Bebekten sonra işe başlamadan önce bilmeniz gerekenler...

Bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatmak istiyorsanız işte, size birkaç öneri...

Bebekten sonra işe başlamadan önce bilmeniz gerekenler...

Zamanı doğru kullanın

Zamandan tasarruf etmek ve doğru şeyi yapmak için en iyi yol planlı olmak. Bebek doğduğunda paylaşılan tüm görev ve sorumluluklar hakkında eşiniz ile konuşun. Çevrenizden anne ve babalarla konuşun. Planlı olmak keyifli zamanları yanında getirir. Planlı olmak aynı zamanda da size fazladan zaman kazandırır; böylece iş hayatına yavaş yavaş geri dönebilirsiniz. 

 

İyi bir bebek bakıcısı bulun

Bebek doğduktan sonra, her şey için yeterli zaman olmayacaktır. Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarına ayrı ayrı önem vermeniz gerekebilir. Arkanızda güvenilir bir kişi yoksa, bebeğinizi bırakıp, işe geri dönmek neredeyse imkansız. Bu yüzden yokluğunuzda bebeğiniz için güvenilir ve sevgi dolu bir kişi bulmanız gerekir. Bu yüzden bakıcıyı aramak için acele edin ve işe geri döneceğiniz zaman bakıcınızın hazır olmasını sağlayın. Ancak bakıcıyı seçerken iyi bir araştırma yapmayı unutmayın. 

 

Kreşlerin kötü olduğu inancına kapılmayın

Anne ve babalar, birçok kreşin bebeklerini emanet etmek için doğru bir yer olmadığını düşünebilir. Ancak kreşleri gidip gezerek ve kreşler hakkında araştırma yaparak doğru bir kreşe seçimi yapabilir ve işe geri dönebilirsiz. Bu konuda tanınmış ve lisanslı kreşleri araştırmanızda fayda var. 

 

Pes etmeyin

Çocuğunuz doğduktan sonra işe geri dönmek çok zor olabilir. Ancak, dikkatli bir planlama ve kocanızla aranızda yağacağınız sorumluluk paylaşımı ile, her şey yolunda gidebilir. Yani, pes etmeyin! Önceden alacağınız planlı ve destekleyici birkaç önlem ile aile ve iş hayatını aynı anda yürüterek hayattan zevk alın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön