Bekârlar aşkı nasıl çekebilir?

Yatak odaları hepimiz için önemli ve özel alanlarımızdır. Feng Shui için bu durumun önemi tahmin ettiğinizden de büyüktür. Çünkü Feng Shui’de ana giriş ve ocağın konumundan sonra yatak odası gelir. Bu üç alanın düzen ve enerjisi yaşamımızdaki şansı belirler.


Feng Shui; yatak odalarının konumunu, evin en uç ve ana kapıdan en uzak oda olarak belirler. Ana kapıya yakın yatak odaları sağlıklı dinlenme için olumlu sayılmazlar.


İlk önemli maddeyi belirttik, yatak odanız ana kapıdan en uzak oda olarak belirlenmeli.


Yatağınızın iki yanını açık bırakın. Hep inatla söylüyorum yatağın bir tarafının kapalı olması ilişkilere büyük engeldir. Feng Shui ’deki anlamı “eş istemiyorum” dur. Karşılıklı iletişim için bu şart.


Yatak başınızı sağlam bir duvara dayayın.( Banyo tuvalet komşu duvarı olmasın, dikkat!)


Aydınlatma çok parlak olmamalı, yatak odası dinleneceğiniz, yenileneceğiniz özel alan. Parlak ışıklar Yin olması gereken yatak odasını Yang hale getirir. Yumuşak loş aydınlatmalar tercih edin.


Maalesef artık her yatak odasında ebeveyn banyoları var. Feng Shui açısından bu durum olumsuz kabul edilir. Böyle bir yatak odasına sahip iseniz banyo kapısını sürekli kapalı tutun.


Eğer biliyorsanız, yatak başınızı kişisel aşk ve evlilik alanına, evrensel aşk ve evlilik alanı olan güneybatı pusula yönüne veya içinde bulunulan yılın 4 ağaç romans- aşk yıldızının olduğu alana yerleştirmeniz de mükemmel sonuçlar verir.


Burçların aşk pusula yönleri:

Fare Burcu:         Batı pusula yönü

Manda Burcu:    Güney pusula yönü

Kaplan Burcu:     Doğu pusula yönü

Tavşan Burcu:    Kuzey pusula yönü

Ejderha Burcu:   Batı pusula yönü

Yılan Burcu:        Güney pusula yönü

At Burcu:  Doğu pusula yönü

Keçi Burcu:         Kuzey pusula yönü

Maymun Burcu: Batı pusula yönü

Horoz Burcu:      Güney Pusula yönü

Köpek Burcu:      Doğu pusula yönü

Domuz Burcu:    Kuzey pusula yönü  

 

Yatak odanızda kesinlikle tek aksesuar, obje bulundurmayın. Tek başınıza bir resminizi de sergilemeyin. Her aksesuarı çift olarak seçin. Mutlu görünen her hangi bir çift fotoğrafı, figürü veya size aşkı çağrıştıran resim, objeler yerleştirin. Hatta kapıdan odaya ilk girildiğinde göze çarpan şey seçtiğiniz figürler olsun. Diğer önemli bir husus da üç kişi görünen fotoğrafların yatak odanızda bulundurulmaması, çok yakın bir dostunuz olsa dahi.


Renk seçimlerini kesinlikle pastel yumuşak tonlarda seçin. Kırmızıdan kaçınmanızı öneririm. Kısa süreli bir fayda getirir. Çok yoğun kırmızı, sürtüşmelere sebep olabilir. Kırmızının tek geçerli olduğu bir durum var. O da ilişkideki tutkunun bittiğini düşünüyorsanız, dengeli kullanarak tutkuyu harekete geçirebilirsiniz.

 

Yatağınızı direkt bir ayna yansıtmasın. Yatağı yansıtan bir ayna halihazırdaki bir ilişkiye de başlama ihtimali olana da engel olarak ilişkiye üçüncü kişiyi çeker, dikkatli olun. Ayna olması gerekiyorsa yatağı yansıtmayacak şekilde konumlandığından emin olun.


Her gün odayı mutlaka taze havayla doldurun, enerjiyi yenileyin. Direkt gün ışığı alan bir oda ise perdelerle dengeleyin. Gün boyu direkt güneşe maruz kalan bir yatak odası Yang hale gelir. Bu da geç uyumalara, uykusuzluğa… neden olur.


Yatak odasının kapısı mahremiyetin korunması açısından kapalı tutulmalıdır. Temizliğine ve düzenine özen gösterin.

 

Feng Shui’nin aşklara, evliliklere katkısını ilerleyen günlerde eğlenceli ve etkili ritüellerle nasıl etki edebileceğini açıklayacağım.  

 

Son önemli bir nokta da, oda içinde hareket alanınız rahat olsun, geçişler bir eşyaya takılmadan engelsiz yapılabilsin. Chi; rahat, yumuşak aktığında her şey yolunda gider unutmayın.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 316

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1542

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1801

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 829

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1064

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön