Kızınıza verebileceğiniz 9 güçlü kadın mesajı

Genç yaşta karşılaşmaya başlayacakları zorbalıklar yüzünden genç kızları güçlü, metanetli ve bağımsız yetiştirmek için özgüven vermek önemlidir.

 • Bir kız çocuğunuz olduğunda, güçlü kadın mesajları onun yoluna çıkacak engellerle yüzleşirken daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Genç yaşta karşılaşmaya başlayacakları zorbalıklar yüzünden onları güçlü, metanetli ve bağımsız yetiştirmek için özgüven vermek önemlidir. Günümüzde hala kadınların pek çok zorlukla yüzleşmek zorunda kaldığı düşünüldüğünde, hayata hazırlanma aşamasında onu güçlü mesajlarla tanıştırmanız zorunluluk derecesindedir.

 • 1. İçe yönelmek
  Kendi içinde olup bitene yönelmesini öğretmek kızınız için oldukça önemli. Bir kitabi asla kapağı ile yargılamaması gerektiğini bilmeli. Ona gerçek güzelliğin içeride olduğunu öğretmek hem başkalarına hem de kendisine olan yaklaşımını değiştirecektir. Hayatta güzel olan pek çok şeyin gözle görülemeyeceğini ona öğretin, bu ister bir insanla ilgili ister bir deneyimle ilgili olsun…

 • 2. Güzellik çeşitli formlarda gelir
  Toplum ne derse desin, ona güzelliğin ideal bir hali olmadığını öğretin. Ona güzelliğin içten geldiğini, muhteşem görünmesine rağmen kötü bir kişiliği olan insanların hiç de iyi olmadığını öğretin. Ona insanları farklılıkları ile kabul etmeyi ve kendisine benzemeyen insanların içindeki güzelliği de görmeyi öğretin. Her zaman derine bakmak ve güzelliği yeniden tanımlamak, onun yaşam deneyimlerini çok daha zengin kılacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 16112

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 4170

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 6718

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 8412

 • İlişkilerde bağlanma çeşitleri
  İlişkilerde bağlanma çeşitleri

  Süresi : 27:40 İzlenme : 1400

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön