Çocuklarınızla ev içinde keyifli zaman geçirebileceğiniz 7 öneri!

Aşağıdaki liste size, çocuklarınızla evde oyalamanın eğlenceli yollarını sunuyor...

Çocuklarınızla ev içinde keyifli zaman geçirebileceğiniz 7 öneri!

Ebeveynseniz ya da yakında olacaksanız evin içinde çocuk eğlendirecek değişik aktiviteler bilmeniz gerekir. Çocuklar her zaman açık havada oynamayı ister. Ama bazen bu mümkün olmaz. Dışarıda yağmur yağıyor olabilir ya da siz ev işi yaparken onların da evde oyalamanız gerekbilir.

İşte çocuklarınızla keyifli zaman geçirebileceğiniz 7 öneri...

Kendi kalesini yapmasına izin verin!
Dışarıda yağmur yağıyor ve siz çocuğunuzu parka ya da bahçeye çıkaramıyorsunuz. Battaniye, sandalye, çamaşır sepeti ya da herhangi baka bir şeylerden ona küçük bir kulübe yapın. Bittiğinde de içine ışık ya da fener gibi bir aydınlatma takın. 

Sanatsal çalışmalar!
Evde resim defteri, boya kalemleri, makas, yapıştırıcı, el işi kâğıtlarıyla son derece eğlenceli zaman geçirebilir.

Oyun hamuru!
Oyun hamuru sevmeyen bir çocuk gördünüz mü hiç? Oyun hamuru oynayarak büyüdük. Hamura ek olarak hamur makinesi ya da buna benzer aksesuarlar da alırsanız çocuğunuzun keyfine diyecek olmaz.

Kılık değiştirmek!
Kılık değiştirip taklit yaparak oynamak çocukken yapılacak en eğlenceli oyundur. Bir sandık dolusu kıyafetle farklı farklı kılıklara girmek bütün çocuklar için çok eğlencelidir. Çocuğunuzu hemşire, balerin, aşçı ya da polis kılığına sokun.

Tahta bloklar!
Tahta bloklarla kocaman bir şehir ya da uzun kuleler kurarsınız. Daha sonra arabaları üzerlerine sürerek bütün şehri yerle bir edersiniz. Bütün çocuklar bu oyuna bayılır.

Kukla!
Bir kukla gösterisine ne dersiniz? Hazır kuklalar alabilirsiniz ya da kendiniz yapabilirisiniz. Çocuğunuz onunla bizzat ilgilenmenize bayılır ama işiniz varsa ve çocuğun arkadaşlarıyla oynaması gerekiyorsa bir kumaş yardımıyla sahne perdesi yapıp kuklaları konuşturmalarına yardım edebilirsiniz.

Video fotoğraf çekme seansları!
Tek kullanımlık ucuz bir fotoğraf makinesi alıp kendi fotoğraflarını kendisinin çekmesini sağlayabilirsiniz. Çocukların nelere dikkat ettiğine çok şaşıracaksınız. Ucuz bir video kamera da alabilirsiniz. Çocuğunuz kendi filmini çekecek ve sonrasında izlerken büyük keyif alacaktır.

Hazine sandığı!
Çocuğunuzun seveceği oyuncakları ve küçük cisimleri alıp bir kutuya koyun ve saklayın. Çocuğunuz her gün gördüğü oyuncaklarından sıkıldığında aniden hazine sandığını bulun. Bu oyuna bayılacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 607

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 327

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 5255

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 343

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 885

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön