Sokakta oynamayan çocuk hasta oluyor

Sokakta oynamayan, mikroplarla tanışmayan, düşüp kalkmasına izin verilmeyen çocukların yeterince doğal bağışıklık kazanamadığını kaydeden Dr. Sinan Akkurt, kapalı alanda kalan çocukların sanılanın aksine daha fazla hasta olduklarına dikkat çekti.

Sokakta oynamayan çocuk hasta oluyor

7 Mayıs Dünya Astım Günü sebebiyle çocuklarda rastlanan astım sorunlarına dikkat çeken Dr. Sinan Akkurt, fazla steril ortamlarda büyüyen çocukların da astım riskiyle karşı karşıya olabileceğini belirtti.

 

Son 50 yılda, en fazla artış gösteren hastalıklardan biri de astım. Kalitesiz beslenme, kirli hava, sigara, stres ve hareketsiz yaşam şekli, astım hastalığının başlıca sebeplerinden. Sürekli evde, kapalı yerlerde zaman geçiren, mikroplarla tanışmasına izin verilmeyen çocuklarda da astım hastalığı daha sık görülebiliyor.

 

"Havuz yerine deniz, bilgisayar oyunu yerine sokak oyunu, nektar yerine taze sıkma meyve suyu, işlenmiş gıda yerine taze meyve-sebze gibi tercihler; çocuklarda astımın artışını yavaşlatabilecek unsurlar arasında" diyen Dr. Sinan Akkurt, ayrıca tamamen sigara dumanından uzak olunması gerektiğine de dikkat çekti. Biorezonans gibi yöntemlerle astımın teşhis ve tedavisinde ilerlemeler kaydedildiğini de belirden Akkurt’un tüm annelere tavsiyesi, çocukların sokakta oynayıp doğal bağışıklık kazanmalarına izin vermeleri gerektiği oldu.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 494

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 295

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 5090

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 330

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 863

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön