Bebek bakıcısı ararken nelere dikkat etmeli?

Bebek bakıcısı ararken nelere dikkat etmeli?

Bir bakıcıya sahip olmak: En iyi iletişim yolları

Bakıcı bulmak zorlu savaşın yarısıydı ama zafer ilan etmeden önce bakıcınızla ilişkinizi güçlendirmelisiniz. Bakıcınız ile anlaşma yapmak işinize yarayabilir.


Tebrikler bakıcınızı buldunuz. Kendinize ve bebeğinize en uygun bakıcı adayını buldunuz. Şimdi sıra bakıcınızla ilişkinizi geliştirmenize geldi.

 İşte nasıl başlayacağınıza dair ipuçları;


Yazıya başvurun: Gelecekte bakıcınızla olması mümkün yanlış anlaşılmaları önlemek için onunla bir anlaşma yapın. Öncelikle ilk 2 ile 4 haftanın deneme süreci olduğunu belirtin. Böylelikle bakıcınızdan memnun olmadığınızda onu değiştirme şansınız olur. Ayrıca bu konular hakkında da bilgilendirin;

 

Çalışma saatleri. Hangi günler ve kaç saat çalışmasını beklliyorsunuz? Özel durumlar veya düzenli saatler mi olacak?

 

Ücretler: Ne kadar ve ne zaman ödeyeceksiniz? İş saati dışında daha fazla ödeyecek misiniz? Not: İşveren olarak vergilerini ödemekle yükümlüsünüz ve bakıcının Türkiye'de çalışmak için uygun olup olmadığını bakın.

 

DOĞRU BAKICIYI BULMAK BAKICI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? Çocuğumuz olduğunda bir de yetiş...

 

Faydaları: Tatil sadece ulusal ve dini tatillerde ücret ödenebilir. Bazı aileler sağlık sigortası da sağlar.

 

Görevler: Bakıcının sorumluluklarını belirtin. Unutmayın hem ev işi yapan hem de yemek hazırlayan bir bakıcının bebeğinize ayıracak çok az enerjisi olacaktır.

 

Konaklama (sizinle yaşayan bir bakıcınız varsa): Ne sağlayacaksınız ve kurallar misafir market alışverişi ve mutfak kullanımını da kapsıyor mu? Kendi ihtiyaçlarını kendi mi karşılayacak yoksa siz mi?


Bakıcınız ile olan anlaşmanıza sadık kalın. Her ne kadar işveren olsanız da, bakıcınızla olan anlaşmanızı dikkate almanız ve ona saygılı davranmanız gerekiyor. Eğer bakıcınızla ekstra iş veya ev işi üzerinde anlaşmadıysanız zamanında evde olmaya özen gösterin. Eğer bakıcınızla anlaşmanızı yenilemek isterseniz her şeyden önce yeni oluşturacağınız anlaşmanızda bebeğinizin değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun.İletişimde olun. Günün başında veya gece 5 dakikanızı ona ayırın. Nasıl hissettiğini herhangi bir problemi olup olmadığını sorun. Ayrıca eve bir tahtada birbirinize mesajlar bırakabilirsiniz. Uykusu, yemekleri, nasıl davranması gerektiğini veya ona lazım olacak her şeyle ilgili not bırakın.

 Konuşun. Bakıcınızla çözmediğiniz bir probleminiz olmadığına emin olun. Eğer bakıcınızın yaptığı bir şeyle ilgili bir probleminiz varsa, olabildiğince en kısa zamanda konuşmaya çalışın. Ve konuştuğunuzda sesinizin aşağılayıcı olmadığından emin olun. Ayrıca bakıcınız böyle davrandığınız takdirde ilgilenilmesi gereken bir problem olduğunda sizinle daha iyi şekilde iletişime geçecektir.Övün. Bakıcınızla iletişim konunuz sadece problem ve ilgiler olmasın. Küçük notlar veya küçük hediyeler ona değer verdiğinizi göstermek için iyi bir yoldur. Unutmayın bebeğinize en iyi şekilde bakabilmek için çok çalışıyor.Altın kuralı unutmayın. Bakıcınıza size davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Patronunuz sizin fikirlerini dinlerken nasıl olmasını istiyorsanız aynen o şekilde önerilere açık olun. Esnek olun, eğer hayatında beklenmedik bir olay yaşanırsa ve kişisel problemleriyle ilgileneceği bir güne ihtiyaç duyarsanız ona izin verin. Hele ki iyi bir bakıcıysa ona zammı bile düşünebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön