen Tarzan, Yoket ile Tester’i bulur, onları yaptıkları şeyden vazgeçirmeye çalışır, iş makineleriyle mücadele eder. Ceyn, Sasi ve hayvanların da yardımıyla Yoket ile Tester’i ormandan çıkarmayı başarır. Bunun üzerine yağmur yağar ve her şey eski güzel haline dönmeye başlar.

 

Yazan-Yöneten: Oktay Şenol
Yönetmen Yardımcısı: Serpil Bilgi
Müzik: Oktay Şenol
Dekor: İ.Ümit Erzurumlu
Kostüm: Kulis Kostüm
Makyaj Tasarım: Şenol Korgül
Afiş: Cihan Zarakol
Aranjör: Ayhan Yavaş
Işık Tasarım: Erdal Kotan
Işık-Ses Amiri: Oktay Erdoğan
Sahne Amiri: Şahin Şeker
Yapım: Oktay Şenol-Tiyatro Alkış

Karakterler:
Tarzan: Tan Güneş
Maymun Kuki: Fuat Mete
Aslan Kral: Halil Bilgili
Narin Koala: Başak İleri
Badem Koala: Selin Zeyli
Ceyn: Burcu Saraçoğlu
Sasi: Oktay Şenol
Yoket: Fahri Öztezcan
Tester: Bülent Aksu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7077

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2251

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1726

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 26016

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5935

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön