16.Ay çocuk gelişimi

Böyle küçük şeyin bu kadar inatçı olabileceği kimin aklına gelir? Bu ay yürüyen canavarınız yürümeyi bırakıp artık koşamaya başlayabilir, başını tonla belaya sokacak olmasına rağmen tırmanmaya başlar bu yüzden ona zarar gelmemesi için evde aldığınız önlemleri tekrar gözden geçirin geçen aylara göre artık eskisinden daha çok şeye ulaşabiliyor.

16.Ay çocuk gelişimi

Böyle küçük şeyin bu kadar inatçı olabileceği kimin aklına gelir?

Bu ay yürüyen canavarınız yürümeyi bırakıp artık koşamaya başlayabilir, başını tonla belaya sokacak olmasına rağmen tırmanmaya başlar bu yüzden ona zarar gelmemesi için evde aldığınız önlemleri tekrar gözden geçirin geçen aylara göre artık eskisinden daha çok şeye ulaşabiliyor. Bu zamanlarda ailesinin kafasının karışmasına neden olabilir çünkü bir yabancı ve köpekten çok korkarken onu tehlikeye atacak şeylere bulaşmaktan korkmaz. Aynı zamanda değişken yeme alışkanlıklarına da hazır olun. Bir gün sevdiği yemeği yememek için inatlaşırken veya bir yemeği yerken hiç nefes almadan yiyebilir. Bebeğiniz sadece yemekte değil aynı zamanda mama sandalyesi konusunda da seçici olabilir, annesi ve babasıyla birlikte normal sandalyede oturmak isteyebilir.

Bebeğiniz herkesin yanında babası dahil olmak üzere sizi tercih ederse bu evet oldukça hoşunuza gidebilir ama iyi bir şey değildir ve babasının hoşuna gitmeyebilir. Anneci tavrını değiştirmek, babayı ön plana atmak için gerekirse kendinizi korkunç biri gibi göstererek bunu yapabilirsiniz. Babasını yetenekli ve eğlenceli göstermelisiniz. Mesela “Baban harika kekler yapıyor” ya da”Bak baban legolarla neler yapmış.” gibi.

Kendi kararlarını veren küçüğünüz birden bire banyodan nefret etmeye başlayabilir hatta banyoya plastik oyuncaklar ve renkli sabunlarla birlikte girmeniz gerekebilir. Diş kaşıyıcılar vb.

Son olarak bebeğinizi kitap sever biri olarak yetiştirmek istiyorsanız alfabeyi öğrenmeden önce kitaplara yönelmesini sağlayın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 516

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 796

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2388

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1667

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3327

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön