Kötü şansı dönüştürmek için üzüm!

Bu yazımın konusuna bu hafta aldığım epostalar zemin hazırladı. Özellikle bahçe zevki yaşayamayan danışanlarımdan çiçeklerin, ağaçların en önemlisi yeşil rengin büyüme enerjisini küçük bir apartman dairesinde nasıl kullanılabilirliğini irdeleyen sorular aldım.

 

Tabii ki tek bir makalede bunları anlatmam imkânsız. Çünkü bitkiler Feng Shui’nin beş elementinden birinin olmasının yanında mükemmel çözümleme araçlarından da biridir. Güller, çiçekler, meyve ağaçları, baharatlar, her biri kendi başlığı altında geniş ve derin konu başlıkları. Teknik anlatıma girmeden tabii ki basit, kullanılabilir birkaç ipucu ile evinizde bolluk bereket ve uyumu artıracak ipuçlarını sıralayalım.

 

Aile bireyleri arasında uyumu artırmak için mutfağınızda ilk girişte göze çarpacak bir konumda şık bir kâsede kırmızı elmalar yerleştirin. Hatta hiç üşenmeyin bir pamuklu mutfak bezi ile iyice parlatın, ben yapıyorum, siz de yapın. Sadece yeşil elma da olur, ama kırmızı parlak fırsatların da sembolüdür.

 

Portakal, mandalina; neşenin, paranın, kutlamanın meyvesidir. Yemek masanızda, mutfağınızda hatta evinizin güney pusula yönünde harikalar yaratır.

 

Nar her kültürde olduğu gibi Feng Shui’de de üretkenliğin, verimliliğin meyvesidir. Her yeni yıl da artık bereket için her masada bulunur halde. Mutfağınızın güneydoğu pusula yönü kırmızı bir kâsede nar görüntülemek için mükemmel bir alan.

 

Üzüm geleneksel olarak bereketin sembolü olmakla birlikte Feng Shui’de kötü şansın dönüşümü ve engellenmesi için uygulamalarımızda kullandığımız mükemmel bir meyvedir. Bu arada unutmadan, yeşil üzümden bahsediyorum.

 

Meyvelerin sihrini bir adım daha artırmak istiyorsanız egzotik meyvelere başvurabilirsiniz. Özellikle ananasın altını çizmek isterim.

 

Tüm bunların yanında biraz da romantizme katkı isteyenler için de bir kâse dolusu şeftali iyi gelir.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 203

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 567

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 514

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 916

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön