Mükemmel dadıyı nasıl bulursunuz?

Mükemmel dadıyı arayıp, bulamadıysanız işte size yardımcı olacak fikirler...

Mükemmel dadıyı nasıl bulursunuz?

Çocuk büyütmek dünyanın en zor işlerinden biridir. Deneyimli ebeveynler, kendi ebeveynliğimize yön verirken kullandığımız en önemli kaynaklardandırlar. Bebek bakıcısı ararken yapmanız gereken ilk şey, arkadaşlarınızdan, ailenizden ve akranlarınızdan tavsiye istemek olmalıdır. Yardımını alabileceğiniz yakın arkadaşlarınız yoksa eğer, yerel çocuk bakım merkezlerine başvurabilir, bölgenizdeki bebek bakıcıları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Potansiyel bir bebek bakıcısı ile nasıl görüşmek gerek?

Birkaç bebek bakıcısı adayı bulduğunuzda görüşmeler ayarlamanız gerekir. Bir soru listesi hazırlamaya kesinlikle unutmayın; hatta bir form bile oluşturabilirsiniz. İlk görüşmeyi tarafsız bir bölgede yapın; böylelikle görüşme istediğiniz gibi gitmediği takdirde bebek bakıcısının evinizi ya da başka kişisel bilgilerinizi öğrenmemiş olmasını sağlayabilirsiniz. Referans sormayı unutmamalısınız. Bebek bakıcısına belli durumlarla nasıl başa çıktığını görebilmek adına farklı senaryolar sunabilirsiniz. İlk görüşmede ücret ve program hakkında da konuşmanız gerekir.

 

 

İlk görüşme iyi gittiyse eğer, ilk olarak adayın verdiği tüm referansları kontrol edin. Referans kontrolünden sonra evinizde çocuğunuzla beraber olmak kaydıyla bir görüşme daha ayarlamalısınız. Bu görüşmenin çocuğunuzun ruh halinin iyi olduğu bir anda yapılmasını sağlayarak bakıcı adayı ile çocuğunuzun iletişiminin nasıl olduğunu gözlemleyin. İkinci görüşmeden sonra, bakıcı adayının ailenize uygun olduğuna karar verdiyseniz eğer, bir deneme günü ayarlamanızda fayda var. Ancak aynı odada olmasanız da her ihtimale karşı yakınlarda olmalısınız – bahçeye çıkın, komşunuzu ziyaret edin ya da ihmal ettiğiniz projeniz üzerinde çalışın. Misafir getirmeye izni olup olmadığını ya da çocuklardan sonra temizlik yapmasını isteyip istemediğinizi; kısacası koymak istediğiniz kuralları ayrıntılarıyla açıklayın.

 

 

Bir bebek bakıcısını mükemmel yapan şey nedir?

Bir bebek bakıcısının sahip olması gereken en önemli özellik, çocukla arasında bağ kurabilme becerisidir. Ayrıca deneyimli, temel çocuk bakımı eğitimlerine sahip ve sorumluluk alabilecek bir kişilik olmalıdır. Bakıcınızın yaşı çocuğunuzun sorumluluğuyla başa çıkabilmesi için yeterli olmalıdır. Genç bir bebek bakıcısı düşünüyorsanız eğer, acil durumlar için gerekli olan eğitimi almış olmalarına özellikle dikkat etmelisiniz.  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön